freelance iş ilanları

800 Milyon Üyesi Var Ama Gözü Bu Ülkelerde !

4 Mesajlar 1.156 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NazimMertBilgii NazimMertBilgii Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 48 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook dünyanın her yerinde kullanılılıyor.Ama 6 ülke varki Facebook o ülkelerdeki daha kral olabilmiş değil.

Brezilya’nın en büyük arkadaşlık sitesi olan Orkut’u 2011 Aralık döneminde geçmeyi başaran ve Brezilya’nın bir numaralı ismi olan Facebook’un önünde şimdi de Rusya, Polonya, Japonya, Çin, Güney Kore ve Vietnam var. Bu ülkelerin koşulları gereği henüz Facebook diğer ülkelerde olduğu gibi popüler değil.

Japonya’da ise insanlar Facebook’tan Twittter’i daha az kullanıyorlar.Zaten Twitter’ın Facebook’tan önde olduğu tek ülke de yine Japonya’dan başkası değil. Kendi arama motoru Baidu’yu tercih eden ve Google’ın ikinci planda olduğu Çin’de Facebook’ta aynı kaderi paylaşıyor. Çin’in en popüler sosyal ağ sitesi daha çok gençlerin ilgi gösterdiği ve 480 milyon kayıtlı üyeye sahip Qzone.

800 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunan Facebook, son olarak 2011 Aralık döneminde 36 milyon üyeyi kendisine çekerek ülkenin bir numarası oldu.

Kaynak:http://www.veteknoloji.com/800-milyon-uyesi-var-gozu-bu-ulkelerde-49624–.html

wmaraci
reklam

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
Şaşırmadım :)
NazimMertBilgii

kişi bu mesajı beğendi.

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
Aynen bende şaşırmadım.Rusya'yı bilemem ama ÇİN ve Japonya'ya girmeleri biraz zor.ÇİN'in rejimi gereği amerikancı şeylere izin vereceğini zannetmiyorum.Japonya'da ise bunun araştırması yapılmıştı ve büyük çoğunluk bu tür siteleri güvenli bulmadığını söylemişti.

NazimMertBilgii NazimMertBilgii Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 48 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

alicin12 adlı üyeden alıntı

Aynen bende şaşırmadım.Rusya'yı bilemem ama ÇİN ve Japonya'ya girmeleri biraz zor.ÇİN'in rejimi gereği amerikancı şeylere izin vereceğini zannetmiyorum.Japonya'da ise bunun araştırması yapılmıştı ve büyük çoğunluk bu tür siteleri güvenli bulmadığını söylemişti.

Banada biraz öyle geliyor.Japonlar birşeyi yapmıyorsa muhakkak bir bildikleri vardır :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al