wmaraci reklam
lidertakipci

Tag Kullanımı 2012

5 Mesajlar 1.447 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erdilin erdilin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 33
  • Ticaret 5, (%80)
Özellikle bir konu yazdığınızda veya bir makale hazırlarken işlem sonu nedir diye soruların yanıtı tag kullanımıdır. Her makale sonunda sizlere

tavsiyem bilinçli olarak aşırıya kaçmamak sureti ile min 3 adet max 5 adet şeklinde konu ile alakalı taglar girmeniz gereklidir.

Siteniz açısından son derece önemli bir etkendir tag kullanımı.

Ancak gelişen yeni algoritmalara bağlı olarak google.com un forum uzmanlarından aldığımız özel bilgiler neticesinde tag kullanırken aşağıdaki

örnekte olduğu gibi kullanmanız gerekmektedir . Zira yanlış tag kullanımı ve aşırı miktarda tag eklenmesi google botlarının sitenizin spam duygusunu

tattırmanıza neden olacağından sitenizin ilerlemesini durdurmanıza neden olacaktır.

Örn: ayakkabı modelleri , ayakkabı modelleri 2012 , ayakkabı modelleri ürünleri = bu gibi taglar spam riski yapmaktadır kısaca art arda aynı kelimeleri max 2

adet olacak şekilde yapabilirsiniz ancak sizlere tavsiyem tag eklerken ; konu ile alakalı konuya özel taglar girmeli ve max 3 kelimeden oluşmalıdır.

Ana sayfada ise taglarınızın fazla göze batmaması gereklidir. Çünkü ana sayfada aşırı link olması sitenizin o kadar nofollow verdiğinin kanıtı olur.

Son olarakta piyasa da yeni çıkan veya eskiden gördüğüm bir eklenti olan etiket avcısı eklentisini asla kullanmamanızdır veya editleme şansınız

var ise editlemeniz gerekmektedir. Bu eklenti bilinçsizce etiket çekeceğinden bir bakmışsınızki bir konu da 50/100 arası etiket çekmiştir. Bunun size

faydası ziyaretci yününden vardır ancak seo ve google bazında ban riski yüksektir.

Bu yazı yakında çıkacak olan erdilin seo kitabına aittir ve kitabın tüm nüshalara noter huzurunda kayıt altına alınmış başka forumlarda alıntı olmadıgı halde yayınlanırsa izinsiz kopyalanmadan dolayı maddi ve manevi tazminat hakkı edilir

wmaraci
reklam

SevgidenHabersiz SevgidenHabersiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad e** y**
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 24 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Gerçekten çok doğru bir konuya değinmişsiniz bu konuya bende dikkat ettim tanınmış gazetelerin kanalların haber sitelerinde farkındaysanız konu ile alaka tag kullanımları Arkadaşımızın anlattığı gibi kullanılmaktadır

~V''^~V^V'^~-----------------

http://ircdforum.com - http://hobichat.net

Guneyy Guneyy se'öcü değilim.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 58 / 199
  • Ticaret 86, (%100)
Hocam ben etiket olayını bıraktığımdan bu yana hitlerim %30 arttı ve artmaya devam etmekte ama penguen çıkmadan önce etiketlere acayip derecede çok saldırırdım bir yazıya en az 10 etiket girerdim işe yarardı fakat artık bunun bir faydası olmadığını gördüm, yazı çok güzel hocam bu arada eline sağlık.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
bir önemli konu daha var
mesela
"wordpress tema indir" başlık açılıyor başlık bir de etikete veriliyor, dupplicate oluşturuyor

wmaraci
wmaraci

DokuzTug DokuzTug Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 4 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşın değindiği noktaları bugün Türkiye'nin büyük siteleri genellikle kullanıyor. Demek ki işe yarıyor :)

Loadinq...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al