wmaraci reklam

Yorumlarınızı Bekliyorum...

8 Mesajlar 694 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

Merhabalar,

Bugün sitemde bir güncelleme yaptım ve site analiz ve seo analiz için bir script aldım siteye kurdum bir denemenizi ve yorumlarınızı bekliyorum ne gibi geliştirmeler yapabilirim eksiklerim fazlalıklarım nedir?

Teşekkürler,
İyi Forumlar

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
tahmini trafik ve kazancı kaldırın. doğruya yakın bir değer bile veremiyor

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
ŞafakÇALIŞKAN hocam girip adsensi kontrol etmiyor ki sadece tahmini değerler :)

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba hocam, üstadım, dostum :)
Öncelikle seni canı gönülden tebrik ediyorum. Bir blog sitesinin yanında bu tarz yenilikler gerçekten muhteşem oluyor. Sitemi ve siteni analiz ettim :) web site geliştiricileri için bence çok güzel olmuş.Ayrıca kısa zaman içinde yanıt vermesi hoşuma gitti. Fakat bazı noktaların geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ve hemen başlıyorum :)

analiz.ibocum.com adresinden çıkan sonuca göre Arama motoru indexleri sitemi ve siteni hiç index almamış gösteriyor. Öncelikle bunu düzeltmen gerektiğini düşünüyorum :)

Tahmini kazanç ve trafik kısmını büyük ihtimalle sende farketmişsindir. Biraz yüksek rakamlar vermekte en az yarı yarıya düşürülmesinin daha gerçekçi sonuç verebileceği kanaatindeyim.

Birde Gzip Sıkıştırma galiba hatalı gösteriyor. Benim sitede Gzip Sıkıştırma olmasına rağmen göstermemekte.

Bunların dışında
Sitemap ve robot txt kısmında site linki yazıyor fakat buraya tıklayınca analiz.ibocum.com sayfasının başına yolluyor. Bence burada Sitemap ve robot txt tıklayınca belirtilen adresi yeni sekmede açsa daha güzel ve analiz yapan için kolaylık olur :) Bunun aynısını Alexa Raporları içinde yapmanda fayda var :)

Son olarak da Başarılı sonuçla hatalı sonuç yüzdesi'n de bir terslik var gibime geldi :)

Aynı siteyi analiz yapınca eski sonucu göstermesi hoşuma gitti inşallah bunun bir zaman sınırı vardır yoksa 1 ay önceki sonucu gösterirse güzel olmaz.

Dostum sakın beni yanlış anlama :) ben kendini ve güzelim scriptini daha güzel hale getirmen için bazı eksiklikleri belirtmek istedim :)

Not: Analizden önce daha önce analiz edilen sayfayı göstermesi de ayrıca hoşuma gitti :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

swerty111 swerty111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 154 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
Hataları çok hocam. Örnek olarak site ssl yok sitenin google indexi yok gibi yanlış algılamalar yapıyor.
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam, üstadım, dostum :)
Öncelikle seni canı gönülden tebrik ediyorum. Bir blog sitesinin yanında bu tarz yenilikler gerçekten muhteşem oluyor. Sitemi ve siteni analiz ettim :) web site geliştiricileri için bence çok güzel olmuş.Ayrıca kısa zaman içinde yanıt vermesi hoşuma gitti. Fakat bazı noktaların geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ve hemen başlıyorum :)

analiz.ibocum.com adresinden çıkan sonuca göre Arama motoru indexleri sitemi ve siteni hiç index almamış gösteriyor. Öncelikle bunu düzeltmen gerektiğini düşünüyorum :)

Tahmini kazanç ve trafik kısmını büyük ihtimalle sende farketmişsindir. Biraz yüksek rakamlar vermekte en az yarı yarıya düşürülmesinin daha gerçekçi sonuç verebileceği kanaatindeyim.

Birde Gzip Sıkıştırma galiba hatalı gösteriyor. Benim sitede Gzip Sıkıştırma olmasına rağmen göstermemekte.

Bunların dışında
Sitemap ve robot txt kısmında site linki yazıyor fakat buraya tıklayınca analiz.ibocum.com sayfasının başına yolluyor. Bence burada Sitemap ve robot txt tıklayınca belirtilen adresi yeni sekmede açsa daha güzel ve analiz yapan için kolaylık olur :) Bunun aynısını Alexa Raporları içinde yapmanda fayda var :)

Son olarak da Başarılı sonuçla hatalı sonuç yüzdesi'n de bir terslik var gibime geldi :)

Aynı siteyi analiz yapınca eski sonucu göstermesi hoşuma gitti inşallah bunun bir zaman sınırı vardır yoksa 1 ay önceki sonucu gösterirse güzel olmaz.

Dostum sakın beni yanlış anlama :) ben kendini ve güzelim scriptini daha güzel hale getirmen için bazı eksiklikleri belirtmek istedim :)

Not: Analizden önce daha önce analiz edilen sayfayı göstermesi de ayrıca hoşuma gitti :)

sağ olun hocam.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 157 / 159
  • Ticaret 0, (%0)
Linkler kırık..

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
kodshop hosting taşıdığım için sildim hocam kusura bakmayın :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al