freelance iş ilanları

Tanıtım yazısı almakla yorum arasındaki fark

3 Mesajlar 910 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Diyelim ki mobilya ile ilgili bir sitem var. Mobilya ile ilgili başka bir sitedeki yazıya yorum yaptığımda yorumum onaylanınca benim sitemin de linki eklenmiş oluyor. Peki yorumla gelen backlink ile tanıtım yazısı ile backlinkin farkı nedir? Yani diyelim ben o sitede mobilya üzerine bir tanıtım yazısı yazdırdım, başka bir mobilya sitesi sahibi de o yazının altına yorum yaparak link aldı. Google açısından farkı nedir? Ziyaretçi sayısı haricinde soruyorum bunu!

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Genellikle biri nofollow diğeri dofollow oluyor.

WSBGDH WSBGDH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 12, (%100)
Yorum sistemi genelde wordpress tabanlı sitelerde bulunmaktadır. Yorumunuzun onaylandığı sayfada sadece sizin yorumunuzda bulunmuyor bunu da düşünün. Kısacası link çıkışları aldığınız linkin kalitesini bayağı düşürüyor.

+ Olarak WordPress tabanlı sitelerin çoğunda ana sayfada son yorumlar bulunur. Genelde son 10 veya son 5 yorum görüntülenir. Linkiniz ana sayfada da tarandığı için birden 10 veya 5 tane link almış olursunuz. Ardından oraya farklı yorumlar geldiğinde birden 5 veya 10 linkiniz kaybolur. Buda SPAM olarak algılanmak için yeterli bir neden.

Tanıtım yazısı ile çalışmak ise, sitenizin kategorisiyle ilgili, sitenizi veya yaptığınız işleri anlatan "özgün" bir makalede , seo uyumlu anahtar kelime dağılımıyla link almanızdır. SEO uyumlu makale demek, anahtar kelime popülasyonu %3-%7 olan bir makaledir. Anahtar kelimelerinize link verilir ve bu şekilde içeriğinizle uyumlu tam anlamda bir link almış olursunuz. Blog backlink'e göre çok çok çok daha faydalıdır.

Sevgilerimle, iyi çalışmalar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al