Kadın sağlığı sorunları günümüzde en çok kullanılan sağlık sorunları terimlerinin arasında geliyor. En tehlikeli ve sinsi hastalıklar hep bu başlık altında toplanıyor. Aslında nedenini tahmin etmekte pek zor değil. Kadınlar kendi yaptıklarının ve kendi cinsiyetlerinin neticesine göre hasta oluyorlar. Onların yapmış oldukları iki yüzlü olduklarından, arkadan konuşmalar, hiç beklenmedik bir anda beklenmeyen davranışlar sergilemeleri, oğlanları kontrol etme çabaları işte bu sebeplerin hepsinden dolayı ben açıkçası Allah'ın onlara böyle bir hastalık vermiş olabileceğini düşünüyorum. Virüs gibi bir cinsiyet kadın cinsiyeti. Tamam ilk olarak kadınların nasıl bir cinsiyete sahip olduklarını ve onların yapabildiğimiz kadarı ile dıştan bir değerlendirme yaptıktan sonra neden hasta olduklarına kanaat getirdikten sonra, şimdi asıl soruya ve en önemli soruya, kadınlar nasıl hasta olurlar ? Sorusuna cevap getirelim çünkü bunun bir açıklamasını bulamıyorum. Kadınların çoğunluğu evde, dışarıda çalışmıyorlar, kocalarından para alıyorlar, kocaları yokken eve kadın arkadaşlarını çağırıp konuşuyorlar, eğleniyorlar, televizyon izliyorlar. Dışarıda kocaları o kadar ayrı dert insanla konuşurken, sırf 3 kuruş ekmek parası için. Kadınlar denilen cinsiyetin üyeleri yattıkları yerden hasta oluyorlar. Nasıl bir iştir bu anlamadım. Kocaları dışarıda mikrobun içinde çalışıyorlar. Onlar kendi evlerinde hasta oluyorlar. Kadınlar oldukça bu dünyanın derdi tasası bitmez aslında. Daha sonra bu konuyu da detaylıca düşündüm ve kendimce bazı açıklamalar getirebildim en sonunda kadın hastalıkları konusuna. Kadın sağlığı aslında öyle fiziksel olarak yada biyolojik olarak edinilen bir sağlık sorunu değil. Onlar sabahtan akşama kadar mahalleye giren çıkanlar gözetleyip dedikodu yaparken anlattığı kişilere dedikodusunun daha kalıcı olması için daha bir üzülmüş numarası yapıyor bu kadın cinsiyetleri. Bunu 1 kişiye anlatır, 2 kişiye anlatır artık 3. seferde bünye psikolojik olarak kendini hasta hissetmeye başlıyor ve kadın sağlığı sorunları neticesinde kadın hastalıkları buradan geliyor. Bir diğer düşüncemde şu şekilde, bunlar evde yatıp televizyon kanalındaki başkalarının sorunları dinleyip üzülürken kendi kendilerine durduk yere hastalanıyorlar, kafalarına takıyorlar başkalarının sorunlarını, hayatlarında hiç görmedikleri insanların arkasından konuşup, mahallenin kadınları ile birlikte dedikodu yapıyorlar. Gece yatarken o sorunlar eşliğinde uyuyorlar. Size ne başkasının sorunlarından değil mi ama ? İşte bu yüzden kadın hastalıkları vardır.