wmaraci reklam

Uyuşturucu Bağımlılıkları Bilgilendirme Merkezi - TUBAM

3 Mesajlar 553 Okunma
wmaraci reklam

BulutB BulutB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar ben Bulut Bayraktaroğlu Tüm Uyuşturucu Bağımlılıkları Bilgilendirme Merkezi’nde (TUBAM) Kurucu Genel Müdür olarak görev yapıyorum.

Sizlere öncelikle böyle bir görevi üstlenmemdeki nedenden kısaca bahsetmek istiyorum:

Bundan uzun süre önce, 14 yıllık bir madde bağımlılığı yaşadım. Birçok kez bırakma kararı alıp çabaladım ama her seferinde başa döndüm. Defalarca denememe karşın bir türlü kurtulamadım. Birçok uyuşturucu madde kullanarak en son eroin maddesi kullandığım esnada bağımlılıktan kurtulma kararı almıştım. 2015 yılında bir kurumda 6 ay kadar yatılı kalarak maddeden kurtulduğumu sanmıştım.

Buna karşın söz konusu yerden ayrıldıktan bir süre sonra tekrar aynı maddeye bağımlı hale gelmiştim. Çok uzun süre kullanmadan tekrar bırakmak istediğime karar verdim. Kendime şunu söyledim: “Herhangi bir hastaneye, kuruma veya bir doktora ihtiyacım yok. Başlamaya nasıl kendim karar verebiliyorsam, bırakmaya da karar verebilirim.”

Kendimi odama kapattım. İnternet, telefon vb. tüm iletişim cihazlarını anneme verdim. 72 saat sonunda krizlerim sona ermişti ve toplamda 10-15 gün kadar sonra krize yakın tüm artçı şoklardan kurtulmuştum.

Kendi kendime verdiğim uyuşturucu tedavisi mücadelesi bana büyük bir ders vermişti. İnsanın doğru düşünce ile kendi kararlarını alarak bir şeyleri başarabileceğini şahsen yaşayarak tecrübe etmiştim.

Çok geçmeden bu konuda insanlara tecrübelerimi paylaşabileceğim, bunu nasıl başardığımı aktarabileceğim bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüp harekete geçtim.

İşte TUBAM böyle doğdu.

Geçirdiğim bağımlılıktan kurtuluş sürecinde her saniyemde yanımda olan nişanlımı ekibe dahil ederek başladım işe. Bu yolda yalnız olmadığımı biliyordum ve benim gibi madde bağımlılığından kurtulmuş ve senelerce herhangi bir madde kullanımında bulunmadan yaşamış insanlara ulaştım onları da ailemize dahil ettim.

İşte TUBAM böyle büyüdü.

Amacımız yaşadığımız bağımlılık, bağımlılıktan kurtuluş ve sonraki yeni hayatımızda yaptıklarımızı, yaşadıklarımızı ve deneyimlerimizi diğer kişilerle paylaşmak. Onların yaşadıkları süre zarfına ışık tutabilmek ve onlara doğru yolu bulabilmelerine yardımcı olmak.

Bu süreçte ailelere de büyük görev düştüğünün farkındayız şimdi ve onlar için de bağımlılıktan kurtulmuş bireylerin anneleri ve eşleri şu an kurumumuzda gönüllü olarak çalışmakta ve bilgilendirme yapmakta.

Bunu yapabilmeniz için önce karar vermenizi ve sonra bizi aramanızı bekliyoruz. Öncesinde internet sitemizi inceleyebilirsiniz.

Madde bağımlılığından kurtulmuş her bireyin kurumumuzda bu mücadeleye ortak olması için kapımız ardına kadar açık. Bağımlılıktan kurtulmuş kişiler de bu aileye katılarak milyonlarca bağımlıya kendi deneyimlerini ve tecrübelerini anlatarak, bağımlılara rehberlik ederek bırakmaları için cesaretlendirebilir ve doğru yolu göstererek yardım eli uzatabilir.

TUBAM şu an 7 personel ve Türkiye’nin neredeyse her ilinde bulunan 48 gönüllüsü ile hizmet vermektedir.

0888 228 30 30 üzerinden bizimle iletişime geçerek her daim hizmet alınabilmektedir.
TUBAM tamamen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olup yapılan bilgilendirme tamamen sosyal sorumluluk amacı ile yapılmaktadır.

Bunun yanı sıra kurumun kuruluşunda KOSGEB kuruluş desteği ve şu anda da personelleri için yine KOSGEB desteği ile maaş ödenmektedir.

Sorularınızı, merak ettiklerinizi ve ayrıca webmaster forumu olması nedeniyle sitemizle ( https://tubam.net/ ) ilgili görüşlerinizi buradan paylaşabilirsiniz.
nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Değerli arkadaşım, projenle ilgili en ufak bir eleştiride bulunamam. Siteyle ilgili göze çarpan bir eksiklik veya yanlışlık olması durumunda da zaten uyaran olacaktır..
BulutB

kişi bu mesajı beğendi.

BulutB BulutB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli arkadaşım öncelikle proje hakkındaki yorumun için çok teşekkür ederim. Site içerisinde bulunan yazı içerikleri ile ilgili olarak hem senden hem de arkadaşlardan gelecek eleştirilere her zaman açığım. Aynı zamanda site ile ilgili herhangi bir konuda gelecek uyarıya da açığım... Teşekkürler...
nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al