wmaraci reklam
lidertakipci

Sağlam ve Sert eleştirilerinizi bekliyorum :)

6 Mesajlar 804 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WolkHan WolkHan volkansengul.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba millet,

Öncelikle birazdan bahsini edeceğim yeni bir girişim hakkındaki eleştirilerinizi bekliyorum. Tek ricam objektif davranmanız ve sadece laf olsun diye birşeyler yazmamanız.

Yerli bi girişim ve benim tarafımdan hayata geçirildi. Çevremden aldığım eleştiriler zaten hep olumlu olduğu için bu işlerin içinde olan, dışardan bir göz olarak eleştirilerinizi dinlemek istiyorum.

Kısaca bu proje hakkında ön bilgi vermek gerekirse;

Mergeen ismini sahip bir sosyal ağ. Takip mantığına dayanıyor, dinamik yapısı ve hızlı akışı sayesinde ortak ilgi alanlarına, benzer ya da zıt fikirlere sahip kişilerin aynı noktada toplanmasına ve fikir alışverişinde bulunmasına olanak sağlıyor. Böylece diğer ağların aksine sosyal çevrenizi siz belirliyor ve yüksek etikileşim seviyesine kavuşuyorsunuz.

link : http://mergeen.com

wmaraci
reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
1) Sanki giriş kısmı biraz Twitteri andırıyor gibi.
2) "merak etme - bizden kimseye spam gelmez" bu slogan başka bir sosyal ağın sloganı

Açıkcası nedendir bilinmez ama bana çok fazla twitter'i andırdı.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle hayırlı olsun. Çok güzel ve gayet hızlı :) Gerçekten güzel yani..
Fakat yanlış anlamazsanız, birşey söylemek istiyorum. quup ile ufak tefek benzerlikler var sanki? :} Örneğin paylaşacağımız yazıyı yazdığımız kutucuk, altındaki ikonlar vs.

quup'ın başarıya ulaştığını düşünüyorum. Umarım siz de hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu tür projeler görmek çok güzel.

+ Mergeen isminin anlamı nedir? :)

Başarılar.

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim her ikinizde;

Bu ve bundan sonraki yanıtlarımı kimse lütfen savunma yapıyormuşum gibi algılamasın, tek amacım sorularınıza yanıt verebilmek ve yapmaya çalıştığım şeyi sizlere anlatabilmek.

Diğer ağlar ile hem tasarımsal hemde işleyiş anlamında benzerlikleri oldukça fazla.

Tasarımsal açıdan herşeyi sade ve kolay kullanımlı olması ve kullanıcı deneyimi (ux) değeri yüksek bir şekilde oluşturmaya çalıştım. Belli başlı standartlar zaten bu işin içinde oturmuş durumda, o yüzden tüm ağlar kendi tasarımsal standardına göre bu değerleri kullanıyor, benimde kullandığım gibi. İşleyiş anlamında ise daha çok friendfeed vari bir yapıya sahip.

Klon, çakma vb. yorumlar gelecek muhtemelen o yüzden o yorumlardan önce lütfen bu söylediklerimi göz önüne alın. Unutmayın ki twitter da ilk çıktığında facebook'un durum güncellemesini alıp site diye açmışlar tutmaz o iş denmişti.

Müthiş yenilikçi farklı ve var olmayan bir sosyal ağ sunmuyorum, farkındayım zaten var olanı daha iyi şekilde sunma çabasındayım, belki yerel bir ağ olarak kalacak, belki global olacak belki hiçbir şekilde kullanılmayacak zamanla hep beraber göreceğiz.

Zaman içinde diğer ağlardan farklılığı daha belirgin halde ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

Mergeen kelimesi şurdan geliyor;

ingilizcedeki kaynaştırma, birleştirme gibi anlamlara gelen "merge" ve aynı zamanda Türk mitolojisinde yer alan bilgi, bilgelik tanrısının "mergen" adından türetilen bir kelime.

Alt yapı nedir, temelde nasıl bir tutum var vb. merak edenler bloga göz atabilriler ayrıca.
http://blog.mergeen.com/2012/11/merhaba-mergeen
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Bir nevi turkish twitter falan mı? Twitter arayüzüne Facebook beğen yorum paylaş mantığının eklenmesi ile oluşturulmuş. Sade tasarım güzel hoşuma gitti. Tek eksik zaman. Zamanla insanlar üye oldukça güzel bir yere dönüşür. Anlamadığım tek şey, bunun sana getirisi ne olacak? Ve altın soru... Üye sayın arttığında alt yapını nasıl karşılayacaksın?

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
keremsamet, daha çok farklı bir paylaşım kültürü oluşturma çabasındayım. twitterdaki gibi yaz gönder, fenomen ol yada ünlüleri takip et şeklinde değil. tamamen sosyal çevreni genişletebileceğin seninle aynı fikirde insanlar ile bir araya gelebileceğin bir oluşum olması hedef.

Henüz 1,5 ay bile olmadı siteyi açalı ve yaklaşık 15 gün gibi bir sürede tasarımını yazılımını ortaya çıkarttım ve yayına aldığım günden beri geliştirmeye de devam ediyorum. Zaman konusunda çok haklısın.

Bana maddi anlamda getirisi muhtemelen olmayacak, zaten asıl amaç da maddi kazanç elde etmek değildi en başından beri.Ayrıca geçtiğimiz hafta ilk yatırım teklifi geldi fakat özgür bir platform olabilmesi, özgür fikir paylaşımını koruyabilmek için bunu reddettim.

Trafik arttığında ise şuan olduğu gibi yine kendi imkanlarım ile masrafları karşılıyor olacağım eğer mevcut koşullar değişmezse.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al