wmaraci reklam

Yine bir algoritma değişikliği mi var?

12 Mesajlar 2.503 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

temmuzryan temmuzryan http://www.bilgied.in Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Kurdu
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 9 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Sıralamalar sürekli değişiyor.Tam bir istikrar yok.Gece başka gündüz başka sonuçlarla karşılaşıyorum.Sizde de bu durum aynı mı?

wmaraci
reklam

KingReis KingReis Seo UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ..
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 12 / 60
  • Ticaret 10, (%100)

temmuzryan adlı üyeden alıntı

Sıralamalar sürekli değişiyor.Tam bir istikrar yok.Gece başka gündüz başka sonuçlarla karşılaşıyorum.Sizde de bu durum aynı mı?

Herkes çalışıyor hocam iyi olanı üste alıyor işte. Bir algoritma değişikliği yok

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Bizim insanımız neden her türlü şeye huylanıp duruyor anlamıyorum. Sadece yazıyı yazan arkadaş üstüne alınmasın. Bunu herkes için söylüyorum. Diyelim ki algoritma değişikliği var. Ne olacak ?. En ufak bir şeyde acaba şöyle mi oldu böyle mi oldu diye her şeyden nem kapıyorsunuz?.

Ben bu tarz şeylerle uğraşıp duran kişilerin sitelerinde yazdıkları yazıları insanların okuması için değil de Google veya diğer arama motorlarında yükselmek için yazdığını düşünüyorum. İnsanların okuması için yazıyor olsalardı bu tarz muhabbetlerle boşa zaman harcamazlardı.

Bırakın Google veya diğerleri kendi işini yapsın. Bence sizin düşünmeniz gereken Algoritma değişikliği değil, hangi konularda yazılar yazıp, insanlara nasıl faydalı olabilirim diye düşünmek olmalı.

Ha illa merak ediyorum ben algoritma değişikliği var mı diye soruyorsan da söyleyeyim. Benim sıralamamda bir değişme yok. Her şey iyi gidiyor. Benim hedefim artık düzenli yazı yazmak. Ben algoritma ile uğraşmak yerine yazdığım yazıya bakıyorum. Her şeyle ben uğraşacaksam Google neden var?, değil mi ? :)

Dediğim gibi, yazıyı yazan arkadaşı hedef alarak söylemedim bu söylediklerimi. Benim lafım bu tarz düşünen herkese.

• Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 9 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Bizim insanımız neden her türlü şeye huylanıp duruyor anlamıyorum. Sadece yazıyı yazan arkadaş üstüne alınmasın. Bunu herkes için söylüyorum. Diyelim ki algoritma değişikliği var. Ne olacak ?. En ufak bir şeyde acaba şöyle mi oldu böyle mi oldu diye her şeyden nem kapıyorsunuz?.

Ben bu tarz şeylerle uğraşıp duran kişilerin sitelerinde yazdıkları yazıları insanların okuması için değil de Google veya diğer arama motorlarında yükselmek için yazdığını düşünüyorum. İnsanların okuması için yazıyor olsalardı bu tarz muhabbetlerle boşa zaman harcamazlardı.

Bırakın Google veya diğerleri kendi işini yapsın. Bence sizin düşünmeniz gereken Algoritma değişikliği değil, hangi konularda yazılar yazıp, insanlara nasıl faydalı olabilirim diye düşünmek olmalı.

Ha illa merak ediyorum ben algoritma değişikliği var mı diye soruyorsan da söyleyeyim. Benim sıralamamda bir değişme yok. Her şey iyi gidiyor. Benim hedefim artık düzenli yazı yazmak. Ben algoritma ile uğraşmak yerine yazdığım yazıya bakıyorum. Her şeyle ben uğraşacaksam Google neden var?, değil mi ? :)

Dediğim gibi, yazıyı yazan arkadaşı hedef alarak söylemedim bu söylediklerimi. Benim lafım bu tarz düşünen herkese.

hocam sözünüze harfi harfine katılıyorum :) yanlız e-ticaret sitelerimde görüyorum ben bu değişmeyi.tek kelime üzerine çalıştığım için merak ediyorum haliyle:)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

temmuzryan adlı üyeden alıntı

hocam sözünüze harfi harfine katılıyorum :) yanlız e-ticaret sitelerimde görüyorum ben bu değişmeyi.tek kelime üzerine çalıştığım için merak ediyorum haliyle:)

Sitenin e-ticaret veya başka bir şey olması bir şeyi değiştirmez :) Sonuçta sitelerin amacı iyi yerlere gelmek. Siz, elinizden geleni, kurallara uygun bir şekilde yaptığınız sürece başka bir şeyi dert etmenize gerek yok. Sitenin sıralaması gece başka gündüz başka demişsin. Sıralaman düşüyor olsa bir yerlerde yanlış yapıyorsun derdim. Sıralaman yükseliyorsa da iyi gidiyorsun derdim. Senin dediğin gibi sürekli değişiyorsa o zaman "Google bu!, vardır bir bildiği" deyip sen kendi bildiğin yolda ilerlemeye devam edeceksin. Yapacak başka bir şey yok :)

seoyazilimlari seoyazilimlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek yazılım
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Değişiklikler sürekli oluyor ciddi bir data center oynamaları ve sürekli yüklenen ve güncellenen bir şeyler var bunu basit konularda veya haber yazılarında görmeniz mümkün değil zor kelimelerde rahatlıkla görebilirsiniz.Her kelimenin güncellenmesi farklıdır. Yani bugün 1 sıradayım bana bişi olmadı diyen adam biraz yalan söyler diyebilirim. (kelime rekabetine göre)

Algoritma değişikliğini en sık güncel ve SEO skoru yüksek olan sitelerde ve güçlü kelimelerde bariz görebilirsiniz.

Örnek;

seo, e-ticaret, web tasarım, film izle, dizi izle v.s günlük print screen yapın koyun kenara :)

Astropay Paykasa ve Otopay Satışı http://astropaykart.gen.tr

heptasarim heptasarim Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Ben de katılıyorum hocam sana. Ayrıca şöyle bir şey var ki Google'ın da istediği şey insanlara yararlı olabilmek, insanlar için bir şeyler yazmak, arama motorları için değil.

İsim vermiyim ama önemli bir kelimede bir çok insanın dikkatini çekerek birden ilk sıraya çıkan siteye kim önem veriyor ? Daha doğrusu kim önem verir yamuk yumuk çeviri yapmış, kaynak belirtmemiş, istisnasız her cümlede kelime hatası yapmış ve anormal derecede backlinki olan bir site 1. sırada olsa ne olur olmasa ne olur. Önemli olan nicelik değil nitelik olmalı.

Arkadaşın sorusuna da şöyle diyeyim. Algoritma değişikliği olup olmadığından ben de şüpheliyim. Çünkü ana kelimelerimin birinde yükseliş oldu. Aylardan beri ilk kez :)

Son olarak şöyle bir şey diyeyim. Her gün yazı yazmış olan bir arkadaş cevap verebilirse memnun olucam; her gün yazı yazmak gerçekten sıralamada yükselişi ve otoriteyi sağlar mı ?

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

heptasarim adlı üyeden alıntı

Ben de katılıyorum hocam sana. Ayrıca şöyle bir şey var ki Google'ın da istediği şey insanlara yararlı olabilmek, insanlar için bir şeyler yazmak, arama motorları için değil.

İsim vermiyim ama önemli bir kelimede bir çok insanın dikkatini çekerek birden ilk sıraya çıkan siteye kim önem veriyor ? Daha doğrusu kim önem verir yamuk yumuk çeviri yapmış, kaynak belirtmemiş, istisnasız her cümlede kelime hatası yapmış ve anormal derecede backlinki olan bir site 1. sırada olsa ne olur olmasa ne olur. Önemli olan nicelik değil nitelik olmalı.

Arkadaşın sorusuna da şöyle diyeyim. Algoritma değişikliği olup olmadığından ben de şüpheliyim. Çünkü ana kelimelerimin birinde yükseliş oldu. Aylardan beri ilk kez :)

Son olarak şöyle bir şey diyeyim. Her gün yazı yazmış olan bir arkadaş cevap verebilirse memnun olucam; her gün yazı yazmak gerçekten sıralamada yükselişi ve otoriteyi sağlar mı ?

9 Nisan'dan beri her gün yazı girdim. Alexa'da 4 günde toplamda 40 bin düşüş oldu. Yani düzenli yazınca elbette bir şeyler oluyor. Ayrıca sıralamada yükseliş ve otorite ile ilgili sorun için bence en iyi örneklerden biri Hamza'nın (teakolik.com) sitesi.

• Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 9 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
ben size algoritma değişikliği var dedim dedim inanmadınız.bak ne oldu şimdi he ne oldu? :D

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Bir değişiklik olduğu kesin bunun ayakseslerini hersite hissediyor.

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al