wmaraci reklam
lidertakipci

Wp sitede saatte 1 yazı paylaşırsan nolur ?

16 Mesajlar 1.886 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba arkadaslar.
Sektörel bir sitemde her 3000 saniyede bir adet yazı paylaşıyorum. Şuan 183 yazı olmuş yayınlanan. Domain 8 aylık fakat içerik daha yeni. Normalde ilk günler index hızı çok düşüktü. 24 saatti. Sonraları site içine bi kaç ayar gectim. Sidebara son yazıları koydum. Footera site haritası koydum. Yazı içinde benzer yazılar yaptım. Tabi hala devam ediyorum 3000 saniyede bir adet yazı yayınlamaya şuan index hızı 4 saat olmuş. Sanırım bir haftayı doldurmadan index hızım 5 dk ya iner.

bu sekilde 40 gün devam edeceğim bakalım ne olacak siteye :)

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
İçerik özgünse gerçekten, bir problem olacağını sanmıyorum. Ama benim auto bloggingde sitelerim var saate 1 yazı çeken. Spinner kullanıyorım birde. İndex sayım çok çok yükseldi ama yavsştan index kalitem düşüyor. Oto çektiğim yazılar çöp misali..

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

İçerik özgünse gerçekten, bir problem olacağını sanmıyorum. Ama benim auto bloggingde sitelerim var saate 1 yazı çeken. Spinner kullanıyorım birde. İndex sayım çok çok yükseldi ama yavsştan index kalitem düşüyor. Oto çektiğim yazılar çöp misali..

Ustam tr spinner Türkiye'de yok. Tdk dan içerik ceken spinnerla site olmaz. Veya es anlamlı spinnerlarla. Ben bu işe gecemi gündüzümü veriyorum. Hazırladıgım veri tabanı sadece es anlamlılar değil yan anlamlıları da kapsıyor. Ve Yazının %70 i değişecek biçimde ayarlıyorum. En önemli mesele anlam bozulmaması. Bunun için baya vakit harcadım. Yakında günlük 5 k kadar spinleme özelliği olan bir programı piyasya süreceğim inş.

Fakaaat :) yukarıda bahsettiğim olay spinner ile alakalı değil. Bahsettiğim sitede özgün ve benim yazdığım yazılar yayınlanıyor. İşin aslı sırf meraktan yapıyorum bunun . . .

Bu arada kayıt olabileceğim bir rss dizin listen var mı ustam.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Günlük 1 tane özgün elinle gir daha iyi başkalarının emek verip yazdığı yazıları çekmen sana ne kazandırır bilmem...
erdalgozum

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Ben şunu anlayamıyorum. Biz kendi çapımızda 10k-20k spin niteliği olan botlar yapabiliyoruz da koca google olayın farkında değil mi acaba? O zehir beyinler ayda 15-20bin dolar maaş alırken bunları algoritmaya ekleyemeyecek kadar acizler mi? Düsünmek lazım..
prisoner KDOGAN RadiKaL

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

analogfikir adlı üyeden alıntı

Günlük 1 tane özgün elinle gir daha iyi başkalarının emek verip yazdığı yazıları çekmen sana ne kazandırır bilmem...

Bişey kazandırmıyorsa kimseye de bişey kaybettirmiyordur. Kimseye bişey kaybettirmiyorsa kimseyi ilgiledirmez. Ahlak kurallarını topluma göre belirleyen ve doğru- yanlışı işine geldiği gibi yorumlayanlardan pek haz etmem. Ekmek aldıgın bakkaldan fiş alma, Şehir içinde 70km/sa hızı aş. Bunun gibi günlük onlarca kamu kuralı çiğne sonra haktan bahset. Evet Çok güzel. Google'ı kandırmak için backlink al. Google'ı kandırmak için türlü işlere giriş. Adını Beyaz şapka koy. Vicdanını rahatlat. Bu söylediklerimi sen yapmıyor olabilirsin ama forum bunları yapanlarla dolu. Bütün bunlara ses çıkarmadan gelip bu konuya konusman senin doğru ve yanlışlarını topluma göre belirlemenden kaynaklanıyor.

Ayrıca. Yukarıda bahsettiğim sitede kimsenin değil sadece benim yazılarım yayınlanıyor. Okumayı sökmen gerek bence.

Ek Olarak:

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Ben şunu anlayamıyorum. Biz kendi çapımızda 10k-20k spin niteliği olan botlar yapabiliyoruz da koca google olayın farkında değil mi acaba? O zehir beyinler ayda 15-20bin dolar maaş alırken bunları algoritmaya ekleyemeyecek kadar acizler mi? Düsünmek lazım..

Bu soruyu sormanızın sebebi Türkiyedeki spin utanc programlarınız görmeniz. Zaten şunu hala anlayamadık. Google özgün der. %100 özgün demez. Ya da kimseden alıntı yapma demez. google kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin.

"Ünlü sanatcı öldü"
"Değerli sanatcımız hayata gözlerini yumdu"

Google bu iki cümleyi aynı kabul ederse internette özgün site kalmaz. Siz tdkdan veri çeken saçma sapan spinnerları gördüğünüz için böyle düşnüyorsunuz. Yav googlenin eş anlamlıdır diye indexlediği bir yerden es anlamlı kelime cekilir mi ? İşte bizim insanımız. :)

Bu arada şu öve öve büyüttüğünüz Google "Zehir kafalı mühendisleri" daha bir güncelleme bile yapamadılar :).

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

analogfikir adlı üyeden alıntı

Hocam kim emek vermiş? Article sitelerinden çekiyorum ben. İnsanlar baskaları makalesini alıp yayınlasın diye reklam gibi koyuyor zaten oralara.

Diğer konya gelirsek benim sitem ingilizce zaten türkce spinnera gerek duymuyorum. Rss dizinide kullanmıyorum, yahoo news, youtube gibi sitelerden otomatik çekip spinleyip yayınlıyor.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Hocal kim emek vermiş? Article sitelerinfen çekiyorum ben. İnsanşar baskaları makalesini alıp yayınlası diye reklam gibi koyuyor zatrn oralara.

Diğer konya gelirsek benim sitem ingilizce zaten türkce spinnera gerek duymuyorum. Rss dizinide kullanmıyorum, yahoo news, youtube gibi sitelerden otomatik çekip spinleyip yayınlıyor.

Ustam ingilizce baya basarılı spinnerlar var ama ya. Hadi hayırlısı :)

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Spinner başarılı olsada, çektiğim makalelerin içi çok sayıda link kaynıyor. Girip temizlemek gerekiyor ama ben 1 haftadır siteme girmedim, kendi kendine takılıyor. Site drop domain birde pr4 anında index alıordu, şu sıralar yavaşladı hızı.

Ek Olarak: Örneğin www.castrovalleybikeshop.com bunun spinnerı çok kaliteli. Aynı zamanda amazon affliate sitesi.
Bir diğer spinnerlı sitem http://www.lifescienceslawupdateblog.com bıda page rank 4 kendime paravan kulanıyorum. Orjinal kendi elimle yazdığım ingilizce ekonomi sitelerim var, onları linkliyorum böyle sitelerle.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Spinner başarılı olsada, çektiğim makalelerin içi çok sayıda link kaynıyor. Girip temizlemek gerekiyor ama ben 1 haftadır siteme girmedim, kendi kendine takılıyor. Site drop domain birde pr4 anında index alıordu, şu sıralar yavaşladı hızı.

Ek Olarak: Örneğin www.castrovalleybikeshop.com bunun spinnerı çok kaliteli. Aynı zamanda amazon affliate sitesi.
Bir diğer spinnerlı sitem http://www.lifescienceslawupdateblog.com bıda page rank 4 kendime paravan kulanıyorum. Orjinal kendi elimle yazdığım ingilizce ekonomi sitelerim var, onları linkliyorum böyle sitelerle.

Evet ustam linkleri iptal etmek lazım. Ama bi yolu bulunalı ya. Mesela siteler wp ise otomatik dısarı linkleri iptal eden bir ayar yapılabilir gibime geliyor. İyice düşünülürse aşılabilir sanki.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al