wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 146.877 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

celix celix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 11, (%100)
ustam fxmoda.com hususi yazar tuttum.Yine yukarılara çıkamıyorum.
Tüm eleştirilere açığım ne yapmalıyım sizce?
Tema da satın aldım istediğim ivmeyi sağlayamadım bir türlü.

interseyir.com
wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Hocam site taşımı aşamasındayım. En iyi neyi önerirsiniz? Yaklaşık 30 yazım var. 0'dan istikrarlı bir şekilde yazı mı gireyim copy paste olarak yoksa direk herşeyi koyayım mı? Ayrıca kopya içerik muamelesine düşmeden.

Site taşıma derken a domaininden b domainine geçiyorsunuz anladığım kadarıyla. Taşırsanız sorun olmaz. Çünkü taşımak, yer değiştirmektir. Dolayısı ile a sitesinden b sitesine taşıdığın zaman o içerik artık a sitesinde olmayacaktır. Bu şekilde sorun olmaz.

Ek Olarak:

frkn adlı üyeden alıntı

Hocam hayir o sekil de degil gunde iki makale girdim birini sabah digerini aksam ikiside yazilma zamanina gore 7 gun 8 saat temami degistirdikten sonra oldu bu :((

Mesela a sitesine abc yazisi girdim ertesi gun site:asitesi.asd url cikiyor ama google da abc basligini arattigim da ya site haritam yada eski indexlerde cikiyor yani konun tam linki 7 gun 8 saat

Bu durum yeni sitelerin yaşadığı bir durum genellikle. Url index alır, ve sıralamalara sokulmaz. Daha sonra o içerikte sıralamaya girer.

Peki yeni site nedir?
Bu soruya büyük olasılıkla vereceğiniz cevap yanlıştır. Çünkü biz burada arama motoruna odaklanıyoruz. Dolayısı ile bizim bir siteye yeni sitedir dememizin Google gözünde bir önemi yok. Önemli olan, google’un neye yeni site dediğidir.

O halde Google bir siteye yenidir derken hangi durumları baz alır?

Yeni bir domain alınıp yayına sokulmuş ve arama motoruna eklenmiş ise. (Genellikle bilinen yeni site tanımı)

Arama motorlarında var olan bir site, tüm indexlerini sildirmiş ve tekrar index alma isteği göndermiş ise.

Domain şüpheli ve yine domain uzantılı bir başka hesaba transfer edilmiş ise.

Domainde barınan script, yollar ve içerik alanı tamamen değişmiş ise.

Domain yönlendirmesi aktif olupta bu yönlendirme kaldırılmış ise. (3 ay a domaini direkt b domainine yönlendirmiş, ve yönlendirmeyi kapatıp domani host etmiş)

Domainin backlinkleri, geçmişi ve içeriği baz alındığında hiç alakası olmayan kelimelerden verilmeye başlanmış ise. (Genellikle sitenize zarar vermek için dışarıdan yapılan bir anti seo işlemidir ve genellikle adult kelimeler üzerinden backlink gönderilir. Yeni varyasyon olarak algılanıp sitenizin hit alan içeriklerinde düşürülmesi sağlanır)

Ve dahası da var bu maddelerin. Bahsettiğiniz durum, yeni siteler için karşılaştığımız bir durum. Oturmuş bir site index aldığı gibi sıralamada görünmeye başlar. İndex alıp sıralaması bekletilen durum yeni sitelerin durumudur. O halde büyük olasılıkla siteniz yeni site kategorisine itilmiş olabilir. Bu saydıklarımdan herhangi biri sitenizde geçerli mi?

Bunun dışında temasal kaynaklı da olabilir, temayı inceleriz. Oda olmaz ise daha derine ineriz. Çünkü bu yaşadığınız durum doğal değil. Mutlaka bir sebebi var. Birkaç önceki mesajlarda bir film sitesi seo çalışmam sıfır, ters hiçbir durum olmadı demişti. İncelediğimde hem x kelimeler üzerinden hacklink çevirmesi aldığını, hem google’a 7 kez şikayet edildiğini gördüm. Yani tek sebep siz olmayabilirsiniz herhangi bir dış eylemde olabilir. Bunu bulabilmek için adım adım inceleyeceğiz

Ek Olarak:

celix adlı üyeden alıntı

ustam fxmoda.com hususi yazar tuttum.Yine yukarılara çıkamıyorum.
Tüm eleştirilere açığım ne yapmalıyım sizce?
Tema da satın aldım istediğim ivmeyi sağlayamadım bir türlü.

İstediğiniz yer nedir? Genel arama mı, belirli anahtar kelimeler mi?
maxmajestic frkn

kişi bu mesajı beğendi.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Tamam hocam webmaster araçlarından bıldıreyim 301 yönlendirmelerini yapayım baska bırseye gerek var mı?

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Tamam hocam webmaster araçlarından bıldıreyim 301 yönlendirmelerini yapayım baska bırseye gerek var mı?

Canının sağlığı Sühacım(:

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Tamam hocam :)

frkn frkn Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 84 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Site taşıma derken a domaininden b domainine geçiyorsunuz anladığım kadarıyla. Taşırsanız sorun olmaz. Çünkü taşımak, yer değiştirmektir. Dolayısı ile a sitesinden b sitesine taşıdığın zaman o içerik artık a sitesinde olmayacaktır. Bu şekilde sorun olmaz.

Ek Olarak:

Bu durum yeni sitelerin yaşadığı bir durum genellikle. Url index alır, ve sıralamalara sokulmaz. Daha sonra o içerikte sıralamaya girer.

Peki yeni site nedir?
Bu soruya büyük olasılıkla vereceğiniz cevap yanlıştır. Çünkü biz burada arama motoruna odaklanıyoruz. Dolayısı ile bizim bir siteye yeni sitedir dememizin Google gözünde bir önemi yok. Önemli olan, google�un neye yeni site dediğidir.

O halde Google bir siteye yenidir derken hangi durumları baz alır?

Yeni bir domain alınıp yayına sokulmuş ve arama motoruna eklenmiş ise. (Genellikle bilinen yeni site tanımı)

Arama motorlarında var olan bir site, tüm indexlerini sildirmiş ve tekrar index alma isteği göndermiş ise.

Domain şüpheli ve yine domain uzantılı bir başka hesaba transfer edilmiş ise.

Domainde barınan script, yollar ve içerik alanı tamamen değişmiş ise.

Domain yönlendirmesi aktif olupta bu yönlendirme kaldırılmış ise. (3 ay a domaini direkt b domainine yönlendirmiş, ve yönlendirmeyi kapatıp domani host etmiş)

Domainin backlinkleri, geçmişi ve içeriği baz alındığında hiç alakası olmayan kelimelerden verilmeye başlanmış ise. (Genellikle sitenize zarar vermek için dışarıdan yapılan bir anti seo işlemidir ve genellikle adult kelimeler üzerinden backlink gönderilir. Yeni varyasyon olarak algılanıp sitenizin hit alan içeriklerinde düşürülmesi sağlanır)

Ve dahası da var bu maddelerin. Bahsettiğiniz durum, yeni siteler için karşılaştığımız bir durum. Oturmuş bir site index aldığı gibi sıralamada görünmeye başlar. İndex alıp sıralaması bekletilen durum yeni sitelerin durumudur. O halde büyük olasılıkla siteniz yeni site kategorisine itilmiş olabilir. Bu saydıklarımdan herhangi biri sitenizde geçerli mi?

Bunun dışında temasal kaynaklı da olabilir, temayı inceleriz. Oda olmaz ise daha derine ineriz. Çünkü bu yaşadığınız durum doğal değil. Mutlaka bir sebebi var. Birkaç önceki mesajlarda bir film sitesi seo çalışmam sıfır, ters hiçbir durum olmadı demişti. İncelediğimde hem x kelimeler üzerinden hacklink çevirmesi aldığını, hem google�a 7 kez şikayet edildiğini gördüm. Yani tek sebep siz olmayabilirsiniz herhangi bir dış eylemde olabilir. Bunu bulabilmek için adım adım inceleyeceğiz

Ek Olarak:

İstediğiniz yer nedir? Genel arama mı, belirli anahtar kelimeler mi?

Allah sizden razi olsun hocam ne diyeyim baska cok sagolun evet site 1 bucum aylik kisisel blog pm atiyorum hemen vaktiniz varsa incelerseniz cok sevinirim birde title bazen 2 liyo yani

asdsa |title title yada asdsa - title oluyor

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

frkn adlı üyeden alıntı

Allah sizden razi olsun hocam ne diyeyim baska cok sagolun evet site 1 bucum aylik kisisel blog pm atiyorum hemen vaktiniz varsa incelerseniz cok sevinirim birde title bazen 2 liyo yani

asdsa |title title yada asdsa - title oluyor

Sitenin 1,5 aylık olduğunu belirtip adresini verseydiniz keşke baştan. Bu zaten olağan bir durum. Siteniz yeni ve 20 tane içerik girilmiş. Ortalama bir hafta sürmesi çok doğal, sitenizde herhangi bir problem yok. İçerik girmeye devam edin. Ne kadar çok içerik, o kadar hızlı index, o kadar hızlı sıralamada direkt gösterim. Sizin tek ihtiyacınız güncellik sitede.
frkn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 84 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Sitenin 1,5 aylık olduğunu belirtip adresini verseydiniz keşke baştan. Bu zaten olağan bir durum. Siteniz yeni ve 20 tane içerik girilmiş. Ortalama bir hafta sürmesi çok doğal, sitenizde herhangi bir problem yok. İçerik girmeye devam edin. Ne kadar çok içerik, o kadar hızlı index, o kadar hızlı sıralamada direkt gösterim. Sizin tek ihtiyacınız güncellik sitede.

İlginc hocam tesekkurler onceleri max 2 gun surerdi o yuzden merak ettim bu google'i anlamak gercekten cok zor :)

• Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 84 / 47
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam duzeldi sorun bir makele yazdim 1 saat de siralama ve index aldi hemde en ust siradayim :)

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
"Sinema" kelimesinde yükselmek için neler yapılmalı sizce?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al