wmaraci reklam
lidertakipci

Sitelerin Trustrank Değeri Ne Derece Önemlidir?

17 Mesajlar 5.886 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bakarmisin bakarmisin Gel Teskere Gel Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 11 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Hemen soruma geçiyorum? Bir kaç yerde okudum, gördüm, duydum :) Trustrank değeri tam olarak nedir? Web siteleri için önemi nedir? vede son sorum :) trustrank değerini ölçen sitelerin vermiş olduğu sonuçların doğruluk deceresi nedir?

Bu konuya benzer bir konu daha önce açılmış(21 haziran 2011 tarihinde) hem o konuyu hortlamak adına hemde orda trustrank değerinden filtre gibi bahsedilmiş. Ama benim internette görüp, duyup, okuduğum yazılarda pagerank'a yakın bir sistem olarak bahsedilmiş. Yoksa pageranktamı bir filtre sistemi sorusu geldi aklıma. Neyse arkadaşlar kafamdaki sorular yukarıda. Ukalaca cevaplar gelmezse sevinirim. Sonuçta atalarımızında dediği gibi bilmemek değil öğrenmemek ayıp :)

wmaraci
reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
PR sisteminin ölmesi ile başlayan yeni bir sistem, kandıralamaması sebebi ile Google için çok önemli bir sistem denilebilir. http://www.trustrank.gen.tr sitesinden sonucunu öğrenebilirsin.Siteni sık sık kontrol et ve TrustRank değerini önemse.PR den daha önemli bir derecelendirme sistemi...

Sabutay Sabutay @Wikilakes Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Trustrank.gen.tr'nin verdiği değer sadece bir Türk vatandaşının kurmuş olduğu bir program/site ile sitelerin index, google pr, google backlink, alexa backlink, alexa sıralama gibi değerlerine bakarak verdiği bir değerdir.

Yani google'ın önemsediği filan yok. Sadece bir efsane. :)
NovaCep

kişi bu mesajı beğendi.

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Bana göre pr alexa değerlerine göre oluşturulmuş bir sistem.

sosyalme.com
wmaraci
wmaraci

bakarmisin bakarmisin Gel Teskere Gel Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım,
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 11 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
3 cevap 3üde nerdeyse birbirinden farklı :)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

PR sisteminin ölmesi ile başlayan yeni bir sistem, kandıralamaması sebebi ile Google için çok önemli bir sistem denilebilir. http://www.trustrank.gen.tr sitesinden sonucunu öğrenebilirsin.Siteni sık sık kontrol et ve TrustRank değerini önemse.PR den daha önemli bir derecelendirme sistemi...

Dediğim gibi çeşitli yerlerde çeşitli yazılar okudum. Bazıları sabutay arkadaşımız bir değeri yok vs diyor bazıları önemli vede ilk defa bu forumda trustrank'tan bir filtre olarak bahsedilmiş bir konuda. Kısaca neye inancağımı şaşırdım.

Sabutay adlı üyeden alıntı

Trustrank.gen.tr'nin verdiği değer sadece bir Türk vatandaşının kurmuş olduğu bir program/site ile sitelerin index, google pr, google backlink, alexa backlink, alexa sıralama gibi değerlerine bakarak verdiği bir değerdir.

Yani google'ın önemsediği filan yok. Sadece bir efsane. :)

Ne diyim doğru olabilitesi var :)

Karyotip adlı üyeden alıntı

Bana göre pr alexa değerlerine göre oluşturulmuş bir sistem.

Görüşünüze saygım var ve cevabınız için teşekkürler..

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Trustrank degeri sitenin durumuna gore bir bakima pr degeri gibi aldigi derecedir sabutayin dedigi gibi sadece efsane hic bir onemi yok aslinda internette masallah trustrank degerini baya abartmislar :)

Skype ; eneskaya07

zer zer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 66 / 136
  • Ticaret 17, (%100)
Arkadaşlar konu hazır açılmışken sorayım, bende şimdi sorguladım ve Trustrank değerim; 2.0202 . Bu iyimi? Ben pek anlamıyorum da. Kötümü veya bir yorum atarsa bilen birisi sevinirim...

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
blogspot siteleri, kuruldukları ilk anda trustrank değerleri genelde 2-3 arasında görülüyor,ama normal domainlere ait sitelerin trustrank değerleri daha düşük çıkıyor ,buna anlam veremiyorum.
ayrıca trustrank,gen,tr sitesi güncellenmiş sanırım,sitemin değerleri yükselmiş, ( 3-4 günde bir kontrol ediyorum:) ).

cografyahane.com

Josh Josh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Nasıl önemli olmaz http://tr.wikipedia.org/wiki/TrustRank bakarsanız iilgi makaleden aynı pagerank ekibinin kurduğu yeni bir sistem kaldiki ileri seo sitelerindede trust rank ölçülebiliyor

Dmoz Editörü

yigitt yigitt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 8, (%100)
böyle şeylere inanmayın.bunlar sadece bir takım kriterler doğrultusunda ölçüyor ki google'ın tam kriterlerini kimse bilemez.ayrıca o sitede aylardır deneme amaçlı trustrank ölçüyorum ne hikmetse google.com.tr hala trustrank 10 olamamış. "Gelecek Seo Trustrank Değeri: 10 " aylardır bu durumda:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al