wmaraci reklam

Arama motoru | Arge geliştirme çalışmaları.

67 Mesajlar 13.359 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Sözleriniz çok yanlış dalga geçer gibi sorular soruyosunuz adam güzel güzel anlatmış kaldıki bu labaliliğinize bile düzgün şekilde cevap vermiş.
Hocam keşke beta açsanız insanlar görmedikleri şeylere yatırım yapmayabiliyorlar

Normal şartlarda bir ay sonra fonlama başlar diye düşünmüştük ancak platform ani bir kararla henüz topladığımız beğeni sayısı fazla olmadan fonlanmaya uygun buldu projeyi. Bizde bu yüzden 31.12.2018 tarihinde yapacağımız ilk gösterim sürecini çok daha erken yapma kararı aldık.

Muhtemelen bir kaç hafta sonra ilk gösterim yayınlanacak, yorumunuz için teşekkür ediyorum.
MRCBOX

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Sözleriniz çok yanlış dalga geçer gibi sorular soruyosunuz adam güzel güzel anlatmış kaldıki bu labaliliğinize bile düzgün şekilde cevap vermiş.
Hocam keşke beta açsanız insanlar görmedikleri şeylere yatırım yapmayabiliyorlar

Siz konuyu anlamadınız sanırım, arkadaş 50 bin tl ile başlangıç için google ile rekabet ederim diyor zaten, ben de bunu sordum ve ederim dedi, bu durumda doğru bir soru sormuş oluyorum.

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Çok büyük bir bütçe lazım. Bence ölü doğan bir proje. Ama fikir güzel. Alan adı ise güzel değil.
İnşallah başarırsın hocam ama işin imkansıza yakın.

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

Kozba adlı üyeden alıntı

Çok büyük bir bütçe lazım. Bence ölü doğan bir proje. Ama fikir güzel. Alan adı ise güzel değil.
İnşallah başarırsın hocam ama işin imkansıza yakın.

Merhaba, neden çok fazla bütçeye ihtiyaç olmadığını iyi bir şekilde açıkladığıma inanıyorum. Örneğin bitcoin'in şuan topladığı yüzlerce GB veri nerede depolanıyor merak ettiniz mi? peki sizce bitcoin bir şirket mi? bu verilerin depolanması için kimse milyonlarca dolarını harcamıyor?

Veya diğer kripto paraların büyük bir kısmı? hiç düşündünüz mü o sürekli büyümeye devam eden zincir verisi nerede depolanıyor diye?

Yani ya ben anlatamıyorum yada konuyu kimse okumuyor öyle "aa arama motoru konusu ehehue" deyip geçiliyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

MrB adlı üyeden alıntı

Merhaba, neden çok fazla bütçeye ihtiyaç olmadığını iyi bir şekilde açıkladığıma inanıyorum. Örneğin bitcoin'in şuan topladığı yüzlerce GB veri nerede depolanıyor merak ettiniz mi? peki sizce bitcoin bir şirket mi? bu verilerin depolanması için kimse milyonlarca dolarını harcamıyor?

Veya diğer kripto paraların büyük bir kısmı? hiç düşündünüz mü o sürekli büyümeye devam eden zincir verisi nerede depolanıyor diye?

Yani ya ben anlatamıyorum yada konuyu kimse okumuyor öyle "aa arama motoru konusu ehehue" deyip geçiliyor.

Üstat Bitcoin öyle senin anlattığın gibi basit proje değil. Arkasında yüzlerce yazılımcının olduğu ve birçok yatırımcının olduğu bir proje. Diğer yandan bloklar dolduğunda hard forka gidilmektedir. Örneğin; Bitcoin Cash

Siz ne yapacaksınız?

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

Kozba adlı üyeden alıntı

Üstat Bitcoin öyle senin anlattığın gibi basit proje değil. Arkasında yüzlerce yazılımcının olduğu ve birçok yatırımcının olduğu bir proje. Diğer yandan bloklar dolduğunda hard forka gidilmektedir. Örneğin; Bitcoin Cash

Siz ne yapacaksınız?

İşte bitcoin basit bir proje değil, verinin güvenilirliği, kararlılığı gibi aksiyonlar mevcut. Aynı şekilde bahsettiğiniz gibi hard fork mevzusu da buna dahil.
Ancak internet üzerinde dolaşıp veri toplamak çok ama çok daha kolay.

Bizim oluşturduğumuz yapı aldığı verilerin güvenilir olup olmadığına bakmaz, verilerin hiç bir yere kalıcı olarak depolamaz. Çünkü yeterli sayıda örümcek zamanla hiç bir bağa veya kontrole ihtiyaç duymadan zamanla diğer örümceklerde kaybolacak verileri replace edebilmekte.

Veri toplama anlamında her şey birbirinden tamamen bağımsız ilerler, çok fazla veri toplanmış ise yenileri için sistem verilerin bir kısmını siler ve yeni veri toplamaya ara vermeden devam eder.

Veri konusunda merkezi olmamaktan kastımız budur. Biz bir sorguyu ağa gönderdiğimizde gelen cevabın güvenilirliği gibi tüm işlemleri ana sunucu(bu aşamada main network denebilir) gerçekleştirir.

teknoemin teknoemin Yazılım, Web Tasarım, Donanım Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım, Web Tasarım, Donanım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 52 / 28
  • Ticaret 6, (%100)
Bora varsa boş değildir o iş. An ve an bir çok aşamasını, üzerinde ki her emeği ve zamanı ve isim arayışı macerasını :) çok iyi bilirim. Destekliyorum sonuna kadar ve başarıya erisecegine dair şüphem yok. Devam...

Teknoemin - Teknolojiyi Mıncıklayan Adam - www.teknoemin.com

fyurdakulblog fyurdakulblog Codlio Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 98 / 48
  • Ticaret 12, (%100)
Projenizde başarılar dilerim. Benim anlayamadığım küçük bir şey var. Bu kadar çok veriyi nasıl bir Ram'e sığdıracaksınız? Yazınızda eski verileri temizleyeceğiz gibi bir ifade kullanmışsınız. Eski verileri arşivlemiyecek misiniz? Bundan 10 yıl önceki veriler Bul7'de gösterilmeyecek mi?

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

fyurdakulblog adlı üyeden alıntı

Projenizde başarılar dilerim. Benim anlayamadığım küçük bir şey var. Bu kadar çok veriyi nasıl bir Ram'e sığdıracaksınız? Yazınızda eski verileri temizleyeceğiz gibi bir ifade kullanmışsınız. Eski verileri arşivlemiyecek misiniz? Bundan 10 yıl önceki veriler Bul7'de gösterilmeyecek mi?

Merhaba, bildiginiz gibi örümcek adını verdiğimiz yapılar sürekli veri topluyor. Bizim zamanla fark ettiğimiz nokta ise şu oldu.

Örneğin elimizde iki adet örümcek olsun ve bunları bir biriyle alakaları olmayan farklı alan adlarını taramaları için görevlendirelim.

Bu iki alan adından tarama yapmaya başlayan örümcekler zamanla aynı alan adlarına ulaşıyor sonrasında aynı sayfaları bir şekilde kaydedebiliyor.

Şimdi bu örneği on binlerce örümcekten oluşan bir ağ üzerinde hayal edelim. Her bir örümcek zamanla diğerlerine benzer verileri bir şekilde toplayacaktır. Buradan yola çıkarak bir örümcekte verilerin bir kısmını silsekte diğerlerinde bu silinen veriler bulunacak bu yüzdende veri kaybı yaşanmayacaktır.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Şu tespitinize çok katılıyorum.
"Sinirlenmeden önce sizleri aşağıda ki paragrafları okumaya davet ediyorum değerli wmaraci severler"
Kolay sinirleniyoruz arkadaşlar, farkında mıyız bunun ?
MrB

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al