wmaraci reklam

Teknoloji Sitesi - Sizce Adsense Başvuracak Konuma Ulaştı mı?

4 Mesajlar 488 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ademts ademts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba sitemi bir yıl önce açtım beş altı aylık dönemde içerik girdikten sonra özel sebeplerden siteyle ilgilenmeye ara vermek zorunda kaldım. Nihayet yaklaşık bir aydır tekrar içerik girmeye başladım, günlük ziyaretçi sayısı 50-150 arasında değişiyor.

Elimden geldiğince kaliteli ve uzun içerikler girmeme rağmen google'da ilk sayfada bir kaç içeriğim dışında genelde sıralamalar düşük seviyede.
Ama bu kadar emek verirken bir yandan da gelir kazanmak istiyorum. Sizce adsense için başvuru yapsam red edilir miyim.

Web site adresi: https://teknolozi.com/

wmaraci
reklam

nicholsonkubrick nicholsonkubrick WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Günlük ziyaretçim 30 bile değilken Adsense başvurdum ve aldım. Sitemde o zamanlar hatırladığım kadarıyla içerik sayısı oldukça azdı. Hocam başvursanız büyük ihtimalle adsense alırsınız ama para kazanamazsınız
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

ademts ademts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sağol hocam, teşekkür ederim yorumun için, ben de adsense red ederse banlanırsın bi daha başvuramazsın diyenler olduğu için başvurmaya çekiniyorum. O kadar emek veriyorum, red edilip google tarafından banlanırsa site bütün emeğin çöpe gitmesinden korkuyorum.

BurakTarakci BurakTarakci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-elektronik mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Ben Adsense'e 1 yıl önce başvuru yaptım.Siteyi inceliyorlardı ve hesap bir çeşit bugda kaldı ve 6 ay boyunca hiç bir cevap gelmedi. Sonrasında bir daha başvuru yaptım "Yetersiz içerik" gibi bir sebeple (sebebi tam hatırlamıyorum.) başvuruyu kabul etmedi. Sonrasında sitede bir süre sadece yayın yaptım ve tekrar başvuru yaptım. Bu sefer kabul edildi ve reklam yayımlamaya başladım. Sonrasında alan adresi kiraladım ve siteyi oraya taşıdım. Alan adresi değişince Adsense otomatik iptal oldu. Tekrar başvuru yaptım "İçerik yok" hatası almaya başladım. Tekrar 2 defa başvuru yaptım yine aynı hatayı aldım. Sonra başka bir Adsense hesabı açtım ve başvuru yaptım tekrar onaylandı. Şimdiyse Adsense'nin son sancısı adrese gelmeyen PİN ve doğrulanamayan ev adresi aşamasındayım.

Google Adsense hesabı hakkında şunları söyleyebilirim...

> Aynı Google Adsense hesabıyla defalarca kez başvuru yapabilirsiniz.

> Google hesabınızı sildiyseniz yada kalıcı olarak kapandıysa boşuna uğraşmayın.Tekrardan hiç bir şekilde açamıyorsunuz.Açabilen bir Allah'ın kuluna rastlamadım.

> Blogger siteleri ve alan adresleri için başvuruya geri dönüş süresi en fazla 48 saattir diyor ancak benim başvurularıma istisnasız her seferinde 24 saat içerisinde geri dönüş yapıldı.Alan adresleri için bu durum farklılık gösterebilir. Alan adreslerine 1.5 saat - 2 saat gibi çok kısa süre içerisinde geri dönüş yapılabiliyor.

> PİN (manuel) doğrulaması için ikametgah ve nüfus cüzdanı bilgilerinizi Google Adsense'ye ulaştırın bilgisi internetin her tarafında dolanıyor. Ancak manuel doğrulaması için geçerli olan link ara sıra kaldırılıp tekrar etkin hale getiriliyordu. Benim bildiğim kadarıyla manuel doğrulama olayı tamamen kaldırıldı ve bu doğrulama için Google Adsense ile iletişime geçmeyi sağlayan adsense-tr@google.com e-posta adresi artık geçerli değil. Buraya mail atarsanız otomatik cevap alırsınız.

> "Kazançlarınız risk altında ads.txt dosyası bulunamadı." gibi bir sorunlar karşılaşıyorsanız çokta şey etmeyin. Bu sorunu çözmek için "ornek.com" adresini "www.ornek.com" adresine yönlenidin. Sadece Blogger kullananlar bunu ayarlardan yapabilirler. GoDaddy kullananlar Ürünler kısmında alan adreslerinin göründüğü yerden bu yönlendirmeyi yapabilirler. Yada CloudFlare kullananlar "Page Rule" ismine benzer sayfa üzerinden bu yönlendirmeyi yapabilirler. Yönlendirmeyi yaptıktan sonra bu uyarı hemen kaybolmaz. Ara sıra kaybolup tekrar gözükebilir. Bir süre sonra kalıcı olarak kaybolur (çözülür).
ademts

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al