Merhaba, daha önce almıştım zaten şimdi yine geldi tüm bilgilendirmeleri döküyorum!

ÖNCELİKLE
Temu’da 3000 Tl Değerinde İndirim Kuponu Kazanmak İçin Bu Linkten İndirip Kayıt Olun: https://temu.to/m/ucryu3a7n4n
Veya temiz ip adresiyle temu uygulamasında yeni hesap açıp arama çubuğuna acu612639 yazın!
Refsiz link: https://temu.com (Kupon Alamazsınız)

SİPARİŞ:
1. Adım: Sipariş vermek oldukça kolay, dilediğiniz ürünleri sepete ekleyin (profilimden konularıma girerseniz bir sürü uygun ürün paylaştım)

2. Adım: Sepete eklediklerinizin Tam Başlığını kontrol edin, yorumlardaki fotoğraflara bakarak kontrol edin

3. Adım: Ödeme kısmına gelin ve ödeme yönteminizi seçin, ben garanti ve papara kullanıyorum ek komisyon kesilmiyor bazı bankalar yurtdışına ödeme gittiği için ek komisyon kesiyor dikkat edin ona

4. Adım Ödediniz, Artık Hazırsınız!

Siparişinizin Yolculuğu:

1- Siparişiniz Temu Tarafından Alındı, 1-2 Gün Boyunca İşleniyor Olaca
2- Temu, bütün fabrikalardan ürünleri aldı ve gümrükten geçmesi için 1-2 pakete paketledi. Şimdi Kargo Arabasını Bekliyor (Genelde bu kargo arabası aşaması 12 saat sürer

3- Kargo Arabasına siparişiniz yüklendi, havaalanına gidiyor. Temu, uçak kargosu kullanmaktadır. Bu süreç genelde 1 gün civarı sürer

4- Kargonuz havalimanına ulaştı, şimdi burada 2-3 gün bekleyecek, şansınıza bağlı aynı gün de gidebilir

5- Siparişiniz uçakta, 6 saat içerisinde iniş yapacak

6- Siparişiniz havalimanına indi, kuryeler alıp gümrüklemeye sokacak (2 gün civarı bu süreç)

7- Siparişiniz gümrükte inceleniyor (Bu süreç genelde 3-4 Gün Sürer

8- Siparişiniz Gümrükten Geçti, Hepsijet Teslim Alıp Dağıtım Yapacak (Genelde 2-4 Gün Arası Sürer, haftasonlarını sayıyorum tüm aşamalarda)

9- Siparişiniz teslim edilince tarafınıza sms atıldı hepsijet tarafından, ve gelip evinize ücretsiz kargo ile teslim edildi. Tüm süreç 10-14 gün arası sürdü.

Kargonuzu Açmanız:

1- Kargo geldi Kargo geldi!!! Hemen açalım diyip o paketi yırtmaya başlayacaksınız. Paketi açtıktan sonra bazı ürün kutularının biraz yıpranmış olduğunu görebilirsiniz. Ne Yapcaksınız?

2/a- böyle kabul edilemez, iade etmeniz lazım. Nasıl mı? Aşşağıdaki iade kısmına gidin.

2/b- Ürünün kendisinin hasar görmediğini farkedip sorun değil diyip kullanıyorsunuz. Ürün normalde bozuk çıkmaz hiç denk gelmedim, ancak saatler pilsiz geliyor bilginize. Peki ürün bozuk çıktı nasıl mı iade yapacaksınız?

Olası Durumlarda İade:

1- Temu siparişim kısmına girip iade etmek istediklerinizi seçiyorsunuz 

2- İade sebebini ve görselleri/videoları ekliyorsunuz.

3- her siparişte ilk iadeniz bedava kargo ile sağlanır (tek ürün değil bir sürü ürün, ama bir gün birini iade ettim öbür gün başkasını edeyim derseniz aynı siparişte 90 tl keser.

4- ürününüzü ücretsiz kargo ile iade etmek üzere mng kargoya götürdünüz, bıraktınız. Banka hesabınıza 2 hafta içerisinde, kredi olarak isterseniz dakikalar içerisinde iade oluyor. 2 hafta süreci aliexpresste de var, mastercardın sorunu.

Peki Gümrük Sınırı Ne?

Maalesef bunu ülkemizin durumunda söylemek çok zor, ancak temu tek pakette veya maksimum 2 pakette gönderdiği için 60-70 parça ürün alabilirsiniz tek kişi adına aylık olarak. Sorun çıkmayacaktır. Çıkarsa bile vergisi hariç iade olacaktır, gidip 100000 tl ceza falan kesmeyecekler yani.

Ürün Kalitesi:
Arkadaşlar, ürün büyüklüklerinde ciddi kandırılaniliyorsunuz görsellerde. O yüzden boyutunu görebileceğiniz yorumlu fotoğraflı ürünleri tercih edin veya el yanında boyutunu anlayabileceğiniz veya cm cinsinden söyleyen fotolar sunan ürünler tercih edin. Saatler pille gelmiyor, bazı saatlerin kalitesi kötü bazılarınınki orta. Bu fiyatlara çok iyiler.

Bonus: Temu’Dan Aradaki Farkı İade Alma:

Temu siparişinizi verdiniz, 3 gün sonra siprişleriniz fiyat düştü. Hemen fiyat düzenlemesine basıp aradaki farkı kredi olarak alabiliyorsunuz! Hatta 30 gün boyunca aradaki farkı her gün bile tekrar tekrar alabilirsiniz!

Okuduğunuz için teşekkür ederim, temuda 3000 tl kupon için konunun en üstünde fotoğrafın altında link ve bilgilendirme bıraktım görmediyseniz orayı inceleyebilirsiniz
İyi forumlar!