wmaraci reklam

Güvenli Şekilde Whois Sorgulama Sitesi (GoldenWhois.com)

18 Mesajlar 2.044 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Site Adı: [COLOR=#41A85F]Golden Whois[/COLOR]
Site Adresi :https://goldenwhois.com/
Sitenin kullandığı altyapı : [COLOR=#41A85F]PHP[/COLOR]
Açıldığı Tarih:[COLOR=#41A85F] 25.10.2019[/COLOR]

Merhaba hocalarım,

Bu konuda sizlere yeni açtığım whois sitesini tanıtacağım. Yalnız tanıtmadan önce bu siteyi neden açtığımdan kısaca bahsetmek istiyorum. Yıllar önce internette ne zaman aklıma yeni bir proje gelse hemen whois kontrolü yapardım. Sorguladığım domain boştaysa ve ben o gün almadıysam domain ertesi gün başkası tarafından alınmış olurdu. Genelde hep kendimi suçlardım; "Neden erken davranmıyorsun?" "Senin aklına gelen proje başkasınının aklına da gelir, tek zeki kendin olduğunu mu sanıyorsun?"

İlerleyen zamanlarda bir domain keşfettim. Geçmişine baktım domain daha önce hiç alınmamış. Jenerik veya keyword bir domain de değil ancak teleffuzu çok güzel. Kafaya koymuştum akşam olunca çok popüler olan şu yabancı siteden 1$ para vererek domaini alacaktım. Akşam olunca sanal kart, yeni üyelik ve sanal kartın içindeki para felan her şey hazırdı. Domaini tekrar sorguladığımda domain alınmıştı ve domain için yüzlerce dolar ücret isteniyordu. İşte o gün anladım ki bu domain sorguladığımız firmalar domainleri kaydediyor ve beğendiklerini hemen alıyorlar. :(İşte ben bu olaydan sonra tamamen gizli ve güvenli bir şekilde çalışan bir whois sitesi kurmaya karar verdim. Artık hem ben kullanacak hem de benim gibi durumda olan kişiler, güzel domainlerini kimseye kaptırmayacaktı. :)

Neyse uzun lafın kısası karşınızda: Golden Whois ;

[COLOR=#41A85F]Golden Whoisin Özellikleri:[/COLOR]
[COLOR=#41A85F]1-) [/COLOR]Sade ve basit teması sayesinde, sizi gereksiz bilgi yığınından kurtarır.
[COLOR=#41A85F]2-) [/COLOR]198 farklı domain uzantısını sorunsuz sorgulamaktadır. (Hepsini tek tek kontrol ettim :) )
[COLOR=#41A85F]3-)[/COLOR] Kodlamada gereksiz kod kullanmayarak işleminizi hızlı halletmenizi sağlar.
[COLOR=#41A85F]4-)[/COLOR] Bootstrap sayesinde hem mobilden hem de masaüstünden tasarım kayması yaşamazsınız.
[COLOR=#41A85F]5-) [/COLOR]Şuan için bir limit olmadığından istediğiniz kadar sorgu yapmanıza olanak sağlar.
[COLOR=#41A85F]6-)[/COLOR] Domainin başında bulunan http, https ve www gibi alt domainleri tespit ederek sorunsuz şekilde size whois gösterir.

[COLOR=#41A85F]Golden Whoisin Gizlilik Özellikleri:[/COLOR]
[COLOR=#41A85F]1-)[/COLOR] Verileri herhangi bir aracı firmadan çekmez.
[COLOR=#41A85F]2-)[/COLOR] SSL sertifakası sayesinde yapılan tüm sorgular şifrelenir.
[COLOR=#41A85F]3-)[/COLOR] CDN kullanmayarak, sorgulanan domainlerin güvenliğini riske atmaz.
[COLOR=#41A85F]4-) [/COLOR]Asla veritabanı kullanmaz veya sorgulanan domainleri asla kaydetmez.
[COLOR=#41A85F]5-)[/COLOR] Session ve Cookie gibi sistemler kullanmayarak gizliliğe önem verir.
[COLOR=#41A85F]6-)[/COLOR] Google Adsense veya Google Analytics gibi altyapılar kullanmayarak gizliliğe önem verir.
[COLOR=#41A85F]7-)[/COLOR] Proxy veya benzeri bir aracı kullanmaz.

[COLOR=#41A85F]Golden Whoise Eklenmesi Planlanan Özellikler:[/COLOR]
[COLOR=#41A85F]1-)[/COLOR] Bazı domain uzantılarında sorun yaşanmakta bunlar düzeltilecek. Yeni uzantılar eklenecek.
[COLOR=#41A85F]2-)[/COLOR] Aynı anda birden fazla domain sorgulama sistemi getirilecek.
[COLOR=#41A85F]3-)[/COLOR] Domainin tam olarak ne zaman düşeceğini gösteren bir sistem eklenecek.
[COLOR=#41A85F]4-)[/COLOR] Sorgulanan domainin tahmini piyasa değerini gösteren bir sistem eklenecek.
[COLOR=#41A85F]5-)[/COLOR] Sorgulanan domain doluysa alternatif domain önerisi yapan sistem eklenecek.

[COLOR=#41A85F]Sorunsuz Şekilde Sorgulanan Uzantılar:[/COLOR]
.center, .name.tr, .one, .ac, .bel.tr, .in, .ae, .ae, .aero, .af, .ag, .ai, .al, .am, .fm, .arpa, .as, .asia, .at, .au, .ax, .az, .be, .bg, .bi, .biz, .bj, .bn, .bo, .br, .bt, .site, .top, .website, .by, .bz, .ca, .cat, .cc, .cd, .ch, .ci, .ck, .cl, .cn, .co, .com, .xyz, .coop, .cx, .cz, .de, .dk, .dm, .dz, .ec, .edu, .ee, .eg, .es, .eu, .fi, .fo, .fr, .gd, .gg, .gi, .gl, .gov, .gs, .gy, .hk, .hn, .hr, .ht, .hu, .ie, .il, .im, .in, .info, .int, .io, .iq, .ir, .is, .it, .je, .jobs, .jp, .ke, .kg, .ki, .kr, .kz, .la, .li, .lt, .lu, .lv, .ly, .ma, .md, .me, .mg, .mil, .ml, .mn, .mo, .mobi, .mp, .ms, .mu, .museum, .mx, .my, .na, .name, .nc, .net, .nf, .ng, .nl, .no, .nu, .nz, .om, .org, .pe, .pf, .pl, .pm, .post, .pr, .pro, .pt, .pw, .qa, .re, .ro, .rs, .ru, .sa, .sb, .sc, .se, .sg, .sh, .si, .sk, .sm, .sn, .so, .kim, .pro, .link, .name, .ws, .st, .su, .sx, .sy, .tc, .tel, .tf, .th, .tj, .tk, .tl, .tm, .tn, .to, .tp, .tr, .org.tr, .org.tr, .k12.tr, .travel, .tv, .tw, .tz, .ua, .ug, .cc, .uk, .us, .uy, .uz, .vc, .ve, .vg, .icu, .club, .wf, .ws, .xxx, .yt, .yu,

[COLOR=#41A85F]Golden Whois Mevcut Sorunları:[/COLOR]
Türkçe karakter içeren domainleri malaesef bulamamkta, bunun yerine içinde türkçe karakter içeren domainleri ingilizce karaktere dönüştürerek sorgulama yapar. Bu sorunu en yakın zamanda çözeceğim.
Başka sorun varsa konu altına yazıp düzeltilmesini sağlayabilirsin. :)

[COLOR=#41A85F]Teşekkürüm Var![/COLOR]
Sitemi ücretsiz host kampanyası kapsamında hosting karşılayan ve her fırsatta yardımcı olan GuzelNetTr firmasına çok teşekkür ederim.

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 01.11.2019[/COLOR]
GoldenWhois sitesinde fazladan kullanılan bootstrap , css ve html kodları optimize edildi. Sorgu sayısı azaldı. Sitenin gereksiz kod kullanmadan daha hızlı ve işlevsel açılması için gereken güncellemeler yapıldı. Sitenin toplam boyutunun 4kb civarı olması sağlandı ve sitenin 0.2 saniye daha erken açılması sağlandı. AyrıcaYslow Score Puanının %100 yapıldı. :)

Boşta olan .org uzantılarının boşta olduğunun belirtilmesi için ek kod eklendi.

[CENTER]

[/CENTER]

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 04.11.2019[/COLOR]

Forumda domain satışı yapanlar için Golden Whoisin otomatik olarak satış şablonu üretmesinin güzel bir fikir olabileceğini düşündüm. Bu sayede whois sorgulayan kişiler fazla çaba sarf etmeden tek bir butona tıklayarak satış şablonunu kopyalamış olacaklar ve vakitten kazanç sağlayacaklar. Bu güncelleme ile Golden Whois; domain ismi ve kayıt tarihi gibi bilgileri otomatik şablona eklemektedir, size sadece kopyalayıp istediğiniz yeri düzenlemek kalır. İnşallah bu güncelleme birinin işine yararlı olur. :)

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 04.11.2019[/COLOR]
.site uzantılı domainlerin sorgulanmasında hata meydana gelmektedir. Bu sorun en kısa zamanda çözülecektir.

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 02.12.2019[/COLOR]

Alanadı uzantısı girilmediği zaman, domainin sonuna en çok tercih edilen 15 uzantıyı yazarak boşta olup olmadıklarını kontrol eden bir sistem eklendi. Bu fikri veren aries hocama çok teşekkür ederim.

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 20.12.2019[/COLOR]

Eğer sorgulanan alanadını boştaysa bir bilgilendirme alanı eklendi. :)

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 25.12.2019[/COLOR]

Her ne kadar sorgulanan domainlerin güvenliğini riske atmasa da kapatılması gereken bir açıktı. @StabilBey; hocamın uyarısı sayesinde sitede var olan XSS açığı kapatıldı.

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 14.02.2020[/COLOR]

Http ile başlayan domainlerin sorgusunda oluşan hatalar düzeltildi.

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 19.02.2020[/COLOR]

Uzantı girilmediğinde domainin uzantısız şeklinin boşta olduğunu gösteren hata kaldırıldı.
Uzantısız domain girildiğinde bulunan olası domainlerin whois bilgisine hızlı ulaşabilmek için yanlarına link eklendi.
PHP kodlarında optimizayson yapıldı.
Get sistemi eklendi.

[COLOR=#41A85F]Güncelleme 20.02.2020[/COLOR]

Bir hocamın isteği üzerine sorgulanan domainin ne kadar sürede sorgulandığını gösteren ayrıca bu sorgu sırasında ne kadar bellek kullanıldığını gösteren eklemeler yapıldı.
Ayrıca ziyaretçiye nasıl bir sistem kullandıklarına dair bilgilendirme yapıldı.

.
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

officialseo officialseo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 13 / 88
  • Ticaret 6, (%100)
sonuçlar çok hızlı
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Yusuf18 Yusuf18 $86 18.01.2019 Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)
Çok hızlı ve başarılı log kaydı tutulmuyorsa güvenilir olabilir tebrik ederim.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

👑 Duolingo Öğretmen Hesabı

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
ASametYildirim hocam ellerinize sağlık, domain alım satımı vs uğraşan arkadaşların derdine derman olmuşsunuz. Nacizane tavsiyem;

-Domain sorgularken uzantı girmek gerekiyor, sadece kelime bazlı sorgulama imkanı da verse güzel olur. En azından com/net/org/co/io/eu/vs vs... en çok tercih edilen uzantıların tek bir sorgulama ile boşta olup olmadığını görebilsek...

-Sorgulama sonuçlarında, font ve renk biraz daha anlaşılabilir olabilir sanki...

Sonuçta log tutmadığı sürece bunlar ufak detaylar ancak son kullanıcı açısından daha şık olur diye düşünüyorum... Başarılar dilerim...
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

aries adlı üyeden alıntı

ASametYildirim hocam ellerinize sağlık, domain alım satımı vs uğraşan arkadaşların derdine derman olmuşsunuz. Nacizane tavsiyem;

-Domain sorgularken uzantı girmek gerekiyor, sadece kelime bazlı sorgulama imkanı da verse güzel olur. En azından com/net/org/co/io/eu/vs vs... en çok tercih edilen uzantıların tek bir sorgulama ile boşta olup olmadığını görebilsek...

-Sorgulama sonuçlarında, font ve renk biraz daha anlaşılabilir olabilir sanki...

Sonuçta log tutmadığı sürece bunlar ufak detaylar ancak son kullanıcı açısından daha şık olur diye düşünüyorum... Başarılar dilerim...

Hocam öncelikle değerli yorumun ve görüşün için teşekkür ederim. Domain uzantısı girilmediği takdirde en çok tercih edilen 15 uzantısının dolu olup olmadığını kontrol eden bir ekleme yaptım. İlerleyen vakitlerde sorgulanan bu domainlerin whoislerine kolayca ulaşılması için bir ekleme daha yapacağım.

Font ve renk konusunda çok kararsız olduğumdan bir değişiklik yapmadım. Sizin öneriniz varsa, önerinizi seve seve duymak isterim.

Tekrardan tavsiyen için çok teşekkür ederim. :)

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
ASametYildirim daha iyi ve kullanışlı olmuş ellerine sağlık, gün geçtikçe daha da geliştireceğinize inanıyorum... alan adı kontrollerim de sitenizi severek kullanıyorum...

Font ve renk konusunda benden daha iyi tavsiyede bulunacak konuya vakıf arkadaşlar vardır mutlaka :) , burada asıl vurgulanması gereken şey sitenin log tutmaması, gerçekten önemli çünkü bu işlerle ilgilenen herkesin bu konuda bir kaç kötü tecrübesi var...

Takipteyim sizi... Başarılar...
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
ASametYildirim Whois sorma işini sadece main TLD kardeşlerden mi yapıyorsunuz şimdilik?

sadece verisign sorup geçiyor gibi, bütün Registrar kardeşlerde sonuç yanlış geliyor ortada "Registrar Data" yok çünkü

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar. Domain sorgulama hakkında derinlemesine bilgim yok o yüzden soruyorum. Domain sorgusu yapıldığında veri nereden çekiliyor peki? Yani nasıl oluyor tam olarak?

Mesela ICANN'dan çekiliyorsa (ki onlar böyle bir API veya benzeri data sunuyor mu bilmem de) sonuçta ICANN veri satıyorsa bunun da bir anlamı kalmıyor.

Ona göre bundan sonra sitenizi kullanalım, alacağımız domainler de güme gitmesin. :)

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Durotan adlı üyeden alıntı

Merhabalar. Domain sorgulama hakkında derinlemesine bilgim yok o yüzden soruyorum. Domain sorgusu yapıldığında veri nereden çekiliyor peki? Yani nasıl oluyor tam olarak?

Mesela ICANN'dan çekiliyorsa (ki onlar böyle bir API veya benzeri data sunuyor mu bilmem de) sonuçta ICANN veri satıyorsa bunun da bir anlamı kalmıyor.

Ona göre bundan sonra sitenizi kullanalım, alacağımız domainler de güme gitmesin. :)

Merhaba hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Sorgulanam domainler herhangi bir firma veyahut aracı kuruluştan çekilmilmiyor. Örnek vermem gerekirse .com.tr uzantılı domainler Türkiye uzantısıdır ve bu domainlerin hepsi nic.tr üzerinden satılmaktadır. .com.tr uzantılı domainlerin whois bilgisi de nic.tr üzerinden çekilmektedir.

Bunun gibi 198 farklı domain uzantısının hepsini ana sağlayıcıdan proxy veya benzeri bir yazılım kullanmadan direkt olarak çekilmektedir. Çekilen domainlerde asla hiçbir yerde kaydedilmez. İçiniz rahat olsun, sorgulanan her domainin bilgisi size gösterildikten sonra yok olur. :)

ByFlash ByFlash WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 70 / 51
  • Ticaret 1, (%100)
Tebrikler
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al