Merhaba,
Piyasadaki freelancer sitelerini araştırdığım zaman komisyonların çok yüksek olduğunu farkettim. Bu yüzden bir proje hayata geçirmek istedim. İşverenler ile freelancerları buluşturmak ve bunu yaparken arada herhangi bir komisyon olmadan yapmayı amaçladım. Bu amacım doğrultusunda boowork.com sitesini açtım. Boowork freelancer ve işverenler olmak üzere iki tane üyelik sistemine sahip. İşverenler proje gönderebilirken birçok freelancer bu projelere teklif verebilir veya proje sahipleri istediği freelancerlara projesi için davet gönderebilir. Karşılıklı anlaşma sonucunda çalışma alanına yönlenir. İşveren ve freelancerlar mesajlaşabilir veya dosya aktarımını sağlayabilir (Bu durumda herhangi bir ödeme sistemi bulunmamaktadır.Bu yüzden işveren ve freelancerlar karşılıklı güven içerisinde çalışmalıdır). Son olarak karşılıklı değerlendirme yapılır ve bu süreçte ve sonrasında boowork herhangi bir ücret talep etmez. Bu sayede komisyon konusu düşünülmeden daha rahat bir iş ortamı sağlanacağını düşünüyorum. Desteklerinizi ve geri bildirimlerinizi bekliyorum.