wmaraci reklam

4000 organik beğeniye rağmen hit gelmiyor

10 Mesajlar 1.408 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar tamamen web sitem üzerine facebook eklentisi kurarak yaklaşık 1,5 senede elde ettiğim 4000 beğenili vücut geliştirme ve beslenmeyle ilgili facebook sayfam var. Fakat gelin görün ki hiç ama hiç verim alamıyorum. Sitemde yazdığım bir yazının linkini paylaşıyorum 1 beğeni falan alıyor ya da hiç almıyor. Üstelik gayet de güzel linkler paylaşıyorum. Spam içerik falan da yok. Bugüne kadar hiç böyle örnek veriyorum 20-30 like alan altında bol yorumlar bulunan falan bir paylaşım göremedim. 4000 organik de az değil ki. bir yerde yanlış mı yapıyorum yardımcı olabilir misiniz?

wmaraci
reklam

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
hocam facebook herşeyi paraya döktüğünden dolayı sayfaları gören kişilerin sayısı azaldı 3-4 aydır paylaşımınızı ortalama kaç kişi görüyor onu söylerseniz yardımcı olmaya çalışayım
yasinolmez

kişi bu mesajı beğendi.

ali4353 ali4353 mesaj çok net! Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

grafen adlı üyeden alıntı

hocam facebook herşeyi paraya döktüğünden dolayı sayfaları gören kişilerin sayısı azaldı 3-4 aydır paylaşımınızı ortalama kaç kişi görüyor onu söylerseniz yardımcı olmaya çalışayım

Aynen benimde öyle 6400 beğeni var paylaşımı 1 kişi bile beğenmiyor 100-150 kişi görüyor. siteye de 3-5 kişi ancak geliyor. Sorun ne ki milletin keyfi mi?
yasinolmez

kişi bu mesajı beğendi.

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

grafen adlı üyeden alıntı

hocam beğeni almayan bir link ortalama 450-500 kere görüntülenmiş. Bazılarında bir kaç beğeni da var. 5-10 beğeni arası olan bir kaç link var onlar da 1000-1200 civarı görüntülenme var

Ek Olarak:

ali4353 adlı üyeden alıntı

Aynen benimde öyle 6400 beğeni var paylaşımı 1 kişi bile beğenmiyor 100-150 kişi görüyor. siteye de 3-5 kişi ancak geliyor. Sorun ne ki milletin keyfi mi?

anlamadım valla millet facebook'u gayet aktif kullanıyor ben mi yapamıyorum anlamadım ki twitter'ım müthiş aktifken facebook'um kelimenin tam anlamıyla ölü

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
----------------

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
Fb herşeyi paraya döktügünden dolayı sayfaların paylaşımından çok parayı veren düdüğü çalar mantığına gecti görenler azaldı hitler ve begeniler düştü bizim uyguladığımız taktik şu şekildeydi
Akşamları paylaşım yapıyordum genellikle ama belli paylaşım sayısını geçtim mi gören kişi sayısı düşüyordu sana tavsiyem deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsin birde 2-3 bir profil fotoğrafını ve duvar resmini degistiriyordum hitler ondan sonra atıyordu

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Güzel konu, takipteyim. Önemli bir mevzu fb hitleri. Yeni postları bildirim al seçeneğini tıklattırtmak gerekir.

ali4353 ali4353 mesaj çok net! Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
öneriler denenecektir eyvallah

Yaziverdik Yaziverdik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Herkese Merhaba,

Öncelikle şöyle söylemek istiyorum ki, web sayfası üzerinden beğenilen sayfalara çoğu kişi facebook üzerinde ilgi göstermiyor. Sayfaca yapılan paylaşımlar siteye yönlendirildiği için zaten farklı bir önizleme oluşturuyor. Yani organik facebook paylaşımı ile sitenize hit amaçlı yaptığınız paylaşımlar birbirini tutmuyor. İnsanlar panele user çekmek amaçlı paylaşımlardan dolayı tıklamaya korkar oldular sanırım. Ama bunun büyük nedeni facebookta yapılan normal paylaşım ile sitenize hit amaçlı yapılan paylaşımda ayırt edici farklılıkların bulunması.
Bazı kullanıcılar sitede açılan sadece ön pencereyi geçmek için beğeni yapıyor, bu da ilgi alanı dışında bir beğeni olduğu için haber kaynağında görse bile tık getirmiyor, ilgi çekmiyor.
Bunun yerine organik ve hitli bir sayfada resim ve videoların kıyısına yazı veya logo şeklinde eklemeler yapmayı deneyebilirsiniz.
Mesela bir komedi sayfasında, komik video ve resim yerine siteye hiç amaçlı paylaşım yaparsan bu hit almaz. Bunun bir çok örneği var. Sayfayı inceleyiniz, kendi sitesine verdiği bağlantıların hiti ne kadar az göreceksiniz. Fakat organik sayfa kişisi 2 milyona yakın işte bunun nedeni ortaya çıkıyor. Bu sayfada son zamanlarda hiti hızla artan gördüğünüz sayfalardan biri, fakat sanırım sahibi değişti ve video olan paylaşımlar caps, reklam tarzı paylaşımlara dönüştü geçmişe göre hitinin ne kadar düştüğünü inceleyebilirsiniz. Çünkü sayfanın açılışta başlattığı amaç komik ve ilginç videolar üzerineydi, siz caps ve reklam paylaşırsanız o sayfaya hit gelmez.

NO 1 NO 1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tercüman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bildirim alman lazım hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al