wmaraci reklam

Yeni Kurulan WordPress Siteler için SEO

3 Mesajlar 2.008 Okunma
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
[COLOR=#333333]Sitemiz yeni kuruldu ve ben de ilk yazımda yeni kurulan bir WordPress siteler için SEO adına neler yapılması gerektiğini anlatmaya karar verdim. Sitenizin kurulum kısmını geçtiğinizi düşünerek anlatmaya başlıyorum.[/COLOR]
Başlık ve Açıklama Ayarları

[COLOR=#333333]İlk olarak başlık ve açıklama ayarlarını yapmanızı öneriyorum. Peki bu ayarları nasıl yapacağız? Nelere dikkat edeceğiz? Google[COLOR=#FF6600] insan zekasını taklit eden bir algoritma[/COLOR] geliştirmiştir. Google üzerinden bir siteye girmeden [COLOR=#339966]domain ve açıklamadan önce sitenin başlığına[/COLOR] dikkat edersiniz, Google’ın da ilk dikkat ettiği kriter sizinle aynı. Başlıkta sitenizin ismini yazmanız eğer domain fazla jenerik değilse kullanıcı için hiçbir şey ifade etmez bundan dolayı[COLOR=#33CCCC] sitenin içeriği ile ilgili bir başlık[/COLOR] yazmanızı öneriyorum. Örneğin; SEO Teknikleri ve Öğretici SEO Rehberleri. Anahtar kelimenizi başlıkta en az bir kere geçirmenizi öneriyorum. Açıklama kısmına da başlık da olduğu gibi sitenin içeriğiyle ilgili bilgi girmeniz gerekmekte, burda kendini övmekten kaçının yani “Türkiye’nin en iyi film izleme sitesi” yazmayın. Bunun yerine “Türkçe dublaj veya altyazılı olarak 720p HD görüntü kalitesinde film izleyebileceğiniz site” yazmanız çok daha iyi olacaktır. Anahtar kelimeniz yine burda da bir kere geçerse sizin yararınıza olacaktır.[/COLOR]
Kalıcı Bağlantılar

[COLOR=#333333]Site içi optimizasyon için en önemli noktalardan biri de link yapısıdır. Linkiniz ne kadar kısa ise o kadar iyidir diye bir şey yok. Neden böyle söylüyorum bazı makaleler de “en kısa link en iyi linktir” gibi ifadelere rastladım. Evet linkin kısa olması önemlidir ama başlığı da içermesi gerekir. Ne demek istediğimi hemen bir örnekle açıklayayım. Aynı konuyu farklı link yapılarında yazayım siz olsanız hangisine tıklardınız?[/COLOR]
[COLOR=#333333]Link Yapısı 1: http://www.seovor.com/?p=422[/COLOR]
[COLOR=#333333]Link Yapısı 2: http://www.seovor.com/yeni-kurulan-wordpress-siteler-icin-seo[/COLOR]
[COLOR=#333333]Kendi adıma konuşayım ben her zaman ikinciye öncelik verirdim. Google’da, az önce dediğim gibi insan zekasını taklit ettiğinden her zaman ikinciye öncelik verecektir. Bir de bazı siteler bu linkin sonuna bir de .html getirmiş. Nedenini anlamak mümkün değil gereksiz yere link uzatılıyor, kullanmanızı önermiyorum.[/COLOR]
[COLOR=#333333] [/COLOR]
Seo için Kurulması Gereken Eklentiler

[COLOR=#333333]WordPress’in SEO için en çok önerilen sistem olmasında eklentilerinin çok çeşitli ve kaliteli olmasının payı kuşkusuz çok büyük. SEO için en faydalı eklentilerden birkaçından bahsedeceğim. İlk önereceğim SEO eklentisi [COLOR=#FF9900]WPSeo[/COLOR] olacak. Ücretli bir eklenti olmasına rağmen binlerce WordPress site tarafından kullanılıyor. Ve söylemek istiyorum ücretli olmasının da hakkını sonuna kadar veriyor. SEO ve kodlar hakkında hiçbir bilgisi olmayan insan bile WPSeo sayesinde çok iyi bir iç SEO yapabilir. Default ayarlarını genel olarak bozmanızı önermiyorum. Ancak bir kaç noktada sizleri uyarmak istiyorum. Sitenin ana başlığı orjinal ayarlarda [COLOR=#99CC00]kategoriler ve konular dahil[/COLOR] her şeyin başlığında gösteriliyor. Bu uygulamanın herhangi bir pozitif geri dönüşü olmayacaktır sizlere bu yüzden site başlığını çıkarmanızı öneriyorum konu, kategori ve etiketlerden. Yani şu şekilde olmalı:[/COLOR]
[COLOR=#333333]

[/COLOR]
[COLOR=#333333]İkinci olarak önereceğim eklenti Strictly Sitemap. Sitemap kullanımı Google için oldukça önemli. Botlara yol gösteren Sitemaplerinin ayarlarının doğru yapılması oldukça önemli. Orjinal ayarları bu kadar kaliteli başka bir WordPress Sitemap uygulamasına rastlamadığım için bunu öneriyorum. Yalnız ziyaret sıklığı ayarlarını kendinize göre düzenlemeniz faydalı olacaktır. Örnek vereyim sitenize ayda bir içerik ekliyorsanız articles kısmını always yapmanız fayda sağlamayıp aksine sitenin indexlenme hızına zarar verecektir.[/COLOR]

Küçük İpuçları

[*]Kategori eklerken açıklama kısmını mutlaka doldurun.
    [*]Sitemap linkinizi footer’a ekleyin.
    [*]Hakkımızda sayfasını oluşturun bu sayfa özellikle kurumsal olarak da faaliyet gösteren siteler için olmazsa olmazdır.
    [*]Yazar hakkında bilgilerini doldurun ve Google+ linkini ekleyin.
    [*]WordPress için varsayılan e-mail kısmına ücretsiz servislerden girmek yerine info@siteadi.com şeklinde girin.
[FONT=Arial]Kaynak:[COLOR=#0066cc]http://www.seovor.com/yeni-kurulan-wordpress-siteler-icin-seo/[/COLOR][/FONT]

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

altinediz altinediz e-oyuncuyuz.biz Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ziraat Teknikeri
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler

www.e-oyuncuyuz.biz
www.hncaci.com

Ogzhn Ogzhn Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 3 / 36
  • Ticaret 4, (%100)
Güzel makale

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al