Herkese Merhaba,

2007 yılında acemiliğimi atmak amaçlı bir bedava forum servisi üzerinden şehir rehberi sitesi oluşturmuştum. O zamanlar forsquare, google maps vb konum bazlı servisler olmadığı için bir seviyeye kadar getirdim sitemi.

Şu anda aylık 3000 civarı ziyaretçi gelmekte ve sitemde yaşadığım semtin tanıtımını yapıyorum, nerede ne yapılır, sosyal imkanlar vs vs. Ancak belirttiğim gibi konum bazlı harita servisleri yaygınlaştıkça sitemin ziyaretçisi de düşecektir.

Web sitemi şehir fırsatları / etkinlik tarzı bir siteye mi çevirmeliyim ? Ancak bu sefer semt sınırlarından çıkıp tüm ilçeyi kapsayan bir sistem düşünüyorum. Bunun için https://tr.wordpress.org/plugins/wp-scraper/ gibi bir eklenti kullanmayı düşünüyorum. (Daha önce hiç kullanmadım ve nasıl çalışır bilgim yok. Haber sitesi yapan arkadaşlar yardımcı olursa ya da daha iyisini kullanmışlarsa bilgi verirlerse memnun olurum :) )

Bu tip bir işe girişmeli miyim ? Ne derece mantıklı bir iştir ? Ne kadar süre boyunca siteye ziyaretçi çekerim ?

NOT: Siteden para kazanmıyorum.
NOT2: Tamamen amatör olarak yapıyorum bu işi ve sitemin hizmet yenileme yılı yaklaştığı için çıkmazda kaldım :)
Site: www.elvankentim.net

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.