wmaraci reklam
lidertakipci

Aylık Düzenli Gelir Hedefli Niche Site Projem | Her Adımda Güncellenecektir

25 Mesajlar 3.141 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enesgunduz enesgunduz Blackflioww Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
yaklaşık 1 haftadır şu niche ne demektir, niche kelime nasıl bulunur benzeri birçok araştırma yaptım ve artık uygulamaya geçmeye karar verdim. Eğer Niche Nedir? diye merak ediyorsanız yakın bir zamanda blogumda yazacağım konuyu burada sizlerle paylaşacağım. Her neyse, bu postu neden açtın diyeceksiniz. Hem benim kişisel motivasyonum, hem de belki bilgilerimden faydalanmak isteyen arkadaşlar için. Bu konuyu her aşamada güncelleyeceğim ve eğer sorunuz olursa yanıtlarda cevaplamaya çalışacağım. Lütfen pm atmayın, yorum atın ki diğer arkadaşlar da görüp faydalansın. Uzatmadan başlamak istiyorum.

Kişisel Blogum İçin BURAYA tıklayabilirsiniz.

(27.11.2018)

• Birçok siteden niche kelime bulma konusunda araştırma yaptım ve forumları gezdim.

• Uzun bir zaman düşündükten ve araştırdıktan sonra bana göre niş bir kelime grubu buldum. Kelimemin analizlerini aşağıya bırakıyorum. (Kelimeyi paylaşmamı istemeyiniz. Ne kadar yardımcı olmak istesem de fikrimin çalınmasını istemem. )

• Niş kelimem ile ilgili bir domain arayışına girdim ve .com uzantılı bir domain buldum.

• Hosting için şuan uğraşmaktayım. Eğer bana sponsor olabilecek biri varsa yardımlarını da beklerim :)

• İlgili kelime ile .com domain godaddy'den amerika birleşik devletleri üzerinden alındı.

Niş kelimemi nasıl buldum?

Yaptığım araştırmalar sonucu birçok websitede nasıl analiz yapabileceğimi öğrendim. Bunları sizlerle paylaşmak isterim.
Öncelikle Google'ın Anahtar Kelime Planlayıcısı aracılığı ile kafamdaki ana kelimenin aldığı hiti öğrendim. Benim ana kelimem 100 K- 1 M aylık aranma hacmine sahip. Bu iyi bir şey. Ama tabi ki bizim niş kelimemiz bu değil.
Daha sonra Ubersuggest sitesi ile bu kelimenin yanına getirilen kelimeler ile aranma sonuçlarını araştırdım. Site ingilizce fakat temel seviyede bir ingilizceniz var ise anlamanız çokta zor olmaz. Yaptığım araştırma sonucu kendime uygun bir kelime grubu buldum. Bu kelime grubunu Anahtar Kelime Planlayıcısı ile tekrardan araştırdım ve aylık 10K- 100K aranma hacmi olduğunu ve rekabetin düşük olduğunu gördüm. Ayrıca CPC (Cost Per Click = Tık başı kazanç ) değerinin 0.32 dolar olduğunu gördüm. Bu hit değerleri ile bu paranın güzel bir şekilde eşleştiğini düşündüm.
Daha sonra bu kelime grubunu Spyfu adlı sitede araştırttım ve ordaki analiz raporlarını da gözden geçirdim. Sonra bu kelime grubunu google'ya arattım ve olası rakiplerimi inceledim. Ve nihayetinde bu kelime grubu ile işime devam etmeye karar verdim.
İşte kelimemi bulma serüvenim böyle.

(29.11.2018)

• Domainimi hostinge bağladım ve siteye wordpress kurdum.

• Wordpressin gerekli eklentilerini kurdum ve her şeyi ayarladım.

• Kendime uygun bir tema seçtim ve bunu siteye kurdum.

• Siteye konuyla ilgili birkaç makale lazım. Sanırım ingilizce makale yazdırmam gerekecek. Bende yazabilirim aslında ama o kadar zamanım yok. Malum öğrenciyiz her şeyi yetiştiremiyoruz :)

(30.11.2018)

• Forumdaki bir arkadaştan 3 adet giriş amaçlı makale alındı ve ilki siteye girildi. İlerleyen günlerde yavaş yavaş kendi yazdığım makaleler ile eklenecek.

• Siteyi Google Analytics ve Search Console'a kaydettim.

• Siteye 2 adet kendi oluşturduğum içerik girdim. Anahtar kelime kullanımına dikkat ettim.

• İlerideki günlerde paylaşmak adına makale hazırlıyorum ve vakti gelince yayınlayacağım.

• Pinterest hesabı oluşturdum ve paylaşımlara başlıyorum. (Hitin büyük bir kısmını oluşturacağımı düşünüyorum bu platformda. Umutlarım yüksek.)

(03.12.2018)

• Siteye ufaktan makaleler günlük girilmeye devam ediliyor.

• Sitenin Pinterest üzerinden açtığım hesabından hit gelmeye başladı bile. Bakalım hedefimdeki hit sayısına ulaşabilecekmiyim.

• Arkadaşlar bu süreçte sadece makale girişi yapılıp sosyal hesaptan paylaşımlar yapıldığı için güncelleme yapmayabilirim. Site tam oturunca sizlerle de paylaşacağım. Her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. Teşekkürler.

İlerki günlerde bu yazıyı güncelleyip devam edeceğim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Ayrıca Kişisel Bloguma Bir Göz Atmayı Unutmayın. BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLENECEKTİR.
SeoLideri iamemrhn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Başarılar dilerim.

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
takip edelim.. başarılar

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

SeoLideri SeoLideri Yükselme Garantili Seo Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Seo
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 104 / 15
  • Ticaret 10, (%90)
Başarırlar dilerim.

wmaraci
wmaraci

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Başarılar diliyorum, takipteyim....

• Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Güncellenmiştir.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
İngilizce Makaleyi Kime yazdiriyorsunuz hocam, benimde aklımda mevcut ama hakkımızda, gizlilik sayfası gibi sayfaları nasıl dolduracaksiniz, description gibi kısımlarda ne yapacaksanız, sürekli başkasına mi yazdıracaksiniz, gideri çok olmazmi

• Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Escalous ee hocam description vs. için de bi miktar ingilizce lazım. Benim ingilizcem fena değil. Yani bir about us sayfası oluşturulacaksa bunu kendim yazabilirim. Fakat yazılacak makaleler benim ingilizcemi aşar. Şuan Fomezz77 hocamla çalışmaya başladık. Bugün makalelerimi teslim edeceğini söyledi. Kalemi güçlü birine benziyor. Bekleyeceğiz.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

enesgunduz adlı üyeden alıntı

Escalous ee hocam description vs. için de bi miktar ingilizce lazım. Benim ingilizcem fena değil. Yani bir about us sayfası oluşturulacaksa bunu kendim yazabilirim. Fakat yazılacak makaleler benim ingilizcemi aşar. Şuan Fomezz77 hocamla çalışmaya başladık. Bugün makalelerimi teslim edeceğini söyledi. Kalemi güçlü birine benziyor. Bekleyeceğiz.

İlginize teşekkür ederim hocam, başarılarınız daim olsun. @Fomezz77 hocam ileride kuvvetle muhtemel İngilizce site işine girecem, makaleler sağlam mı, her telden yazabilirmisin ? Ortalama kaç kelimeye ne kadar ücret uyguluyorsunuz? Size o kadar makale yazdırıyorlar, hiç oturupta yav bu makaleyi kendim site açıp orda yayinliyim dediğiniz olmuyor mu :)

• Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Escalous hocam forumda beni güldüren tek adamsınız :) kendisinin konusuna BURADAN ulaşabilirsiniz. Ayrıca "hiç oturupta yav bu makaleyi kendim site açıp orda yayinliyim dediğiniz olmuyor mu" sorusunun cevabını gerçekten ben de merak ediyorum :) Fomezz77
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al