wmaraci reklam

Siteden Dışarıya Link Vermek Hk.

8 Mesajlar 1.393 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

zcarti zcarti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar benim bir sitem var ve bu siteden ürün tanıtımları yapıyorum.

Örneğin bir kolonyayı araştırıyorum ve tüm özelliklerini yazdıktan sonra örneğin buradan satın alabilirsiniz diyerek TRENDYOL'a yönlendiriyorum.

Sorum şu: Sitemden direk bu şekilde link vermek siteme bir zarar verir mi?

Çünkü makalelerim çok kaliteli ve neredeyse hepsi SEO'ya uygun 700-800 kelimeden oluşuyor. Emek veriyorum. Boşa gitmesin.

wmaraci
reklam

SmmTakipci SmmTakipci WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.07.2021
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 12 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Yaptığınız çalışmayı yurt dışı ürünler de yapanlar mevcut. Siteniz için herhangi bir sorun olmaz. Hatırı sayılır bir konuma geldiğinizde bu satışlardan ciddi oranlar da kazanç sağlayabilirsiniz. İçeriğinizin kaliteli olmaması halinde zaten ne yaparsanız yapın zarardır.

• Üyelik 28.09.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım. O zaman Google yetkililerinin söylediği gibi dışarıya link vermek Google'ın gözünde bir anlam ifade etmiyor artık.

batuhanbarutcu batuhanbarutcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Sizin yaptığınız gibi link vermek zarar verir. Sanırım sitenizin kategorisi İnceleme. Google’ın en son yaptığı review güncellemesi ile ürün inceleme yazılarındaki satın alma linklerini reklam olarak görüyor. Yani siz bunu kullanıcı için değil reklam için yaptığınızı varsayıyor. Hatta siz site ismi bile vermeden direkt “buradan” satın al şeklinde link vermişsiniz. Bu daha da zararlı çünkü kullanıcıya hangi siteye gittiğini belirtmeden yönlendiriyorsunuz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.09.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Peki ne yapmak lazım? Mesela kullandığım SEO eklentisinde nofollow link verdiğimde yazının SEO puanını düşürüyor. Ancak normal dışarıya link verince SEO puanı yükseliyor.

Hangisi doğru anlayamadım.

Entlovin Entlovin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sanatçı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 18 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
ben de çeviri yazıları paylaşıyorum bazen ve orijinal linkini ekliyorum alt kısma, bu zararlı mı peki?

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

zcarti adlı üyeden alıntı

Peki ne yapmak lazım? Mesela kullandığım SEO eklentisinde nofollow link verdiğimde yazının SEO puanını düşürüyor. Ancak normal dışarıya link verince SEO puanı yükseliyor.

Hangisi doğru anlayamadım.

Boş verin puanı onun mantığı çok farklı hocam, sürekli dofollow çıkış yapmak zarar verir. Hoş dev sitelere dofollow çıkış yapmak büyük zararlarla sonuçlanmayacaktır ama yinede bu risk var. Sürekli olarak link çıkıldığını farz ederek nofollow çıkış yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü muhtemelen dofollow çıktığınız linkte hemen hemen hep aynı siteye oluyordur. Bu nedenle nofollow daha mantıklı olur.

Entlovin adlı üyeden alıntı

ben de çeviri yazıları paylaşıyorum bazen ve orijinal linkini ekliyorum alt kısma, bu zararlı mı peki?

Benzer şekilde çeviri yaptığınız sitenin kullanım şartlarında özellikle dofollow (arama motorlarına açık şeklinde de yazabilir) link verin demiyorsa Nofollow vermenizde sakınca yok ancak çeviri yaptığınız site dofollow istiyorsa elbette etik açıdan dofollow vermeniz gerekir.
Entlovin

kişi bu mesajı beğendi.

Entlovin Entlovin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sanatçı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 18 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
anladım çok teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al