wmaraci reklam

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutlarında Hatalı Bilgi Veriyor

3 Mesajlar 737 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Merhabalar.

Grafik konusunda aşırı simetriliğimden dolayı sosyal medya kapak fotoğraflarını hep ön görülen boyutlarda yapıp, cihazlarda tam oturmuş şekilde görünmesini sağlarım. Yine bir gün kapak fotoğrafımı değiştirmek istedim, mobil cihazlar için uygun görülen boyut olan 640x360 boyutlarında bir kapak fotoğrafı tasarladım. Bu boyutlar bilgisayarda değil, mobil cihazlarda tam oturmuş bir görüntü sunuyordu.

Ancak bu defa yüklediğim fotoğrafın iPhone cihazlarda üst ve alttan kırpılarak kapakta görüntülendiğini fark ettim. Android cihazlarda ne durumda bilmiyorum.

https://www.facebook.com/ahmet.photography profilimden görebileceğiniz üzere mobilde tam oturmuş görünmüyor ama facebook ısrarla bu boyutun tam oturduğunu iddia ediyor.

https://www.facebook.com/help/125379114252045 buyrun facebook tarafından yapılan görsel boyutlar açıklaması.

Yakışmadı facebook. :rolleyes:

wmaraci
reklam

maxlpol maxlpol Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 31 / 77
  • Ticaret 9, (%100)
1500x500 boyutunda görsel çalışın kaliteli olur ancak köşeleri tam sıfırlamayın.

x yazı x

boşlukları bu şekilde ayarlayın

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
maxlpol sıkıntım o değil, sıkıntı facebook'un açıklamış olduğu rakamların aslında doğru rakamlar olmamasıydı. Mobil görünüme göre tasarlanan fotoğrafın üst kısmından artık otomatik olarak kırpma işlemi gerçekleştiriyor uygulama. Film şeridi gibi düzenlemeler haliyle görünmüyor ve simetriyi bozuyor. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al