freelance iş ilanları

Sitem İndexlendi Ama Sıralamada Değil? (Çözüldü)

23 Mesajlar 3.790 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, siteniz yeni ise sitenize ziyaretçiler geldikçe sıralama yükselecektir. Ayrıca anahtar kelime arama sonuçlarında görseniz bile bazen kaybolabiliyor. Çünkü Google'da çok sık dalgalanmalar oluyor. Bu sebeple bunları sürekli takip etmeniz gerekiyor.

Eğer SEO çalışmaları doğru ve etkili bir şekilde yapıldıysa zamanla etkisini göreceksiniz.

wmaraci
reklam

sillyman sillyman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 40 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
MasterKazanç hocam sırada olmayan bir siteye organik ziyaretci gelmesi biraz ütopik oluyor zaten.
Bazı yerlerden direct alıyorum ama ona ragmen tık yok. Aldığım sitelerinde site değerleri yüksek hani :D

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Ben organik ziyaretçi mi dedim? Ziyaretçi bir tek Google'dan gelmiyor. Google sadece bir hit kaynağıdır. Başlangıç aşamasındaki her site adwords gibi reklam ağlarını veya ücretsiz sosyal medya platformlarını kullanarak sitesine potansiyel kazandırır.

Asıl bazı SEO çalışmalarını yaparak oturup ziyaretçi beklemek "ütopiktir." Sürekli sitenizi çeşitli platformlarda tanıtın, takip edin yani sürekli çalışın.

Bu arada sitenizi açalı kaç gün oldu? Öğrenebilir miyiz?

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

sillyman adlı üyeden alıntı

worldww hocam seo calışmaları yapıldı. Garipsediğim konuda seo çalıması yapılmasına rağmen girmedi diğer sitelerim girdi mesela ama bunda tık yok. Acaba banlı alan adımı aldım diyorum o da değil tuhaf gerçekten.

Peki ya rakip siteleriniz boş durmuyor, sizden daha kaliteli çalışmalar yapıyorsa? Bunu düşünmek lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 40 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
MasterKazanç sitem 1 ay oldu açılalı sosyal medya vb. hit kaynaklarında linkleri ver tanıtım yazıları alındı hocam.

worldww hocam sıra buluculardan bakınca o zaman baya bir rakibim var ilk 100 bile girmedi site hepsi aktif olarak bir şeyler yapıyorsa vay halime benim :D

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Eğer aranma hacmi 100k ve üstü ise muhtemelen çalışma yapıyorlardır. Geçmiş olsun diyeyim :p

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Dediğim gibi aceleci davranmayın ve sürekli çalışın. Siteniz, anahtar kelimeniz, istatistikleriniz, vb. konular hakkında bilgi olmadığı için de hiç kimse net yorumlar yapamaz. Çünkü anahtar kelimenizin rekabet zorluğu göz önünde bulundurulduğunda ve çalışmalara göre değerlendirildiğinde 2 ayda da ilk sayfaya veya sıraya çıkabilirsiniz 6 ayda da.

iyi çalışmalar.

Bulabilencom Bulabilencom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kimya Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 197 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
Anahtar kelimenin rekabet düzeyiyle alakalı bi durum hocam. Rekabet yüksek ise normaldir

• Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 40 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
MasterKazanç bilgileriniz için teşekkürler hocam sitenin rekabet orta seviye çalışmalara devam o zaman inşallah çabalarım boşa gitmez.

Bulabilencom rekabet düzeyi orta hocam yan anahtar kelimelerde düşükte var ortada yüksekte. ama ana anahtar kelimem orta düzey MasterKazanç'ın dediği gibi çalışmalara devam edip bekleyeceğim.

Eğer sıralamaya girerse hortlatırım konuyu :D
Bulabilencom

kişi bu mesajı beğendi.

mandalin mandalin Seo Öğrenmeye Çalışıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
tüm yazılanları okuduktan sonra ben de şunu diyebilirim. Eğer SEO çalışmaları yapıldığı halde orta rekabette bile gelmiyorsa, SEO çalışmalarına bakmak lazım. indekse alınması tabi ki ilk 100e girmesi anlamına gelmiyor, ilk 500'e kadar bulan sıra bulucular da var. Ancak ilk 500'de olmaması da indekse alınmasıyla çelişmez.

Sitenin yönlendirmelerini kontrol etmelisiniz. Eğer .htaccess içerisinde birden fazla yönlendirme döngüsü varsa siteniz kolay kolay indekse gelmez. Yönlendirmelerinizi kontrol edin, birden fazla ya da ardışık yönlendirme içeren siteler Google'ın gözünde ciddi şüpheler taşır. SEO çalışması kapsamında sitenize eklenen içerikleri copyscape benzeri araçlarla özgünlük tespitine tabii tutmanızı öneririm ayrıca. Çalıntı içerik kullanılmışsa indekse gelmez.

Ve diğer üyelerin dediği gibi sebat içerisinde çalışmaya devam etmelisiniz.

***Ayrıca, eğer SSL sertifikanız varsa sitenizdeki javascript kodlarınızda dahil edilen linklerin de https şeklinde olmasına dikkat edin. Her sayfa için F12'ye basarak sağ üstte çıkması halinde çarpı işaretine tıklarsanız hataları görürsünüz. Eğer SSL sertifikanız olduğu halde js kodlarınız http olan adreslerden çekiyorsa bu da Google'ın gözünde büyük bir güvenlik açığıdır, böyle bir durumunuz varsa düzeltiniz, iyi çalışmalar.
sillyman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al