wmaraci reklam

Film inceleme sitem sizce nasıl, devam etmeli miyim?

5 Mesajlar 406 Okunma
smmexpress

cagatay169 cagatay169 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Ocak ayında bir hevesle film inceleme ve tavsiye sitesi açmıştım. Tamamen hobi olarak. Ancak 10 tane falan inceleme girdikten sonra bıraktım. Şuan site "film tavsiyeleri" kelimesinde 70. sırada falan çıkıyor. Sizce devam etmeli miyim? Çok film izleyen biriyim ancak tabii ki de profesyonel olarak incelemiyorum. Sadece kendi düşüncelerimi yazarak tavsiye ettiğim film hakkında bilgiler veriyorum. Sizce her gün bir özgün makale girmeye devam etmeli miyim?

İyi kötü her türlü yoruma açığım.

http://www.film-tavsiyeleri.net

wmaraci
reklam

gr3g0r gr3g0r Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 44 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi Düşüncelerim:
1) film-tavsiyelerin de tire olması saçma olmuş ama onun yerine film-raporu.net olabilirdi.
2) film-raporu.net olursa sadece imdb gibi olsa ve sadece yorumlara dayalı olsa güzel olur.
3) Sektörde başka işler yapacaksan bana gel özel domain vs. yardımcı olmaya çalışırım. İnsanların İlgisini ne çekmeli diye düşün ona göre ilerleme yap.

cagatay169 cagatay169 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi Düşüncelerim:
1) film-tavsiyelerin de tire olması saçma olmuş ama onun yerine film-raporu.net olabilirdi.
2) film-raporu.net olursa sadece imdb gibi olsa ve sadece yorumlara dayalı olsa güzel olur.
3) Sektörde başka işler yapacaksan bana gel özel domain vs. yardımcı olmaya çalışırım. İnsanların İlgisini ne çekmeli diye düşün ona göre ilerleme yap.

Hocam arada tire olmasının nedeni film tavsiyeleri kelimelerinin bütün kombinasyonlarının alınmış olması. Bende SEO Domain olsun diye araya tire koydum. Sitenin amacı filmler hakkında kendi düşüncelerimi yazmak. Ama yoruma dayalı bir sistem olsaydı da güzel olurdu. Öneriler için teşekkürler.

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam temanız mobil uyumlu değil, mevcut temanın da arama kutusu, sosyal medaya paylaşım kısımları gibi göze hoş gelen kısımlarını kaldırmışsınız. Yani tema güzel ama görsel alanlarını kaldırdığınız için gözüme kötü geldi, mobil uyumlu olmayışı uzun vadede kaybettirir. Hatta mobil dediğime bakmayın responsive bir tasarım daha iyi olur.

Domain gerçekten kötü duruyor arada - işareti olunca. Seo bence insanların birkez girip tekrar girmeyeceği siteler yapmalı. Sinema gibi bir sektörede insanların girip uzun süre kaldığı ve tekrar döndüğü siteler yapmak gerekiyor. Bu yüzden misal sinemia gibi bir isim tutulabiliyor. Kendi markanızı yaratabilirsiniz, benzer filmler işine girebilirsiniz benim niyetim var ama vakit ayıramayacağım bu işe. Bir film hakkında yorumunuzdan sonra aynı tatta olan diğer filmlerin tavsiyelerini yapabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Domain ismi evet sektöre hitap ediyor hocam ama illa key domain olmak zorunda değil. Blogger altyapısını kullanıyorsunuz daha güzel temalar tercih edebilirsiniz. Film izleme sitesi gibi bir tema tercih etmenize gerek yok. Onedio tarzı viral bir tema işinizi fazlası ile görecektir. Hem site içerisinde hareketliliği sağlarsınız. Şöyle bir tema tam size göre bence, hemde mobil uyumlu ;) Sevdiğiniz bir şeyse film yorumlamak, arkadaşlarınıza önermek filan kesinlikle devam edin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al