wmaraci reklam
lidertakipci

Film İzleme ve İndirme Sitesi

14 Mesajlar 1.601 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ToTeM ToTeM Asabi ... Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar, aklımda elimde domaini olan bir film izleme, indirme sitesi yapma, yaptırma fikri var. Gel gelelim konuya tam hakim değilim.

Ortalama 2000 adet Tr.Dublaj film ve 8-10 kadar Tr.Dublaj ve Türk olmak üzere hem takip ettiğim hemde bitmiş dizi arşivim var. Ortalama 6-8 Tb tutarında ve internette çoğunun benzeri olmayan veya arşivlik filmler, diziler. Bunları upload edip link vererek ve bu linkleri kullandırarak para kazanma fikrim var. İlerleyen zamanlarda reklam v.s alınabilir ama şu an adsense hesabım yok.

Şimdi bu işi sadece upload yapıp, link vererek ve özgün kısa film açıklamaları ile mi yapmalıyım yoksa hem filmi izletme olanağı hemde indirme olanağı mı sunmalıyım? Yani kullanıcı filmi izlemeli ve sonrasında indirebilmeli mi?

Film indirmelerindeki ortalama kazanç tablosunu biliyorum ama film izlenmesi bana ne kazandırır? İzlenecek filmleri nereye upload edeceğim? Ortalama 8 Tb olan ve artacak olan bir arşiv için hosting giderini karşılayamam sanırım. Bu işin tekniği, sırrı nedir bilmiyorum.

Aynı zamanda bu işi ortaklı da yapabilirim, bana emek ve güvenilirlik lazım. Domain, hosting v.s kolay, ben kendi arşivimi upload yaparım ortağım kendininkini ve geliri ortak paylaşırız.

Birde böyle bir film indirme ve izleme sitesinin ortalama maliyeti ne olur? Örneğin www.filminndir.org gibi bir site yapacağım ve hem buradan film izlenebilecek hemde indirilebilecek. Bu siteyi kim kaça yapar?

Bu konuda yeniyim, lütfen yardım ve önerilerinizi esirgemeyin ...

wmaraci
reklam

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Hocam uzun uzun yazmak isterdim ama derslerimden dolayı fazla bakamıyorum yine de birkaç birşey yazayım.

Hocam indirme+izleme sitesi iyi olur izleme sitesi masrafı olmaz ama indirmede biraz olur oda sana fazla bir paraya gelmez.
Filmleri evden yüklersen turbobite çok yavaş yüklersin.İnternet hızım iyi desen bile Türkiye'de alt yapı uygun değil illaki yavaş yani.Ancak bu vps satan firmalar var 10-15 tl ye aylık sen gidip 40-50 tl lik alırsın.Oradan internetten filmi istediğin gibi indirip kendi turbobit hesabına istediğin gibi yüklersin.Eğer sen bunu kendi pc de yaparsan 1 filmi indirip yüklemen 1 saatten fazla sürer.Ama sen bunu makinada yaparsan 5 dk belki sürer belki sürmez.

Ortalama masrafın aylık 100 tl.
Ama ben sana biraz para harca derim ve özgün makale alıp sitede o şekilde paylaş derim.Tecrübeme dayanarak söylüyorum 3 ay da 5 k hit (en az)

• Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 9, (%100)
Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkürler.

Makale işini bende yapabilirim, çoğu sitede filmlere yazdığım yorumlar ve makaleler var zaten. Ben keyif için bile bunu yapabiliyorken, kendi sitem için seve seve yapabilirim.

VPS olayını tam olarak anlayamadım. VPS bildiğim kadarıyla sanal bir bilgisayara bağlı olan sunucu işlevi oluyor. Hali hazırda benim kullandığım bilgisayar zaten orta halli bir sunucu kadar işlevsel. 700 W PSU, 6 KVA kesintisiz güç kaynağı, FX 8350 işlemci, 1866 Mhz 16 Gb ram ve yaklaşık 10 TB depolama alanım var. Ram' i 32 GB a yükseltebilirim ama şu an gerek duymuyorum. Tabii tekrar belirtmemde fayda var ki; VPS den kastı tam anlamadım.

Şimdi bulunduğum bölgede alt yapı cidden zayıf, bir filmin uploadu ortalama 2 saat sürer, ancak yakın zamanda bölge değiştirmeyi planladığım için bu süreyi kısaltırım gibi geliyor. 150 TL civarında aylık bir ödeme ile 32 Mbps hızlarda internet paketleri mevcut. Bulunduğum bölgeyi değiştirdiğimde uygun bir yer seçip bu veya benzer bağlantılar kullanabilirim.

Ama çevremdeki arkadaşlarımın çoğu bana "düşündüğün gibi bir site tek başına çok zorlayıcı olur, idare edemeyebilirsin" diyor ve bu beni çelişkiye düşürüyor ...

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
böyle bir sitede adsense kullanamazsın

wordpress-html-css-web işleri yapılır
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 9, (%100)

rws adlı üyeden alıntı

böyle bir sitede adsense kullanamazsın

Forex kullanırım, zaten asıl amaç siteye reklam almaktan ziyade linklerden para kazanmak olacak. Konuya tam hakim değilim ama bu tarz bir siteden nasıl para kazanılırsa o şekilde para kazanma yolları aranır ...
rws

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar, aklımda elimde domaini olan bir film izleme, indirme sitesi yapma, yaptırma fikri var. Gel gelelim konuya tam hakim değilim.

Ortalama 2000 adet Tr.Dublaj film ve 8-10 kadar Tr.Dublaj ve Türk olmak üzere hem takip ettiğim hemde bitmiş dizi arşivim var. Ortalama 6-8 Tb tutarında ve internette çoğunun benzeri olmayan veya arşivlik filmler, diziler. Bunları upload edip link vererek ve bu linkleri kullandırarak para kazanma fikrim var. İlerleyen zamanlarda reklam v.s alınabilir fakat bu tür sitelere adsense reklam vermiyor, Forex kullanmayı planlıyorum.

Şimdi bu işi sadece upload yapıp, link vererek ve özgün kısa film açıklamaları ile mi yapmalıyım yoksa hem filmi izletme olanağı hemde indirme olanağı mı sunmalıyım? Yani kullanıcı filmi izlemeli ve sonrasında indirebilmeli mi?

Film indirmelerindeki ortalama kazanç tablosunu biliyorum ama film izlenmesi bana ne kazandırır? İzlenecek filmleri nereye upload edeceğim? Ortalama 8 Tb olan ve artacak olan bir arşiv için hosting giderini karşılayamam sanırım. Bu işin tekniği, sırrı nedir bilmiyorum.

Aynı zamanda bu işi ortaklı da yapabilirim, bana emek ve güvenilirlik lazım. Domain, hosting v.s kolay, ben kendi arşivimi upload yaparım ortağım kendininkini ve geliri ortak paylaşırız.

Birde böyle bir film indirme ve izleme sitesinin ortalama maliyeti ne olur? Ben internette araştırırken;

http://alpvideoscriptleri.com/ adında bir site buldum ve buradaki Alp Video V2 adındaki Film scriptini beğendim, öneriler doğrultusunda alınabilir. Firma ile ilgilide bir şikayet v.s rastlamadım.

Fakat iş film indirme dışında birde izletme olunca insan düşünüyor, "nereye upload yapacağım" diye. Başka yerlerden link alınarak yapılabilecek bir iş mi bu yoksa illa ki kendi hostingimiz mi olacak? Sınırsız hostingler yeterli olur mu böyle bir iş için? Nasıl bir yol izlenmeli bilmiyorum.

Domain olarak 2 alternatifim var;

hddizivefilm.com
indirdeizle.com

2 si arasında seçim yapmama da yardımcı olursanız sevinirim.

Bu konuda yeniyim, lütfen yardım ve önerilerinizi esirgemeyin ...

hasaaab hasaaab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Kardeşim bu konularda sabır ve biraz da çaba lazım konunu tam okumadım yalan söylemeyeyim ama film konusu o kadar çok kişi tarafından irdeleniyor ki haddi hesabı yok. benden sana tavsiyem yapacağın işi iyi araştır ve sonuna kadar gitmeye çalış. Domain konusun da ise sana yardımım şu olabilir. eğer siten de izleme imkanı sunacaksan kesinlikle ve kesinlikle keyword domain bulmaya çalış. indirdeizle.com bu domain olabilir. sadece film ve dizi olacaksa içerisinde film kelimesi geçirbileceğin domainler de bulabilirsin. şimdiden kolay gelsin.

Restlesstr Restlesstr http://www.grafikmen.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 41 / 107
  • Ticaret 13, (%100)
Siten için dle önerebilirim her yönden daha iyi olur. Videolarıda rus sitelerine eklersin mailru odnok cloudy raj vesayre. Dosyalarınıda turbobit gibi sağlam siteye yüklersen hem gelir elde edersin hemde dosyaların uzun ömürlü olur.

www.grafikmen.com | Grafik deposu.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

ToTeM adlı üyeden alıntı

Makale işini bende yapabilirim, çoğu sitede filmlere yazdığım yorumlar ve makaleler var zaten. Ben keyif için bile bunu yapabiliyorken, kendi sitem için seve seve yapabilirim.

VPS olayını tam olarak anlayamadım. VPS bildiğim kadarıyla sanal bir bilgisayara bağlı olan sunucu işlevi oluyor. Hali hazırda benim kullandığım bilgisayar zaten orta halli bir sunucu kadar işlevsel. 700 W PSU, 6 KVA kesintisiz güç kaynağı, FX 8350 işlemci, 1866 Mhz 16 Gb ram ve yaklaşık 10 TB depolama alanım var. Ram' i 32 GB a yükseltebilirim ama şu an gerek duymuyorum. Tabii tekrar belirtmemde fayda var ki; VPS den kastı tam anlamadım.

Şimdi bulunduğum bölgede alt yapı cidden zayıf, bir filmin uploadu ortalama 2 saat sürer, ancak yakın zamanda bölge değiştirmeyi planladığım için bu süreyi kısaltırım gibi geliyor. 150 TL civarında aylık bir ödeme ile 32 Mbps hızlarda internet paketleri mevcut. Bulunduğum bölgeyi değiştirdiğimde uygun bir yer seçip bu veya benzer bağlantılar kullanabilirim.

Ama çevremdeki arkadaşlarımın çoğu bana "düşündüğün gibi bir site tek başına çok zorlayıcı olur, idare edemeyebilirsin" diyor ve bu beni çelişkiye düşürüyor ...

Hocam 32 ile uplama hızı kimsenin verdiğini düşünmüyorum tr de o download hızıdır.Öyle bile olsa sen 32 ile uplarsın benim dediğim 800 ile aradaki farkı sen düşün.
Birde bu tarz işlemler tr de ki sunucularda barınmaz silerler dosyalarını yurt dışı olması lazım vs.

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

ToTeM adlı üyeden alıntı

Arkadaş vps 1 gb kadar internet hızlarına ulaşıyor.Şöyle ki sen upload yapsan 10 kb yaparsın temsili konuşuyorum.Vps de ise 400'lere kadar çıkıyor.Ayrıca premium alsan bir tane hem upload yapar hemde download yaparsın.Ben böyle bir şey düşünüyordum fakat zamanım yok.Yani up down işinden güzel para kazanabilir tabi biraz sabır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al