lostyazilim

xenDestek.com | xenForo Türkçe Destek

5 Mesajlar 943 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mert Kahveci Mert Kahveci www.mertkahveci.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba.

xenForo kullanan yerli arkadaşlarımıza profesyonel olmasa da türkçe destek veriyoruz. Ekibimiz gerek xenForo, gerek internet çapında oldukça deneyimli. Henüz açılalı 1 hafta oldu, 1 haftadır kesintisiz destek veriyoruz. Fakat eksikliklerimiz hala fazla. Yeni tema çiziyoruz, mobil sürüm hazırlıyoruz. Bu benim ilk destek sitem, bu yüzden biraz yavaş ilerliyorum.

www.xendestek.com

"Bir destek sitesi nasıl olmalıdır ?" sorusuna cevap arıyorum. Yorumlarınız o yönde olursa sevinirim, teşekkürler şimdiden.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bir destek sitesi tamda burası gibi, WM Aracı Forumları gibi olmalıdır. Buradan kopya çekebilirsin :)

Konudan fazla sapmamanı tavsiye ederim, şu andaki forumlar gayet yeterli. İlerleyen zamanlarda PHP gibi bir takım forumlar daha ekleyebilirsin ancak başlangıçta forum sayısını az tutmak, kontrolü daha iyi sağlayabilmeni ve daha kolay odaklanabilmeni sağlar.
Başarılar.
Mert Kahveci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım, sizce şu an ki forum sayısı yeterli mi ?

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Mert Kahveci adlı üyeden alıntı

Anladım, sizce şu an ki forum sayısı yeterli mi ?

Aslında bu dışarıdan anlaşılacak bir şey değil pek, sen içeridesin daha kolay anlarsın. Şu anda en kalabalık forum 19 konu ile "XenForo Türkçe ve Görsel Anlatımlar" sanırım, yani destek konularından çok anlatım konuları var. Yardım istemek için açılan konularda xenForo'dan çok PHP(yada herhangi başka bir şey) konularının arttığını farkedersen veya Konu Dışı bölümüne başka scriptler ile ilgili soruların arttığını ve tam anlamıyla kategorisine uygun olmayan konuların sayısının arttığını, o zaman ek forumlar açabilirsin. Zaten böyle durumlar başladığında üyelerden birkaçı forum talebinde bulunacaktır, gerçekten talep varsa açabilirsin.

Ancak dediğim başlangıçta forum sayısını az tutmak dışarıya forumla ilgilenildiği düşüncesi verir. Üyeler yeni forum açılmasını istediğinde ve sen de uygunsa açtığında, yönetimin de ilgili olduğu görüntüsü verir.
Mert Kahveci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Aslında bu dışarıdan anlaşılacak bir şey değil pek, sen içeridesin daha kolay anlarsın. Şu anda en kalabalık forum 19 konu ile "XenForo Türkçe ve Görsel Anlatımlar" sanırım, yani destek konularından çok anlatım konuları var. Yardım istemek için açılan konularda xenForo'dan çok PHP(yada herhangi başka bir şey) konularının arttığını farkedersen veya Konu Dışı bölümüne başka scriptler ile ilgili soruların arttığını ve tam anlamıyla kategorisine uygun olmayan konuların sayısının arttığını, o zaman ek forumlar açabilirsin. Zaten böyle durumlar başladığında üyelerden birkaçı forum talebinde bulunacaktır, gerçekten talep varsa açabilirsin.

Ancak dediğim başlangıçta forum sayısını az tutmak dışarıya forumla ilgilenildiği düşüncesi verir. Üyeler yeni forum açılmasını istediğinde ve sen de uygunsa açtığında, yönetimin de ilgili olduğu görüntüsü verir.

Teşekkür ederim o halde bilgi için :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al