wmaraci reklam

Lisanssız Tema Zararlı Mı ?

25 Mesajlar 8.814 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

CandanTR adlı üyeden alıntı

Kendinize özel güzel bir tema yaptırmak ta en az 1.500 tl ediyor en iyisi ben şu anlık ücretsiz olana devam ediyim şu ana kadar türkiyedeki hiç bi sitede kullanıldğını görmedim :D

Tema tasarlamadan biraz anlıyorsanız ücretsiz bir temanın sahibi ile iletişim kurup geliştirme talebiyle izin alabilirsiniz. Tema üzerinde istediğiniz değişikliği yaparsınız Al sana kişiye özel tema :)

wmaraci
reklam

CandanTR CandanTR www.oyunkulubu.tk Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

mustea adlı üyeden alıntı

1.Emek hırsızlığıdır. Yapmadım diyen günümüz şartlarında neredeyse çok azdır. Ben dahi ilk başladığım yıllarda bu yazılımları elde ederek algoritmalarını, yazım kurallarını incelerdim. Bu bile bir yanlıştır aslında. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile yargılana bilirsin.

2. Kimse babasının hayrına paralı olan bir ürünü ücretsiz dağıtmaz. Sen 100 TL verdiğin bir temayı herkese ücretsiz dağıtmak ister misin? Kod açıkları oluşturup, güvenlik tehdit edecek satırlar eklendiğini söyleyebilirim. Böylelikle senin sitenin üzerinden bu kişiler suç dahi işleyebilir. Hatta 5237 sayılı kanunun hükümlerinden olan "Bilişim Suçu İçerisinde Tesadüfen Bulunma" maddesi ile yargılana bilirsin :)

@nettebilgi arkadaşımız da haklı tabi. Kanun var ama yaptırım konusu tartışılabilir.

Türkiyede böyle bir şeyden yargılancağımı sanmıyorum ama hiç belli olmaz :) Emek hırsızlığıdır şu ana kadar cidden hiç kaçak bir tema kullanmadım ama şu an kullandığımıda pek beğenmiyorum yorumlara bakarsak ben paramı kazandığımda kendime özel yaptırırım bir tane :)

Ek Olarak:

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Olmaz. Sadece lisans sahibinin panele koyduğu otomatik güncelleştirmeleri yapmaman gerekir. Nasıl kurduysan öyle devam edersin. Bir sorun çıkmaz. Yalnız son çıkan wordpress temalarda artık warz kullanıcılar için yeni bi özellik eklemişler. Beliri bi zaman sonra temanın özellikleri yok oluyor. Yani blogunn çıplak haliye başbaşa kalıyosun.

İleriye dönük projeleriniz için ücretli temaları satın almanızı veya ücretsiz temalardan faydalanmanızı öneririm.

Evet benim merak ettiklerim bunlardı çok teşekkürler diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim konu çözüldü.

Oyun Kulübü

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
kendine yapılmasını istemediğin şeyi sende bir başkasına yapma.

eksik veya zararlı olup olmadığını bilemezsin. sonuçta illegal. herşey iyi giderken bi anda hacklenirsen bütün emeklerin çöpe gitmiş olur. tıpkı o ürün sahibinin emekleri gittiği gibi.

ayrıca adam çok kazandı diye illa hakları gasp edilmesi gerekmiyor. ona bakarsan belkide daha fazla kazanması gerekirken illegal olarak kullananlar yüzünden daha az kazanmış oluyor.

ama herşeyden önemlisi vicdan meselesi. web tasarım forumundayız burdaki herkes az ya da çok bu işe emek vermiştir mutlaka. bunun ne demek olduğunu bilenler gidipte illegal olarak kullanacağını sanmıyorum ben.

• Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Freezby adlı üyeden alıntı

Tema tasarlamadan biraz anlıyorsanız ücretsiz bir temanın sahibi ile iletişim kurup geliştirme talebiyle izin alabilirsiniz. Tema üzerinde istediğiniz değişikliği yaparsınız Al sana kişiye özel tema :)

Şu anlık php kodlamayı çok az biliyorum o yüzden hiç kalkışmıyorum css bilgim var sadece css le olmuyo :)

Ek Olarak:

Merkur adlı üyeden alıntı

kendine yapılmasını istemediğin şeyi sende bir başkasına yapma.

eksik veya zararlı olup olmadığını bilemezsin. sonuçta illegal. herşey iyi giderken bi anda hacklenirsen bütün emeklerin çöpe gitmiş olur. tıpkı o ürün sahibinin emekleri gittiği gibi.

ayrıca adam çok kazandı diye illa hakları gasp edilmesi gerekmiyor. ona bakarsan belkide daha fazla kazanması gerekirken illegal olarak kullananlar yüzünden daha az kazanmış oluyor.

ama herşeyden önemlisi vicdan meselesi. web tasarım forumundayız burdaki herkes az ya da çok bu işe emek vermiştir mutlaka. bunun ne demek olduğunu bilenler gidipte illegal olarak kullanacağını sanmıyorum ben.

Ya orası öyle haklısınız da şimdi ki premium temalara da dikkat ederseniz çoğu birbirinin çakması gibi duruyo 2 yerini değiştimişler ya da 2 farklı özellik ekleyip farklı tema diye koyuyorlar buda bi kul hakkıdır bence he türk tasarımcıların yaptığı temaları zaten kaçak kullanmam ama bi gün çok beğendiğim bi tema olursa yabancıya ait bi ihtimal kullanırım gibime geliyo :)

Oyun Kulübü
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Şu anlık php kodlamayı çok az biliyorum o yüzden hiç kalkışmıyorum css bilgim var sadece css le olmuyo :)

Ek Olarak:
Ya orası öyle haklısınız da şimdi ki premium temalara da dikkat ederseniz çoğu birbirinin çakması gibi duruyo 2 yerini değiştimişler ya da 2 farklı özellik ekleyip farklı tema diye koyuyorlar buda bi kul hakkıdır bence he türk tasarımcıların yaptığı temaları zaten kaçak kullanmam ama bi gün çok beğendiğim bi tema olursa yabancıya ait bi ihtimal kullanırım gibime geliyo :)

Temanın resim dosyalarını bul, grafik bilgin iyiyse o resim dosyalarının rengini değiştir, köşelerine falan simetrik eklemeler yap, temayı baştan yapmayacaksın az bişey özelleştireceksin ;) İzin almayı unutma :P

• Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Temanın resim dosyalarını bul, grafik bilgin iyiyse o resim dosyalarının rengini değiştir, köşelerine falan simetrik eklemeler yap, temayı baştan yapmayacaksın az bişey özelleştireceksin ;) İzin almayı unutma :P

Ben sadece görsellikte değişiklik yapmak istemiyorum işte mesala farklı alanlar oluşturmak istiyorum falan yoksa sadece görsel olarak zaten değişim yapabilirim :) ama yine de dediğiniz gibi bir kaç değişiklik yapıyım ama tema sahibinin pek geri dönceğini sanmıyorum yabancı çünkü :D

Oyun Kulübü

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Ben sadece görsellikte değişiklik yapmak istemiyorum işte mesala farklı alanlar oluşturmak istiyorum falan yoksa sadece görsel olarak zaten değişim yapabilirim :) ama yine de dediğiniz gibi bir kaç değişiklik yapıyım ama tema sahibinin pek geri dönceğini sanmıyorum yabancı çünkü :D

Sen iletişim kur geri dönmezse Değiştir gitsin zaten önemsemiyordur :) Şahsen ben ücretsiz bir geliştirici olsam benden izin istense ticari amaçla kullanmayacaksa izin verir hatta memnun bile olurum ilgiden dolayı :)

• Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Sen iletişim kur geri dönmezse Değiştir gitsin zaten önemsemiyordur :) Şahsen ben ücretsiz bir geliştirici olsam benden izin istense ticari amaçla kullanmayacaksa izin verir hatta memnun bile olurum ilgiden dolayı :)

Ben attım mail şimdide pek iliglenceğini sanmıyorum çünkü temanın bazı sorunları var sitenin altına yorum apanlara bile dönmemiş :D

Oyun Kulübü

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Ben attım mail şimdide pek iliglenceğini sanmıyorum çünkü temanın bazı sorunları var sitenin altına yorum apanlara bile dönmemiş :D

Sen editlemeye başla o anca döner bitirene kadar :P

• Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Sen editlemeye başla o anca döner bitirene kadar :P

Aynen teşekkürler iyi geceler :)
Freezby

kişi bu mesajı beğendi.

Oyun Kulübü
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al