freelance iş ilanları

SonGemi.Net / Kişisel Gelişim Platformu

5 Mesajlar 1.788 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Sitemle uzun zamandır yine ilgilenemiyorum. Birkaç gündür yeniden içerik girmeye başladım ama ne kadar devam edebilirim bilemiyorum.Kişisel gelişim, psikoloji ve sağlık konularının ağırlıklı olduğu sitem yaklaşık 3 senedir hizmet veriyor.
www.songemi.net

Çok emek verdiğim için satmaya kıyamasam da artık iyiden iyiye satmayı düşünmeye başladım. Sitem kaç para eder bilgisi olanlar yazabilir mi?
Günlük;
40-70 arası tekil hit
Hemen çıkma oranı %0
Ortalama oturum süresi 1.35 dakika
Adsense aylık gelir yok gibi (1-5 TL)

Kaliteli olduğunu düşündüğüm sitemin ziyaretçi sayısının bu kadar az olması ve gelir getirmemesi beni çokca soğuttu. Satmayı düşünmemin nedeni de bu aslında.

Not: Site satış bölümüne özellikle açmadım konuyu. Çünkü kesin olarak satmayı düşünmedim henüz. Asıl amacım sitemin tanıtımını yapmak. Ama yine de fikir sahibi olabilmek için sizlere danışmak istedim ...

wmaraci
reklam

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
site açmayıp makale satsaydınız her ay düzenli kazancınız olurdu.
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
hepyasemin Hanım, makaleleri bir kere satmak yerine, hit çekerek sitemden sürekli para kazanmayı planlamıştım ama nerede hata yaptıysam olmadı bir türlü. İlk açtığımda 4-5 ay düzenli içerik girişi yaptım ama gelişme olmayınca bıraktım. Sonra tekrar başlayıp, yine bıraktım. Birkaç ay içinde toparlanıp da en azından günlük 300-500 hite çıkabileceğini bilsem yine devam ederim sitemle ilgilenmeye.

Nerede hata yapıyorum da (verdiğim içerik ekleme araları hariç) sitem yeterince hit almıyor sizce arkadaşlar?
Tema mı kötü?
İçerik mi yetersiz?
İçerikler mi kalitesiz?
Başlıklar ilgi uyandırmıyor mu?
Sorun nedir sizce?

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Öncelikle erkek olduğumu belirtmek isterim. Yaşadığınız durum gayet olağan. 10 tane site açarsınız, birkaçı tutar, birkaçı tutmaz. Sağlık ve psikoloji konularında çok site var. İnternet dünyasında sağlık alanında değinilmemiş hiç bir şey kalmamış. Konunuzu daraltmanız bile bazen çare değil. mesela ben sırf basur üzerine site açtım. Kah yabancı kaynaklardan çevirdim, kah youtube daki uzman videolarından dinleyip makaleye çevirdim, kah bir makale için 5-10 sitedeki bilgileri harmanlayıp özgün yazılar hazırladım sonuç günlük 10 hit.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
hepyasemin öncelikle kullanıcı adınızda yasemin ismi geçince, profil bilgilerinize de dikkat etmeyince bayan olduğunuzu düşündüm. Özür dilerim.

Ne demek istediğinizi çok iyi anladım. Yine de insan emek harcayıp karşılığını alamayınca üzülüyor tabi. İlginiz için teşekkür ederim ...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al