wmaraci reklam

Arama motoru | Arge geliştirme çalışmaları.

67 Mesajlar 13.364 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

squadfire squadfire WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek web
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 37 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
takipteyim

wmaraci
reklam

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler.

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

Selamlar, geliştirme süreci hızla devam ediyor. Gerçek zamanlı gündem sistemi tamamlanmış durumda.

Örnek üzerinde ekşi sözlük üzerinden aldığım bir girdiyi kullandım. Oluşturulan dokümanlar arama sonucu olarak içeriğin aranan sorgu ile alakasına göre hiyerarşik bir şekilde sıralanmakta.

Aynı başlığa sahip dokümanlar birbirinin altında sıralanarak sonuçlarda çeşitlilik sağlamayı amaçladım.

Şuan tasarım olarak tamamlanmadığını belirteyim, henüz cilalama kısmına geçemedim.

Arama sonuçlarında hep web sonuçlarını hemde bu şekilde anonim kullanıcılar tarafından girilen ve onlar tarafından yayımına izin verilen dokümanları göreceksiniz.

Alpha süreci başladığında haberdar olabilmek için lütfen discord sunucumuza uğrayın.

Sevgilerle...

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Consensus mimarisi tamamlandı.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

Mobil için gerekli düzenlemeler tamamlandı.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

MrB adlı üyeden alıntı

Merhaba, alan adı konusunda verdiğimiz karar bu yönde bu konuda pek yorum yapamayacağım, saygı duyarım.

Konu bir arama motoru projemiz var, bu projeyi dört yıldır geliştirmeye devam ediyorduk. Artık sona yaklaştığımız için test sürecine az bir süre kala kitlesel fonlama kampanyası oluşturduk.

Projemiz kurul tarafından beğenilince artık kampanya sayfamızı kitlelere duyurma aşamasına geçmiş olduk.

İyice özetlemek gerekirse bir kaç cümleyle ahanda şunu yaptık efenim.
"Milyarlarca veri var, bizimde paramız yok. Bizde bu soruna bir çözüm ürettik ve verileri kendi sunucularımız da değil de, şu bitcoin kazmak için kullandığınız miner yapılarına benzer yapılara aktardık." Temelde yaptığımız şey bu umarım anlatabilmişimdir.

4 yıllık projenin bu halde olmasına mı yanayım birde arama motoru geliştiriyoruz demenize mi yanayım :D neyse başarılar dilerim hocam

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

RespectionS adlı üyeden alıntı

4 yıllık projenin bu halde olmasına mı yanayım birde arama motoru geliştiriyoruz demenize mi yanayım :D neyse başarılar dilerim hocam

Merhaba,

Eski hali bul7 adı ile yayındaydı. Şuan backend kısmı bitmek üzere, sanırım şuan ki arayüz nedeni ile bu kadar ön yargılısınız.

Bence açıldığında bir bakın, belki fikriniz değisir hem github uzerinden kodlara bakarak belki bir şeyler öğrenirsiniz :)

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

MrB adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Eski hali bul7 adı ile yayındaydı. Şuan backend kısmı bitmek üzere, sanırım şuan ki arayüz nedeni ile bu kadar ön yargılısınız.

Bence açıldığında bir bakın, belki fikriniz değisir hem github uzerinden kodlara bakarak belki bir şeyler öğrenirsiniz :)

Bir şeyler öğrenmek güzeldir fakat benim öğreneceğim pek fazla bişey yok olsaydı öğrenmek için bakmaya tenezzül ederdim kolay gelsin umarım size bir ders olur bu proje kendinizi bu kadar baba yiğit sanmayı bir yana koyarsınız ve hayallerle yaşamaktan vazgeçersiniz.

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

RespectionS adlı üyeden alıntı

Bir şeyler öğrenmek güzeldir fakat benim öğreneceğim pek fazla bişey yok olsaydı öğrenmek için bakmaya tenezzül ederdim kolay gelsin umarım size bir ders olur bu proje kendinizi bu kadar baba yiğit sanmayı bir yana koyarsınız ve hayallerle yaşamaktan vazgeçersiniz.

Ortada daha önce yapılmamış özel bir ağ konsensüs mimarisi var. Ben test sürümünü yayına aldığımda siz bir bakın emin olun çok şey öğrenirsiniz. Proje tutması için değil sadece örnek teşkil etmesi için yapılıyor ayrıca.

Kıytırık "mysql ile gugıl yaptım eheueh" gibi şeylerle aynı kefeye koymayın. Veritabanı mimarisi bile sıfırdan geliştirildi. Bin liralık maliyeti 100lira dolaylarına kadar düşürebiliyor.

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

MrB adlı üyeden alıntı

Ortada daha önce yapılmamış özel bir ağ konsensüs mimarisi var. Ben test sürümünü yayına aldığımda siz bir bakın emin olun çok şey öğrenirsiniz. Proje tutması için değil sadece örnek teşkil etmesi için yapılıyor ayrıca.

Kıytırık "mysql ile gugıl yaptım eheueh" gibi şeylerle aynı kefeye koymayın. Veritabanı mimarisi bile sıfırdan geliştirildi. Bin liralık maliyeti 100lira dolaylarına kadar düşürebiliyor.

mimari sınıfları oluşturulduysa tebrik ederim güzel bir iş fakat yinede sektör olarak vasat. eğer yeni bir mimari sınıfı oluşturabilecek seviyedeyseniz gidip bunu patentlemenizi ve şirket kurup yatırım almayı beklemenizi tavsiye ederim wmaracında post kasmanızı değil

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al