wmaraci reklam

İlk çekimlerden bir kaç kare

24 Mesajlar 4.389 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

0ebedi adlı üyeden alıntı

Resimler sanki biraz bulanık gibi kameradan olduğunu düşünüyorum biraz daha net olsa güzel çekimler

Biraz bulanıklık olabilir belkide, hem resimlerin internete aktarılması hemde fotoğrafları manüel modlar da çekmemle de alakalı olabilir. Objektifi el ile ayarlayarak yapmıştım çekimleri.

worldww adlı üyeden alıntı

Satışlık değil ancak bir kısmını Pixabay'da paylaşmanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler, şimdilik dursun bakalım ileride daha güzel çekimler yapabilirsem paylaşım yapıcağım tabi ki. Satış olayı henüz aklımdan bile geçmiyor çünkü makineyi alırken öyle bir fikir ile almadım.

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam fotoğraf pek önemli değil önemli hayal gücünüz ve edit :) Hayatınızda başarılar.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hepsi harika ama bazıları harikadan da öte olmuş. :)
cihaneken SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
KomanBeğrek

ASametYildirim

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim, hevesimi ve ilgimi güçlendiriyor böyle yorumlar. :D

Bu arada nazar mı değdi bilmiyorum, dün makinenin vizöründe problem oldu bir leke çıktı vizörde ve işin ilginç tarafı leke dıştan değil makinenin iç kısmındandı yani ulaşılamıyacak bir yerdeydi. Bu gün makineyi aldığım yer Fnac a gösterdik adamlar biraz inceledi baktılar olmayacak onu alıp yerine yenisini verdiler şükür ki yoksa zaten içimde baya bir sıkıntı kalacaktı çünkü baya bir parmakladılar makinenin içini falan :D
ASametYildirim SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Çekimlerde ışık var. Size tavsiyem her şeyi çekmeyin. Bakın, görün, hayal edin ve öyle çekin. Kuş evleri çok ilgimi çekti bu yüzden.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Sungmert teşekkür ederim yorum için. Elimden geldiğince tabanca gibi gibi kullanmaya çalışıyorum. Boşa atmak yerine hedefi tam görmeden ateş etmiyorum. :D

Bir yandan makineyi de öğrenmeye çalışıyorum. Telefon gibi olmuyormuş bas çeksin. Açıkçası şu diyaframdı, enstantaneydi henüz tam oturmadı kafama :D Şimdilik teknik detaylara takılmadan doğaçlama yapıyorum.

Birde bu arada fotoğrafçılıkla ilgili siteleri takip etmeye/okumaya çalışıyorum genel olarak baskın bir fikir çıkıyor sürekli karşıma fotoğrafları Photoshop dan geçirmeden paylaşmayı uygun görmüyorlar anlaşılan. Ben bu resimleri direk makineden PC ye geçirip upload ettim. Aslında bir kaçını instagram filtresi ile denedim hiçte fena da olmuyor. Genelde sıcak tondaki fotoğraflar daha çok ilgi görüyor gibi.

editorum editorum Oyunu Bul Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Her biri gayet başarılı ve güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Sungmert teşekkür ederim yorum için. Elimden geldiğince tabanca gibi gibi kullanmaya çalışıyorum. Boşa atmak yerine hedefi tam görmeden ateş etmiyorum. :D

Bir yandan makineyi de öğrenmeye çalışıyorum. Telefon gibi olmuyormuş bas çeksin. Açıkçası şu diyaframdı, enstantaneydi henüz tam oturmadı kafama :D Şimdilik teknik detaylara takılmadan doğaçlama yapıyorum.

Birde bu arada fotoğrafçılıkla ilgili siteleri takip etmeye/okumaya çalışıyorum genel olarak baskın bir fikir çıkıyor sürekli karşıma fotoğrafları Photoshop dan geçirmeden paylaşmayı uygun görmüyorlar anlaşılan. Ben bu resimleri direk makineden PC ye geçirip upload ettim. Aslında bir kaçını instagram filtresi ile denedim hiçte fena da olmuyor. Genelde sıcak tondaki fotoğraflar daha çok ilgi görüyor gibi.

Photoshop'un Lightroom diye bir özelliği var, araştır. İşini görecektir.

Yolun açık olsun.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

GorkemYaylalar GorkemYaylalar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 31
  • Ticaret 2, (%100)
Aralarında oldukça hoşuma gidenler mevcut fakat üçler kuralı vs. gibi temel kuralları dikkate alarak çekim yaparsan daha güzel olur ve çekmek istediğin objeyi kadraja sığdırman daha güzel bir görüntü elde etmeni sağlayabilir.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

denizbe3558 adlı üyeden alıntı

Kalitesi çok güzel video çekiminde de aynı performansı alabilir miyiz aynı makine ile denediniz mi hiç

Video çekimini denedim açıkçası pek iyi olduğunu söyleyemem. Full HD modunda max 25 fps çekim yapabiliyor buda kamera hareket halindeyken renkler nekadar canlı olsa da çekim kalitesi cep telefonu gibi neredeyse fakat kamera sabitken oldukça güzel bir kalitede çekim yapıyor. Aşağıdaki kısa video da bolca hareket ettim ve bazı yerde de kamerayı masanın üzerine bıraktım o esnada zaten görüntünün nasıl düzeldiğini görebilirsin. Birde Auto Focus biraz geç tepki veriyor gibi. Renkler normalde biraz daha canlıydı fakat Youtube yükleyince biraz solgunlaşma olmuş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al