Merhaba.
Piyasada dolanan sözlük scriptlerini genel anlamda toparlayarak bu scripti yaptım.
Ekşi ve incinin şuanki hallerine göre düzenledim. Şimdide phpden çıkıp javascript üzerine yoğunlaşıyorum. Sizce nereleri javascriptle değiştirmeliyim veya siteye eklemem gereken bir şey var mıdır ?
Şuana kadar yaptıklarım;

1. Phpnin 5x sürümlerinde hatasız çalışacak şekilde kodlar düzenlendi.

2. İnci sözlükteki gibi başlık takip ve ben butonu eklendi.

3. Ben butonundaki ve istatistikler tablosundaki tüm fonksiyonlar eklendi.

4. Bugün ve dün butonlarında konular son mesaj sırasına göre diziliyor yani olması gerektiği gibi.

5. Başlıklarda ve entrylerde Türkçe karakter sorunu giderildi.

6. Sitemap.xml otomatik oluşuyor.

7. Sitemap.xml için seo linkler ayarlandı. Başlıkları "xx.com/test-baslik.html" yada "xx.com/konuid=id" veya "xx.com/word&q=baslik" şeklinde çekebilirsiniz. Sitemapte baslik.html olarak kayıtlı.

8. İletişim formu eklendi, sorunsuz çalışıyor. Hotmail ve gmailde denendi.

9. Gelen kutusundaki problemler giderildi ve giden kutusu eklendi. Yolladığınız mesajın alıcı tarafından okunup okunmadığını da görebiliyorsunuz.

10. Nesil sistemi eklendi, admin panelinden üyeliklerin hangi nesil olacağı ayarlanabilir. Admin istediği üyenin nesilini değiştirebilir.

11. Üyelik açma/kapatma eklendi.

12. Eksi ve artı butonları (beğendim-beğenmedim) sorunsuz hale getirildi.

13. En fazla oy alan entryler ve yazarlar tabloları eklendi.

14. Yazar bilgi butonu eklendi

15. Modlar ve adminler için başlıkları ve entryleri kimin düzenlediğini veya sildiğini vb. gösteren bildirim tabloları eklendi.

16. Yazar bilgi sayfasına arkadaş ekle-çıkar butonu konuldu.

17. Ek: xx.com/entryid.en şeklinde url eklendi. Entry paylaşırken bu linkten basitçe çekilebilir.

18. Ek: Oy verme, yazar bilgi, edit, sil ve ispit butonunun olduğu alan javascript olarak değiştirildi.

19. Ek: Mesajlara chat ekranı eklendi. Yani bir üyeyle yaptığınız konuşmalar (gelen-giden) tek sayfada görebilirsiniz. Okunan mesajlar yeşil, okunmayanlar kırmızı halde yani yolladığınız mesajı üye okumuş mu okumamış mı gösteriyor.

Demo :demo
Hesaplar:
Nick / Şifre
admin / admin
mod / mod
gammaz / gammaz
yazar / yazar

Bu arada "+" , "-" , "yazar bilgi" butonlarını Serhat Yücel'in itiraf scripti ve sözlük scriptinde görüp oradan aldım. Siteye daha yeni üye olduğum için izin isteyememiştim, buradan kendisine teşekkür ederim. Rahatsız oluyorsan pm at, kaldırırım :)