wmaraci reklam

Sizin Taktikleriniz Neler ?

8 Mesajlar 702 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba, İnstagram hesaplarınızı büyütmek için uyguladığınız yöntemler nelerdir ? Ayrıca birkaç sorum daha olacak;

1)Doğru ve etkili hashtag kullanımı nasıl olmalıdır,siz bu konuda neler yapıyorsunuz?

2)İnstagramda organik kitleye ulaşmak,keşfete çıkıp organik kitle çekme konusundaki taktikleriniz nelerdir ?

Yani kısaca bir hesabı hedef kitlesine göre büyüterek, nasıl organik kitle kazanıyorsunuz ?

Ben biraz kurcaladım ama herkes farklı farklı bişeyler söylüyor, birinin dediği diğerine ters düşüyor. Bu konu hakkında çok fazla bilgi kirliliği var o yüzden bu konuyu buraya açma gereği duydum.

Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi forumlar dilerim

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Akşam üzerine kadar bir araştırma yapıp size bu konu altında detaylı paylaşım yapacağım.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
KomanBeğrek konuyu açarken hiç ümidim yoktu ancak sizin gibi bilgiyi ve paylaşmasını seven arkadaşları görünce çok mutlu oluyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim hocam
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

noktapanel noktapanel ben buraya neden çıktım Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 535 / 265
  • Ticaret 19, (%100)
Merhaba hocam eğer numaranızı bırakırsanız hedef kitlenizi elde etmenizi ve bu kitleyi elde tutmayı nasıl başaracağınızı anlatabilirim. (wp)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Heisenberg0133 Merhaba Hocam, benim bir fotoğrafçılık hesabım vardı instagramda. Takipçi sayım bi ara çok yüksekti sonra kapattım. Benim uyguladığım taktikler:
Günlük düzenli olarak resim attım.
Hikaye günde 2-3 adet atmaya çalıştım.
Yüksek takipçili aynı kategoride bir hesaba bakın hangi # leri sık kullanıyor. Mesela fotoğrafçılıkta #photooftheday çok fazla kullanıcı çekerdi. Yine kategorinizde bulunan birkaç yüksek etkileşimli hesaba yorum atın. Eğer yorumunuz beğenilirse muhakkak kullanıcı adınız diğer hesaplarında dikkatini çekecektir.
Zaman zaman hikaye bölümünden takip önerisi verilir. Eğer etkileşimi yüksek bir hesap sizi takip önerisi verirse çok fazla takipçi kazanırsınız. Bunun içinde diğer hesap sahipleriyle aranızı iyi tutun.
Fotoğrafı yüklediğinizde eğer yüksek etkileşim alırsanız( yorum, beğeni ) keşfete çıkıyorsunuz. Ama keşfetten ziyade # kullanımına özen gösterin. Bir resim için en az 5-6 tane kullanın.
Bu şekilde 2-3 ay içinde rahatlıkla 15-20k organik etkileşim alan bir hesabınız olacaktır.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Ercany tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hocam.

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Keşfete düşmek hakkında;

[*]Fotoğraf paylaşımlarında konum bilgisi eklemek kitle ulaşımı açısından oldukça etkilidir. Yani paylaştığınız bir fotoğrafta "alaçatı" konum bilgisi eklerseniz daha önce alaçatı hakkında bir inceleme yapmış veya alaçatıda bulunmuş bir kişi sizi fark edecektir.

[*]Fotoğraf paylaşırken en fazla 5 adet hashtag kullanın. Bu sayıyı aşmamaya özen gösterin ve hashtagleriniz paylaşımınızla birebir örtüşmeli.

[*]Keşfete çıkma yönünde ne önemli kriter ise beğeni kriteridir. Etkileşim ne kadar yüksekse Instagram sizi o kadar ön plana çıkarır. Buna ek olarak özellikle ilk paylaşımdan sonra gelen yüklü beğenme sayıları o paylaşımı hemen keşfete taşıyacaktır. Örneğin fotoğrafı paylaştınız ve bir anda çok yüksek bir beğeni yağmuru geldi, Instagram hemen bu etkileşim yaratacak bir fotoğraf diye düşünerek sizi keşfete koyuyor.

[*]Diğer bir kriter ise keşfette sizin alanınız ile ilgili gönderileri beğenin ve yorum yapın. Instagram sizin keşfet ile ilişkili olduğunuzu anlasın.

Yani keşfet sekmesine girişin temel kuralları;

[*]Konum bilgisi
    [*]Hashtag
    [*]Beğeni ve etkileşim
    [*]Keşfette aktif yorum

Umarım yardımcı olabildim, bol şans :)
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
umutr verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam, iyi forumlar
umutr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al