wmaraci reklam

SEO Yalanlarına İnanmayın – Paranızı Kaptırmayın

80 Mesajlar 12.038 Okunma
wmaraci reklam

fantazik11 fantazik11 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 54 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Açıkça anlatılmış. Yazı için teşekkürler.

wmaraci
reklam

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Doğal olun yeter. Devamı gelir elbet.

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)

Genç adlı üyeden alıntı

Hocam yazı benim değil :) ama bende size teşekkür ediyorum :)

pardon hocam başdaki notunuza dikkat etmedim. paylaştığınız için de o zaman teşekkürler :)
Genc

kişi bu mesajı beğendi.

ZehraNur ZehraNur -Kitap Yazarı- Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Yazar
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 39 / 61
  • Ticaret 10, (%100)
Kardeşim böylesine içi dolu uzunca tezi burada paylaştın ya Allah razı olsun :) Gecenin şu saati roman gibi okudum. Yazan arkadaşada teşekkürlerimi arz ederim. Özgünlük bu kadar güzel anlatılamazdı..
Genc

kişi bu mesajı beğendi.

- Çocuk kitabı yazarı - 
wmaraci
wmaraci

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)

ZehraNur adlı üyeden alıntı

Kardeşim böylesine içi dolu uzunca tezi burada paylaştın ya Allah razı olsun :) Gecenin şu saati roman gibi okudum. Yazan arkadaşada teşekkürlerimi arz ederim. Özgünlük bu kadar güzel anlatılamazdı..

Allah hepimizden razı olsun :)

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
İnsanların anlamadığı şey şu her seferinde;

10 tane backlink aldım tamam site kafada. 2 tane içerik girdim tamam yeterli.

Bir site için yada bir sitenin SEO çalışmaları için sadece link almak değil detaylı bir planlama ve strateji yapmak gerekir.

2 paket alıp çatır çatır programla gönder diyip sonra da sitem spama düştü diye konu açan bir sürü kişi var.

Ayrıca onu geçtim çoğu müşteri ne istediğini bilmiyor. Cidden bilmiyor. İlk başta görüşüyorsun. Talebiniz nedir diyorsunuz. E şu kelimelerde çıkmak istiyorum diyor.

Ama bu kelimeler onun ihtiyacını karşılayacak düzeyde değil. Adam diyorum ki bakın şu kelimeler daha iyi olur sizin için ben öyle istiyorum diyor.

Sonra iyi tamam diyorsunuz başlıyorsunuz. Anlaşmaya sadık kalıp adamı istediği kelimelerde daha önce çıkartıyorsunuz sonra adam dönüyor diyor ki istediğim verimi alamadım ben anlaşmayı iptal edelim bir sonraki ay çalışmak istemiyorum.

Sonra başka adam geliyor adamla anlaşıyorsun adamın siteye anti kasmışlar anlaşma yapmadan hepsini temizliyorsun yardımcı oluyorsun benimle çalışmak zorunda değilsiniz ben sadece size yardımcı olmak istedim diyorsunuz. Adam size yok yok sizinle çalışacağım diyor.

Çalışmaya başlıyoruz. Çalışmaya başlayınca bir strateji belirliyoruz ve ona göre düzenli gidersek anlaşmada ki yere ulaşırız diyorsunuz. 1-2 hafta oluyor site hackleniyor yardımcı oluyorsunuz. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Devamlı hocam bir problem var mı ? Bir sıkıntı var mı diyorsunuz yok diyor iyi gidiyoruz diyor. Sizde ona göre planlamaları devam ettiriyorsunuz. Sonra 2.ödeme günü yaklaşıyor. Soruyorsunuz hocam bir sıkıntı yok değil mi ? diyorsunuz. Adam size trafik kazası geçirdim devam edeceğiz diyor. Tamam diyorsunuz insanlık halidir. 2 hafta geçiyor adam size diyor ki hocam ben hiç bir ilerleme göremedim 4. sayfadan 2.sayfaya gelen 1 sıra düşen site için bunu söylüyor size müşteri. Sizde bir şey diyemiyorsunuz.

Bir diğer müşteriniz var adam size parayı gönderiyor hemen. Adama detaylı bir analiz veriyorsunuz bakın şunu şöyle girin bunu böyle yapacaksınız diye. 1-2 gün sonra bakıyorsunuz 5 tane girilmiş dediğiniz hiç bir işlem yapılmamış. Sonra söylüyorsunuz adam mesaj vermiyor. Toplam ayda 9 tane post girişi yapmış oluyor. Bu halde iken bile siteyi kelimesinde 25.sıraya kadar getiriyorsunuz. Çalışmaları yapıyorsunuz adam sonra geliyor hocam site için ne yapabiliriz ?

Sonra diyorsunuz ki diğer insanlar gibi olmayalım müşteriyi koruma altına alalım oraya iade koyalım %60-70 oranında. Sonra ne mi oluyor ? müşteri sizden daha fazla şey istemeye başlıyor.

Öncelikle bir işe başlıyorsak ki eğer en iyi şekilde yapmak için çaba göstermeliyiz.

Bir sektör var 1-5 arası full hacklink ile gelmiş kafaya. Sen doğal olarak gelmek için bir taraflarını yırtıyorsun adamları yakalamak yada en azından başarı sağlamak için. Başta bunu analiz edip gönderince adam da hocam ben başka birisine sordum şu kadar istedi diyor (verdiğim fiyatın yaklaşık 2 kat aşağısı).

2 kere dolandırılıp gelen mi dersiniz 5 kere para kaptırmış diyen mi ? Yoksa hemşeriyiz biz ya yap bir şeyler diyen mi dersiniz ?

Yani sonuç olarak;

Düzeyli bir analiz ve strateji ile çalışır "Seo Uzmanı" ünvanı altında iş yapan kişi.

Neyse. Biraz dolmuşum üstad kusuruma bakmayın lütfen. Konuda dediğiniz bazı şeyler doğru bazı şeyler yanlış bana göre başka bir zaman vakit bulursam yazacağım.

***'da yazdığımı buraya kopyaladım. ***
Genc Sardox

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

mustafa9859 mustafa9859 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 137 / 142
  • Ticaret 11, (%100)
seo demek bana göre class ıp sunucudan tut domain kiraladığın süre bile seo'yu etkiler yani yazdığın makale kalitesi aklınıza gelebilecek her türlü şey kısacası insanlığa faydalı olduktan sonra bir de kimseden kopya çekmeden bir şeyler yaptıktan sonra emeğinin karşılığını alırsın diye düşünüyorum. Tabi reklam falan sonraki iş. İşini sağlam yapacaksın.

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
Gerçekten çok yorgun olmama rağmen sıkılmadan yorulmadan okudum ; ve gerçekten hak veriyorum tüm yazılanlara . Evet bilginizi parayla satabilirsiniz ; lakin sattığınız bilgi gerçekten faydalıysa bu yaparsınız .

Tek merak ettiğim üst seviye sitelerden tanıtım yazısı . Mesela adam benim linkimi neden ücretsiz paylaşsın ki ? hele ki böyle bir şeye onlarca kişinin para vermiş olduğunu bile bile . Sanırım bu konuda biraz maddiyat konuşuyor gibi .

Tekrardan teşekkürler , herkese iyi çalışmalar dilerim

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Bipixel Herkes SEO şeyle SEO böyle şunu yapacaksın Paravan blog, video siteleri, tanıtım yazıları, Diyor. Yüzlerce makale okudum bir kişi günlük şunları şunları yapacaksın demiyor. Bir reçete yazacak SEO uzmanı yok mu. Dış SEO olmadan seni kimse bilmeden ne kadar kaliteli olursan ol kimse senin paylaşımını paylaşmaz. Kim bir web tasarım sitesinin veya Çelik kapı sitesinin içeriğini paylaşır doğal yönden paylaştı diyelim. Rakipleri uyuyor mu. Su uyur düşman uyumaz. Doğal yönden SEO olduğuna inanmıyorum. SEO işi kesinlikle yüksek maliyet getiren ve adwors ten biraz daha düşük maliyetli marka bilinirliği yapan bir çalışmadır. SEO uzmanı arkadaşlar bedavadan SEO kelimesinde çıkartabiliyorsa çıksınlar görelim. Emekte bir maliyettir.

iqhaber.com

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Üşenmeden okudum, ellerinize sağlık. :) Son zamanlarda SEO yu su içmek gibi yaptı bir çok arkadaş. Nerdeyse herkes SEO cu oldu gitti.
Genc Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al