wmaraci reklam

Site Hitinin Düşmemesi İçin Yapılması Gerekenler

5 Mesajlar 1.018 Okunma
wmaraci reklam

LiveStorm LiveStorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)

Yeni bir site açtınız ama ziyaretçi sayısı çok mu düşük? Sitenizi yönetmeye ara vermiştiniz, geri döndünüz ve site hitiniz bir türlü toparlanmıyor mu? Site hiti hakkında sorunlar mı yaşıyorsunuz? Google, ziyaretçi konusunda en çok nelere dikkat ediyor olabilir?

:) Google Search Console aktif olarak kullanmamak
Site hitini etkileyen en önemli unsur, sitenize uğrayan botlardır. Sitenizde yayınladığınız yazıları belirli periyotlara aldıysanız ve rutine oturttuysanız Google botlarıyla zaten aranızı iyi tutuyorsunuz demektir. Ama… Düzensiz bir şekilde yazı paylaşıyorsanız veya en başta bahsettiğim sorunları yaşıyorsanız, muhtemelen Google botlar sitenize sık sık uğramıyordur. Botların sitenize sık sık uğramaması, paylaştığınız yazıların çok geç index almasına sebep olabilir. Bu yüzden Google Search Console hizmetini aktif olarak kullanın. Hizmetin önergelerini takip edin ve sitenizi olumsuz etkileyen her sorunu düzeltin. Her Blogger veya herhangi bir site sahibinin en çok uğradığı yer, Google Search Console olmalıdır. Site hitinin düşmemesi için mutlaka bunu yapın.

:) SEO’yu önemsememek, SEO testleri yapmamak
Evet, biliyorum. Site analizi yapmaya çekiniyor olabilirsiniz. Sitenizde ciddi sorunların çıkmasından korkuyorsunuz. Bu sorunları düzeltmek için günlerinizi vermekten korktuğunuzu biliyorum. Ama, korkmamalısınız. Çünkü ziyaretçi kaybetmenizin başlıca sebeplerinden biri de, SEO’yu önemsememek. Sitenizi SEO’ya uygun bir şekilde ayarlamazsanız, hiçbir zaman hayalini kurduğunuz ziyaretçi sayısına ulaşamazsınız. Sizi Google Search Console bile kurtaramaz. Ziyaretçi kazanmanın sırrı, SEO’dan geçiyor. Hemen siz de bir Webmaster sitesinden SEO analizi yapın ve sitenizdeki SEO hatalarını düzeltmeye başlayın.

Kaynak: https://enestalha.com/site-hitinin-dusmemesi-icin-yapilmasi-gerekenler/

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: LiveStorm (25.01.2023 10:30)

Bipixel MasterKazanc Reynolds

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Yazı görseli bana tanıdık geldi sanki :D (https://masterkazanc.net/hit-arttirma-yontemleri/)

Yanlış anlamayın kızmadım sadece öyle birden görünce şaşırdım biraz. Güzel yazı başarılar dilerim ..
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)
Aaaaa. Görsel sizin mi yoksa siz de mi kullanıyorsunuz? Eğer görsel size aitse, çok fazla yerde kullanılıyor galiba. :laugh: Eğer sorun yaratacaksa gerçekten kaldırabilirim. MasterKazanç
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)
Rica ederim. Evet, https'li siteyi yeniden kayıt ediyorduk ama yazarken hiç aklıma gelmedi. Teşekkürler. Reynolds
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)

LiveStorm adlı üyeden alıntı

Aaaaa. Görsel sizin mi yoksa siz de mi kullanıyorsunuz? Eğer görsel size aitse, çok fazla yerde kullanılıyor galiba. :laugh: Eğer sorun yaratacaksa gerçekten kaldırabilirim. MasterKazanç

Evet görsel bana ait. Geçen sene hit arttırma yöntemleri yazım için bu görseli resim stok sitesinden bulmuştum ve düzenleme yaparak kullandım. Açıkçası bu görselin birebir olarak ilk defa kullanıldığını görüyorum. Bir de forumda karşıma çıkınca şaşırdım sadece.

Kesinlikle herhangi bir sorun yok, görseli kullanabilirsiniz. Bir görselden bir şey olmaz. Canınız sağolsun. :)

İyi çalışmalar ..
Bipixel LiveStorm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al