wmaraci reklam

WM Aracı sakinleri..

4 Mesajlar 618 Okunma
wmaraci reklam

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba. İnternet dünyasından anlayan ya da anlamayan herkes bir şeyler yapmanın peşinde. Bendeniz de bir şeyler yapma peşinde olanlardanım. Gelirli gelirsiz birçok sitem var. Ancak bir siteden bahsedip sizlerin desteğini almak istedim ki destek olmadan işimiz gerçekten zor.

2016 yılında CMS altyapısında bir oyun haber, inceleme, multimedya sitesi kurdum. Amacım kimseye rakip olmak falan da değildi. Oyunları seviyorum ve ayrıca neden yazmayayım dedim.

2016 yılında çok fazla bir etki pek tabi elde edemedim. 2017 yılında ise 1 yazar gönüllü olarak katıldı. 2018 yılında ise sayı 5'e çıktı. Ancak sadece 2 kişi aktif diğerleri halet-i ruhuyesine göre bir şeyler yazardı. Ben zaten kimseyi de sıkmazdım ve sürekli kafanıza göre ibaresini kullanırdım. Ki gelir elde etmiyorduk. Amacı onlara en başında açıklamıştım. Kar amacı gütmek için değil tamamen Türk oyunseverlerine bilgi ve tecrübe katmak için var bu sayfa dedim.

Gel zaman git zaman 2019'a geldik. Yazarların yorgunluğu, okulları, işleri ve hastalıkları üstüne benim de yorgunluğum da eklenince bir karar almak zorunda kaldık. Siteyi durdurduk.

Açıkçası biraz kafam dinlenmişti. Ancak ne var ki bu süre zarfında az da olsa yerli yabancı bir kitle elde etmiştik takipçi olarak. Hatta birkaç büyük oyun firması ve ajansın da takibindeydik. Günceldik vs. 2 hafta öncesine kadar site için hiç bir planım yoktu. Sitenin mail adresini kontrol ettiğimde ise aldığım geri dönüşlere şaşırdım.

"Neredesiniz", "niye yoksunuz" ve hatta birisi de "çabuk geri dönün" komutunu da vermişti. Bu dönüşler çakmak taşının kıvılcımı gibi geldi. Ve "tekrar mı?" dedim kendi kendime.

1 hafta sonra ise evet "tekrar" dedim ve kolları sıvadım. Ancak ne var ki eskisi gibi olsa da değişen olmayacaktı yine de bilemezdim ama bu kez bir forum denesem mi acaba dedim. Siteyi foruma çevirdim.

Aklımda belirli bir strateji var açıkçası lakin birçok arkadaşa, uzmana vs sordum. Buraya da aktarmak istedim değerli fikirleriniz için.

Şimdi sizden ricam.

1. Sizce doğru bir strateji mi belirledim foruma çevirerek?
2. Forumda gördüğünüz eksiklikler neler ya da olmaması gerekenler?
3. Neler yapmalıyım?
4. Bu foruma üye olur musunuz ya da neden üye olmazsınız?

Site

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Forum sitesine çevirmek çok riskli bir iş olmuş. İlk zamanlar çok çaba haracamalısınız ki kullanıcılar sitenizde içerik bolluğunu görebilmeli. Eğer tutarsa hem güzel hit olur hem güzel miktarlar kazanılabilir. Ama tutmazsa ne yapsanız da sitenize kullanıcı çekemezsiniz.
Mecanique

kişi bu mesajı beğendi.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

ProDesigner ProDesigner Software Life Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 43 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
1 - Forum işi çok zor.Eğer emek verecekseniz tabii ki iyi bir şey.
2 - Daha can alıcı renkler ve admin sürekli konu açarsa çok daha iyi olur.
3 - Bol bol backlink alın diğer forumlardan ve çevrenizi geniş tutun.
4 - İlgimi çeken bir konu görürsem üye olurum.Anasayfada son konuların olduğu bir yer yok.MYBB kullanıyorsanız eklenti ile halledebilirsiniz.
Mecanique

kişi bu mesajı beğendi.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
emreyavsan teşekkürler değerlendirmen için. İçerik konusunda daha önce belirlediğim bir stratejim var çünkü sektör titizlik gerektiriyor. Ayrıca bülten akışı devam eden bir site. Kore'den ABD'ye kadar birçok PR ajansı da dahil olmak üzere içerik bülteni alıyor. Ama bu fark yaratmaz. Hani belki ilk TR'de bende olduğu için içeriğin farkı arama motoru için bir nebze olur ama kullanıcı için bu nereye kadar?

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al