wmaraci reklam

Köyde Yaşam BAŞLIYOR! - Hasret Duyulan Topraklara Hoş geldin.

18 Mesajlar 2.382 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Hocam tez zamanda video işinin mutfağını öğrenmeye bakın, elinizin altında pc varsa ekstra hiç bir şeye ihtiyacınız yok şu an. Anladığım kadarıyla telefondan çekip hemen yayına atıyorsunuz, videoyu pc de bir kurgu programında düzenleyin, örneğin; peskutan yapımının can alıcı noktaları dışındaki zamanı hızlı çekimle geçebilirdiniz, hem videoya bir aksiyon kazandırmış olursunuz, hem de zaman kaybetmez izleyici, veya o karıştırma süresinde izleyici sıkılmasın diye "biz de peskutan karıştırılırken çevreye göz atalım" vs.. diyerek izleyiciyi tekrar videoya çekecek görüntiler yerleştirilebilir.

Neden arkaplan müziği kullanıyorsunuz anlamadım, zaten dış ortam çekimlerinde çok iyi ses ekipmanları kullanılmadığında ses kirliliği oluşuyor, bir de üstüne arkaplan müziği olmamış kanımca. Arkaplan müziği sesin önemli olduğu yerlerde (konuşma, odaklanmak istenen hayvan sesi, su sesi vs.. ) kullanılmaz, hiç konuşmanın olmadığı gezi, o peskutanı karıştırırken vs.. renk katmak için kullanılır. Kurguyu öğrenirseniz biraz daha uzun videoları içeriği dolu dolu hazırlayabilirsiniz.

Sürçü lisan ettimse affola..

wmaraci
reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
guvenmg Kardeşim o konuda haklısın sesi baya yükseltiyorum edit sırasında en son hali bu diyebilirim, bu arada videoları çeken ben değilim bu ses konusunu da söyleyeceğim fakat kulaklık olayı sadece tek kişilik çekimlerde işe yarar gibi, kulaklık kime yakınsa onun sesi geliyor sonuçta, iki kişi çekilirse mecbur telefonun mikrofonundan yararlanılması lazım. Şimdilik ekipman kıtlığı var, biraz gelişirsek ekipman sağlamaya çalışıcam inşaAllah.
guvenmg

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

guvenmg guvenmg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** M**
  • Mesajlar 1603
  • Beğeniler 564 / 285
  • Ticaret 4, (%75)
İnşallah kardeşim allah yolunu daim etsin biz destek verecez ki gelişesin :)
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

www.diyetdusmani.blogspot.com Denenmiş ,pratik ve tam kıvamında yemek tarifleri sitesi

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Hocam yaka mikrofonu tarzı bişi işinizi görür, çevre ve rüzgar sesini absorbe etmesi için üzerine küçük süngerler var, onlardan kullanırsanız süper olur. Yalnız asıl sorun sesi de telden almanız, aslında işe biraz merak sarınca ayrı bir ses kayıt cihazına yöneleceksiniz, kurguda sesleri çok temiz hale getirebilirsiniz. Çok kafa ütüledim biliyorum ama inanın samimiyetimden, sağlıcakla kalın, abone oldum,videolarınızı takipteyim..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
creed74 Movie Maker üzerinden editliyorum programı, video işinde yeni kişileriz hem ben hemde köydeki akrabalarım. İlk videoların böyle amatörce olması gayet normal, elimden geldiğince anlaşılabilir dilde anlatmaya çalışıyorum onlarda hatalarını düzeltip çekime yansıtmaya çalışıyorlar, hepsini birden söylersem muhtemelen gözleri korkup çekmeyi bırakacaklar, yavaş yavaş kuralları, yapılması gerekenleri telkin ediyorum bu şekilde gelişebiliyorlar. Müzik konusunda haklısın ama müziksiz de olmadığı için bütün olarak eklemeyi düşünmüştüm, bundan sonra konuşmalarda müziğin sesini kısmaya çalışacağım, video hızlandırma olayından bende hoşlanıyorum kişinin izlemesi gereken yerleri daha çabuk gösterebiliyoruz fakat gönderdikleri videolar zaten kısa olduğu için dahada hızlandırılırsa video süresi 1 dk ya kadar düşecektir :) O yüzden şimdilik böyle diyelim, zaman içerisinde gelişmelere şahit olursunuz inşaAllah. :)

technovenue.com

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
guvenmg Amin kardeşim, çok sağolun.. :)

creed74 Eleştirilerinizde son derece haklısınız, ben köyde olsam daha iyi çekimler yapmayı planlıyorum ama 5-6 süre kadar köye gidip yerleşmem mümkün görünmüyor, umarım gittiğimde hem ses, hem kurgu hemde görüntü açısından daha verimli çekimler elde ederiz.

Yaka mikrofonunu nasıl halledicez pek teknik bilgim yok, örneğin 1 adet yaka mikrofonu var bunu telefona bağladık, bu sadece yaka mikrofonunun takılı olduğu kişinin sesini almaz mı?

technovenue.com

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
İnşallah kardeşim.. Bu tür çekimlerde asıl olay mümkün olduğunca uzun çekimler yapmak, elinizde ne kadar uzun çekim olursa kurgu esnasında o kadar rahat hareket edersiniz. Kendinize göre önemli şeylere odaklanmak gibi bir düşünce içine giriyor çekime yeni başlayanlar, oysa herşeyi çekmeniz lazım, kurguda öyle şeyler görüyorsunuz ki çekim esnasında görmediğiniz, "ben nasıl farketmedim iyi ki çekmişim" diyorsunuz.

Yaka mikrofounu derken; hani stüdyoda spikerlerin vs.. kullandıkları hocam, o arkalarından bazen düşen cihaz ses kayıt aleti :) zamanla o tarz bişiye yöneleceksiniz mecburen, tv de görmüşsünüzdür hani köy köy gezen muhabirler de onları kullanır. En etkili çözümdür..
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
creed74 önerileriniz için teşekkürler araştırmaya, gelişmeye devam :)
guvenmg

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al