wmaraci reklam

Birisi adıma hesap açarak dolandırıcılık yapıyor?

14 Mesajlar 2.300 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba
Birisi devamlı olarak facebook ve instagramdan benim adıma hesap açarak yakın çevremden para istiyor. Bu kişi beni iyi bilen bir kişi olduğunu konuşmalarından belli ediyor. İnternet üzerinden EMG'ye şikayet ettim. Savcılığa gitsem ne zaman sonuç bulabilirim. Veya başka neler yapabilirim. Bu kişi hesapları kapatıyor tekrar açıyor başka bir hesap. Savcılık bunu bulabilir mi?

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Bilgisayarınızda keylogger tarzı bir şey olmasın veya telefonunuzda? Belki o şekilde sizi uzun süre izleyip ardından iyice tanıyıp analiz ettikten sonra adınıza başkalarıyla konuşabilir.

technovenue.com

turkeyLegend turkeyLegend Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 178 / 83
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam savcılık bence hiç bir şey yapamaz hocam oda sizin gibi bulmaya çalışır bildiğim kadarı ile facebook bilgileri paylaşmıyor kimse ile ( En azından bizim Ülke ile) şahsen sadece size yönelmişse telefonunuz veya bilgisayarınıza anti virüs yüklemenize gerek yok zaten alacaklarını almışlar demektir yani sizi iyice analiz etmişler datanızı çekmişlerdir. Çözüm yoluna gelince şuan bir şey bulamadım biraz düşünmek gerek. Geçmiş olsun

inan02 inan02 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 64 / 258
  • Ticaret 11, (%100)
İşini bilen çok kolay bulur onu. Az sosyal mühendislik kavramını araştırın birkaç yöntem bulun direk adamı elinizle koyduğunuz gibi bulursunuz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
inan02 kali linux'u kullandıracaklar bana illa ya :D millet bana keylogger'dan bahsediyor. Ben diyorum ki tanıdık birisi beni hedef almış ve bu yolu tercih etmiş birisi diyorum adamlar alacaklarını almış zaten diyor :) ben en iyisi savcılığa gidiyim bulursalar bulurlar

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)
dogandeniz hocam adamın derdi para değil mi ? Peki para istedikleri kişiler buna tamam dedikten sonra

1 - Parayı arkadaşım elden alacak mı diyor ?
2 - Parayı banka hesabına mı istiyor ?
3 - Banka hesabı veriyorsa ismini ne olarak söylüyor ?

Şimdi 1. seçenek iptal seni tanıyan birisi sen olmadığın halde başkasına para vermez

2 ile 3 aynı gerçi ama :)

+ olarak bir yemde sen atsan olmaz mı ? :)

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
TNT yem attım hesap numarası verdi bana verdiği hesap numarasını araştırdım. İsim buldum sahibine ulaştım ve para çekilmiş kartı kapattırdık dedi. Daha sonrasında sahibi kimin nesi derken amcamın oğlunun iş arkadaşı çıktı. Biraz daha didikledim meğersem amca oğluna kartı arkadaşı vermiş borcunu yatırıp geri vermiş kartı ama geri verirken facebook özel mesaj atıyorum derken zaman tünelinde paylaşıyor kartı. Benim jeton düştü 2 3 ay önce bizim cahil kartı paylaşmıştı sildirdim ama zaman tünelinden siliyorum derken gizlemiş bu. Sonradan olaylar ortaya çıktı bir yakınımız artık her kimse bulamadım (aslında buldum da yalan söylüyor ne dediği belli değil). Bu kişide kartı görünce indiriyor fotoğrafı internetten. Ben bu **************ya kartın sahibinin ismini verince yine bir sahte hesap (bu kez bir kız ismi ile) açarak bu kez kız arkadaşıma yalvarmaya başlıyor. Doğanı ikna edin savcılığa vermesin diyor :D Enteresan işler dönüyor

Adamın derdi aslında kurulacak yuvayı yıkmak ta korkusunda karşıma böyle çıkıyor

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Onuraygun Onuraygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yamaç Paraşüt Pilotu
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 23 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Vay be olaylar olaylar :D
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

akcesmeli akcesmeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 166 / 165
  • Ticaret 4, (%100)
Aynı olay bir ağabeyim üzerinden başıma geldi. Birebir profil kopyalıyorlar. Sohbet'e direk en koyusundan dalıyorlar. Para, telefona kod gelicek, para kazanacağız ve ya davet ettim gibi yalanlar ile konuya giriyorlar. Beni nereden tanıyorsun dediğimde, direk engelliyorlar. Yeni şebeke bunlar. Tanıdıkları falan yok.

Freelance Freelance Biz Ancak Rükuda Eğiliriz Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Freelance, Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 131 / 97
  • Ticaret 9, (%100)
Savcılığa nitelikli **************lık ile ilgili bir suç duyurusunda bulunabilirsiniz

Sonuçlanma süreci savcıya bağlı bu 3-4 ayı bulur lakin bu süreçte sizin USOM ve EGM siber suçlara bildirimde bulunmanız lazım , yarın bir gün ************** kişiden şikayetçi olanlar sizin adınızla olduğu için hakkınızda dava açılabilir .
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al