wmaraci reklam

Seocu arkadaşlar yardım lütfen, içerik nasıl güncellenir?

9 Mesajlar 1.143 Okunma
wmaraci reklam

nazweb nazweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 30 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar 2 konum var diyelim
1. elmanın faydaları ve bu konu hala ziyaretçi alıyor, googleda ilk sayfalarda, bunun güncellemesini yapmalı mıyım?

2. konum ise armutun faydaları fakat bu konum googleda ilk sayfalarda yok

yukarıda verdiğim 2 örnekteki konunun güncellenmesi nasıl yapılır?
hepimizin aklına gelen cevap içine cümle, paragraf resim vb şey ekleyin.

Peki tarih kısmı geçmişte mi kalmalı, yoksa günün tarihini mi atmalı?

bu konuda tecrübellerinizi paylaşırsanız sevinirim

wmaraci
reklam

w4nted w4nted WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 42 / 100
  • Ticaret 53, (%98)
konu linki verirseniz daha kolay olur yardımcı olmamız aynı konuyu değiştirerek istediğiniz başlıkta açabileceğiniz gibi konuya etiket olarakta ekleyebilirsiniz veya konuda istediğiniz başlığı h taglarında kullanabilir konu içinden istediğiniz kelimeye aynı sayfanın linkini verebilirsiniz
nazweb

kişi bu mesajı beğendi.

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
1. Sayfa zaten istenilen yerde ve istenilen ziyaretçi geliyor. Neden güncelleyeceksiniz ki bunu? Yazım hatası vs varsa düzeltebilirsiz, onun dışında birşeye gerek yok. Ama sitenizde ön plana çıksın isterseniz, tarihi güncellemeniz yeterli.

2. Tarihini güncelleyin. Ziyaretçi akışı yüksek olan sayfalar daha hızlı yükselir. Faydasını görürsünüz.
SerkanERGUN nazweb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 30 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkürler başka fikri olan arkadaşlar:)?
bilgiler paylaşıldıkça çoğalır:)

wmaraci
wmaraci

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
syelkenci sağlıklı açıklamayı yapmış, bence macera aramayın yoksa olduğunuz yerden de olursunuz. Sadece tarih güncellemesi kafi, Çünkü arama motorunda genelde görselde olduğu gibi tarih zamanlama görseli bulunuyor.

Bu ziyaretçiye çekici gelmez, eski tarih de girilen bir bilgi bayat bilgidir hissiyatını uyandırır. Şahsen arama yaparken güncellik önemlidir benim için;

Google > Arama araçları > Herhangi bir zaman > Son 1 ay seçeneğini kullanırım. Tabi herkes ben değil bunu da biliyorum da demek istediğim konunuzun sadece tarih kısmını güncellemeniz yeterli olur. Sizin için çok sıkıntılı bir durum ise :)
Hermes nazweb

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 30 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
konumda googleda ilk sayfadayım
tarihi güncellemekten bir nevi konu güncellemesi olup, beni yerimden etmesin:)

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
nazweb O halde ne yapıyoruz ? Hiç bir şeye dokunmuyoruz ''Cız o cız ona dokunma '' :) Söylemlerimiz kafanızı karıştırmasın bu konuyu tahminler ile değil de, uygulanıp sonuç olarak ele alınan bilgiler doğrultusunda sunmak isterdik ama şuan elimizde sadece (Şahsi fikrim) ZARAR riski var. :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 30 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar güncelleme derken googlea yer elmasının faydaları yazın ilk sayfanın sonunda cahidenin sitesi çıkıyor ve tarih gözüküyor 2012 de yayımlanmış bir konu, şahsen internet kullanıcısı olarak güncel bilgi isterim.
Bu nedenle sitemin yazılımcısına googleda içeriklerin tarihi görünmemesini rica etmiştim

Ek Olarak: Valla kendi sitemde yazdığım güncelleme yöntemlerinin hepsini deneyeceğim, seoda en iyi yöntem deneme yanılma:)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

nazweb O halde ne yapıyoruz ? Hiç bir şeye dokunmuyoruz ''Cız o cız ona dokunma '' :) Söylemlerimiz kafanızı karıştırmasın bu konuyu tahminler ile değil de, uygulanıp sonuç olarak ele alınan bilgiler doğrultusunda sunmak isterdik ama şuan elimizde sadece (Şahsi fikrim) ZARAR riski var. :)

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bir yöntemden bahsedeyim ancak öncesinde şunu belirtmekte fayda var. Elma'nın faydaları konusunu, başlığa (elbette dolaylı olarak URL bağlantısına dokunmadan) istediğiniz şekilde güncelleyebilir, geliştirebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yok.

Daha sonra Amasya elmaları sayfası oluşturup, buna Elma'nın faydaları sayfasından iç bağlantı verdiğinizde (Amasya elmaları ile ilgili bir cümle kurup bu kelimeye bağlantı vereceksiniz), bunun her iki sayfaya da faydası dokunacaktır. Elma ile ilgili çok aranan kelimeler doğrultusunda yeni sayfalar oluşturarak iç bağlantıları yerli, yerinde kullanarak birbirlerine bağlamanız, sizi bu konuda gözde yapacaktır. Bu konuda her makalede kaynak gerektiren ve öyle olduğunu iddia ettiğiniz yerlere kaynak eklemeniz, makalenin değerini arttırır.

Armut'un faydalarını ise makalenin en altına benzer makaleler (veya benzer bilgiler ya da ilgili makaleler gibi) bir başlık altında iç bağlantı olarak eklemelisiniz.

Aslında Vikipedi gibi düşünün. Aynı mantığı uygulayacaksınız. Kolay gelsin.

Ek Olarak: nazweb Fakat şunu da es geçmemekte fayda var. Son zamanlarda Google sürekli yeniden düzenlediği algoritması doğrultusunda, güncel içeriği daha fazla takip eder oldu. Bu nedenle Google araması yaptığınızda da görebileceğiniz gibi Elma'nın faydalarından ziyade Google bize aranan en çok cümlenin Elmanın faydası olduğunu söylüyor. İşte bu gibi durumlarda diğer yani Elma'nın faydaları yazısının içeriğinden farklı olarak (aslında neredeyse aynı olacak ama özgünlük testinde yüzde yüz almalı) Elmanın faydası başlıklı bir makale yazmanızın da oldukça faydası olacaktır.

Google elbette, bizim bu tür uyarlamalarımızn ardından bu güncel hatasından dönecektir fakat bu yine de bir yılı geçer. Bu süre içerisinde sonuç ne olursa, olsun. Elmanın faydası konulu makalenizin faydasını görürsünüz. Kaldı ki özgün bir yazı olacağı için bundan ceza almanız da google'ın bakış açısına göre mümkün değil.

Örnek verecek olursam, benim bloğumda "Artık yıl hakkında bilgi" başlıklı olan fakat geçenlerde Google'ın ana sayfasında Doodle olarak çıkan "Artık yıl nedir" aramasına bağlantı vardı. Bloğumdaki yazı "Artık yıl hakkında bilgi" başlıklı olduğu için maalesef bu aramada ana sayfada çıkan makalem, Google'ın nedirli aramasında yer almadı. İşte o zaman bu ek olarak anlattığım sistemi uygulamanın faydası olacaktır. Yani daha fazla bilgi ile "Artık yıl nedir" başlıklı makaleyi yazıp, "Artık yıl hakkında bilgi" başlıklı yazımdan bağlantı verseydim. Google aramalarında çıkardım.

Neden uygulamadım. Daha önce uyguladım. Fakat içerik eklemeyi yalnızca zevk için yapıyorum. Ayrıca bilip, yapmayanlardanım. :) Umarım yazdıklarımın faydasını görürsünüz.
nazweb

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al