wmaraci reklam

SMF Tercih Edilmiyor

27 Mesajlar 7.560 Okunma
smmexpress

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Gerilim adlı üyeden alıntı

Amaç bu değil zaten. Anasayfa oyun indirme sitesi. Forumda koyayım insanlar daha fazla vakit geçirsin dedim.

Sitenin 300-500 arası tekil hiti var

Her bölüme en az 10 ar tane ilgi çekici konu aç. Oyunlar hakkında bilgi ver mesela, çıkacak yeni oyunlar sistem gereksinimleri vs vs. Boş olan foruma insanlar girip konu açmazlar. Genelde forumlara aramalar sonucu bilgi arayan kullanıcılar girerler.

wmaraci
reklam

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Atceo,
Size şöyle izah edeyim.
SMF yle 1 yılda pr 0 aramalarında 3-4 sayfadaydım. alexa 1.500 k
şuanda vbulletinde 1 yılda pr 3 , aramalarda ilk sayfada, alexa 450,000 ve 47800 index almış durumdayım.
Ve smf kullandığım dönemde benimle aynı konuya hitap eden site ekibi olmasına ve toplam 20 bine yakın konusu, neredeyse tamamı özgün site yerinde sayıyor ama benim vbulletin site bu siteye fark atmış durumda.

ATCeo ATCeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de tersi örnek verebilirim. Acizane bizim siteden. Yanlış anlamayın övünecek tarafı yok ama yakın ve küçük bir örnek için. Yoksa devasa örnekler de var bilahare onları da veriririm.

Sitemiz 6-7 ay vb'de kaldı pr 1 bile olmadı çok iyi hatırlamıyorum. 300-500 index bile yoktu. Yalnız hak yemiyelim bunu sitenin yeni bizim acemi olmamıza bağlayalım olsun.

Sonra SMF yaptık. PR 4 Google 268.000 index var. DMOZ kayıtlı. Ortalama günlük ziyaret 4.000 civarı. Vatan gazete top 100 bakarsanız sırf o gazeteyi bizim üstümüzden tıklayanlar tekil 1500 civarı. Tabi siteye her gelen gazeteyi tıklamıyor. Ayrıca bu sayıya etki etmemiz mümkün değil.

Bu eğer iyi bir sonuçsa SMF için olumsuzluk değil diyebiliriz sanırım. Ne dersiniz mesela?
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

www.anindatepki.com

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Atceo,
Bende aynı şekilde vbulletin siteyle ilgili bilgileri övünmek için yazmadım. Burada eksi ve artıları belirtiyoruz, okuyanlara fikir verebilelim. Sizin siteniz smf açısından iyi bir örnektir.Bunun yanında kötü örneklerde var. Bunun sebebi sizin sitenin içeriğinin google tarafından sevilmesi fark yaratabilir.
SMF seo yapısı ve kullanımı çeşitliliği açısından (vbulletinde yer alan blog,cms ve vbseo gibi özellikler) tam anlamıyla rayına oturmamış durumdadır. Şu anda nasıl onun hakkında bir şey diyemiyorum. Benim smf dönemimde 1.1.11 versiyonu ve smfseo vardı. Belki bu yüzden iyi bir yere gelememiş olabilirim.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

GSite GSite GeyikSite.CoM Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
bence de durum smf ile alakalı değil.

smf ye fark atan vb sözleri geride kaldı. çünkü smf hazırcı olmadı hiçbir zaman. ilk kurulumla gelen ücretsiz smf tamam işlevsellik olarak çok geride görünsede ek bileşenlerle yapılacak sağlam bir seo çalışması ile çok çok iyi yerlere gelebiliyor. armut piş ağzıma düş diye bekleyenlerin bir çoğu hala pr 0 veya bilmem kaç milyon sırada alexa gözünde.

smf için güvenlik önlemlerini sağlamlaştıran eklentiler mevcut.
ücretli ücretsiz dağıtımı yapılan bir çok kaliteli temalar var.
seo konusunda vb yi aratmayacak seo eklentileri mevcut.
forumun tamamen her yerine müdahale edilebilecek bir yapısı var.

bu kadar hizmeti size sunulupta siz bir yerlere gelemiyorsanız sorun smf de değildir.

önce forum ne işe yarar ne yaparsam tutulur, ne kadar süre kalıcı bir forum hazırlamalıyım. bunları hesaplamanız lazım. 5 para etmez bir içerikle değil smf sıfırdan bir forum yazdırsanız yine istediğinizi elde edemezsiniz.

genel forum düşüncesi artık tarih oluyor. o yüzden özgün içerikli sabit forum kurmalısınız.

lodos adlı üyeden alıntı

Atceo,
Bende aynı şekilde vbulletin siteyle ilgili bilgileri övünmek için yazmadım. Burada eksi ve artıları belirtiyoruz, okuyanlara fikir verebilelim. Sizin siteniz smf açısından iyi bir örnektir.Bunun yanında kötü örneklerde var. Bunun sebebi sizin sitenin içeriğinin google tarafından sevilmesi fark yaratabilir.
SMF seo yapısı ve kullanımı çeşitliliği açısından (vbulletinde yer alan blog,cms ve vbseo gibi özellikler) tam anlamıyla rayına oturmamış durumdadır. Şu anda nasıl onun hakkında bir şey diyemiyorum. Benim smf dönemimde 1.1.11 versiyonu ve smfseo vardı. Belki bu yüzden iyi bir yere gelememiş olabilirim.

sizin smf döneminizden sonra smf 2.0.4 e kadar ilerledi ve seo4smf geliştirildi
http://destek.smfmod.com/downloads/sa=view;down=1 ücretsiz olarak dağıtılan güncel seo4smf

bunun bide ücretlisini düşünün
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

Developers Developers Laravel Artisan Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,
konuya yeni dahil oluyorum. Tam emin değilim ama 2-3 sene önce SMF kurmuştum ve pek beğenmemiştim. 1-2 gün önce ise bir siteyi incelediğimde en altta SMF ile kurulduğunu gördüm. Tasarım ve işleyişi gerçekten şaşırtıcıydı. Denemek için indirdim ve bir siteme kurdum. Gerçekten SMF 1.x sürümü ile SMF 2.x sürümü arasında çok fazla fark varmış. En çok beğendiğim özelliği ise Paket Havuzu. İstediğin eklentiyi beğenip indirebiliyorum.

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
smf benim de ihtiyaçlarıma cevap verebiliyor.
yeteri kadar da görsel bence epey emek verdim.
beğenmediğiniz bir yer varsa düzeltmeya çalışayım.
buyrun şuradan: http://www.spinabifidaturkey.com/
giriş için
user: demo
pass: 123qaz
erkolay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al