wmaraci reklam

UmitEski.Com.TR - Oyun, Yazılım, Teknoloji, Sanat ve Dahası !

3 Mesajlar 450 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Site/Blog Adı: Oyun, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım İçerikleri | Ümit Eski

Site/blog Adresi : https://www.umiteski.com.tr/

Açıldığı Tarih: 28.03.2021

Kurucusu/sahibi (isteğe bağı): RecLast (Ümit Eski)

Editörler (isteğe bağlı): https://blog.umiteski.com.tr/pages/kunye

Standartlar: PHP, CSS, Javascript

İYS: Özel

Site İçeriği & Amacı :
Eveeeet sevgili dostlar, an itibari ile sitemiz tamamlanmıştır. 5 Aşamadan oluşan 1 aylık bir yolun sonunda tamamlayabildim siteyi. Muhtemelen sizi ilgilendiren kısmı " İçerik Portalı" ve "Soru/Cevap" kısmı olacaktır. Bu kısımlara sosyal ağlar ile loginde olabilir ve sizlerde içerikler hazırlayabilir, paylaşabilirsiniz ve sorular sorabilirsiniz. Bu 5 aşamalı sitede neler olduğunu merak edenler için şöyle detaylıca açıklamak isterim.

1. Aşama - Portal -> Portal adındanda anlaşılacağı üzere sizi yönlendirmek üzere olan kısım. Nereye gitmek istediğinizi seçip dilediğiniz bölüme geçebilirsiniz.

2. Aşama - Portfolyo -> Bu kısım kendim için hazırladığım kişisel portfolyo aslında. Sizin çok ilginizi çekmeyecektir ancak merak edenler işin kişisel çalışmalarımı yazdığım kısım. Twitch ve Youtube da sorunlar oluyordu, ayrıca yaptığım işlerde de sorunlar oluyordu. Bunun için hazırlanmış bi kısım özetle. Ayrıca Freelance da çalışmalar yaptığım için buradan işler aldığım kısım olacak. Ek olarak özel bu tarz yazılım, tasarım işleri alıyorum özetle. Web sitesi yapılır karşim PM :P

3. Aşama - GameStudio -> Bildiğiniz üzere Oyun Geliştirme çalışmaları yapıyorum ve her geliştiricinin bir sitesi olması taraftarıyım. Bu kısım tam olarak bunu ifade ediyor. ÜmitEski GameStudio da diyebiliriz ancak sadece oyun geliştirmenin dışına çıkıp yazılım ve tasarım işleride yaptığım için Studio demek daha mantıklı geldi. Yaptığım projeleri, yazılım/tasarım işlerini, oyunları, oyun geliştirme süreçlerini, geliştirme günlükleri ve haberleri paylaştığım kısım burası olacak özetle. Burasıda kişisel gibi durabilir ancak ekip işleri olacak. Ekibe alımlar ilerleyen günlerde olacaktır dostlar. Studio ekip işleri yaptığımız kısım aslında kişisel değil bunu belirtmek isterim.

4. Aşama - İçerik Portalı -> Burası muhtemelen sizin ilgileneceğiniz kısımlardan biri olacak. Burada oyunlar, oyun geliştirme, yazılım, tasarım, sanat, teknoloji konularında içeriklerimi oluşturacağım kısım. İlerleyen süreçde Youtube özel açacağım kanaldaki içeriklerin bazıları yazılı olarak burada da bulunacak. Ayrıca bir çok güzel özel içeriklerde olacak. Takip etmenizde fayda var. Bu arada bu kısımda kişisel blog gibi gelmiş olabilir ancak herkes üye olabilir, içerik girebilir ve paylaşımda bulunabilir. Güzel ve farklı içeriklere fırsat veren bir platform oluşturdum burda, girdiğiniz anda farkı göreceksiniz zaten. Çok kolay bir şekilde içerik eklenebilir bir halde. Ayrıca burayada yine ekip kurmayı istiyorum. Şimdiden haber edeyim ^^

5. Aşama - Soru/Cevap Platformu -> Burasıda muhtemelen ilgileneceğiniz diğer kısım olacak. Özellikle oyunlar, oyun geliştirme ve yazılım konusunda sıkça sorular geliyor. Bu sorularınızı buraya yazabilir ve sadece bana değil tüm topluluğumuza soru sorabilirsiniz. Burası bir forum gibi ilerleyecek olan soru/cevap platformu olacak. Sadece ben değil işin ehli ve bilgisi olan bir çok kişidende cevaplar alabileceksiniz bu sayede. Bir çok soruya ve cevabı bulunmuş içeriğe ev sahipliği yapacak. Faydalı olacağını düşünüyorum bu kısımında.

Bu site kişisel adımla olduğu için kapanmayacaktır ve ben olduğum sürece devam edecek. Kişisel isimle markalaşma ve şirketleşme yolunda gitmeyi planlıyorum, bir çok Youtuber, Yayıncı ve Oyun Geliştiricisinin olduğu gibi ^^ İlerleyen bu süreçde Site-Youtube-Twitch üçlemesi ile basın ve yayın hayatına devam edeceğiz, Ayrıca oyun geliştirme süreçlerimede asıl işim olarak zaten devam ediyorum. Özetle ilerleyen dönemde güzel içerikler, projeler ve çalışmalar ile birlikte olacağız. Tekrar hatırlatmak gerekirse, "İçerik Portalı" ve "Soru/Cevap" kısımlarına sosyal ağlar ile login olarak sizlerde içerikler oluşturabilirsiniz. Ayrıca ekibe alımlar şimdiden başlamıştır. Bunuda belirtmek isterim.

PS: Sitemiz şuan tamamlandı fakat test edilmedi. Haliyle şuanda bir beta aşamasıda olduğunu belirtmem gerek. Ayrıca paylaşımlı bir hosting olduğu için yavaşlama ve kasma durumları yaşanabilir ilk zamanlarda. İlerleyen zamanlarda hostu yükseltmeyi ve siteyi hızlandırmayı düşünüyorum.

Sitenizin avantajlı tarafı: Oyuncular ve Oyun Geliştiricileri için apayrı bir platform oluşturduk. Onedio tarzı ile hem oyuncuları eğlendirmek hemde bilgilendirmek tüm amacımız. Şuanda yeni açıldığımız için pek içerik gözükmesede yakın süreçde hızlıca arttırmayı düşünüyoruz.

Sosyal Ağlarımız ; https://blog.umiteski.com.tr/pages/hakkimizda

Ümit 'RecLast' Eski

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Siteyi 5 aşamalı geniş bir site haline getirdim. İçerisinde kişisel kısımlar hariç Blog ve Soru/Cevap bölümleri ile birlikte daha aktif halde tutmayı düşünüyorum.

An itibari ile blog kısmı açıldı güncel içerikler listeler ekledim. Herkesi beklerim.
https://blog.umiteski.com.tr/

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
An itibari ile site son aşamasınıda tamamladı. 3. gün saldırı aldıktan sonra Cloudflare ile güvenli hale getirmeye karar verdim. Ancak Subdomainler baya uğraştırdı.

- Subdomainleri www den kurtardım.
- Linkler ve ayarlamalar yapıldı.
- Veritabanı düzenlendi
- Bir kaç güvenlik ve sıkıntıyı daha giderdim.

Sonuç olarak uğraştırdı ama son aşamaya geldi. Daha hızlı, güvenli ve temiz bir site olarak karşınızda. Hiçbir site %100 güvenliyim diyemez tabiki ama yapabileceğim en hızlı ve güvenli hale getirdiğim için daha memnun ve mutluyum sonunda. Şu saatten sonra içerik eklemek kaldı. Fırsat buldukca sizler için güzel içerikleri blog sayfamda yayınlıyor olucam. Sitemize üye olabilir ve sizlerde içerik ekleyebilir ve soru bölümünden de sorularınızı sorabilirsiniz.

Sizlerden özellikle ricamsa siteyi şöyle bi dolaşıp tasarım ve hız konusunda yorumlamanız. Teşekkürler ^^

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al