wmaraci reklam

Devlet, Resmi "Twitter Timi" Kurdu!

30 Mesajlar 3.172 Okunma
wmaraci reklam

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Yani geç kaldık ama yapılması iyi ve güzel bilinç arttı artık. Yakında siber ordu felanda kurulur. Şuan yeni sistemler gayet güzel mesela e-devlet sistemi gayet iyi ve düzgün bir sistem. Eski siteler felan zamanla yenilenir heralde.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı
wmaraci
reklam

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Valla büyükşehir belediyelerinde vs. görmüştüm. Ayrıca maliye hacklenmeden önce kaç defa uyarılmıştı. Ve bunun gibi daha niceleri. Gerçi son 1 - 2 yıldır bilgim yok ama... Dediğiniz gibiyse bazı şeyler düzeliyor demektir...

AhmetTokyuz AhmetTokyuz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet Programcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

davutkara adlı üyeden alıntı

Yani geç kaldık ama yapılması iyi ve güzel bilinç arttı artık. Yakında siber ordu felanda kurulur. Şuan yeni sistemler gayet güzel mesela e-devlet sistemi gayet iyi ve düzgün bir sistem. Eski siteler felan zamanla yenilenir heralde.

Siber kordu kuruldu zaten; Bursa'da kurulması planlanan Bilişim Vadisi hâlen hangi akla hizmet olarak, İzmir'e kurulacak anlam verebilmiş değilim. Bu dengesiz hareketten sonra, Bursa'ya Yazılım Vadisi kurulması ön görüldü. Artık Bilişim'in her an, her yerde inanılmaz güç olduğunu kavranmaya başlandı.

Ek Olarak:

mbssahin adlı üyeden alıntı

Valla büyükşehir belediyelerinde vs. görmüştüm. Ayrıca maliye hacklenmeden önce kaç defa uyarılmıştı. Ve bunun gibi daha niceleri. Gerçi son 1 - 2 yıldır bilgim yok ama... Dediğiniz gibiyse bazı şeyler düzeliyor demektir...

Bana hacklenen herhangi bir ödeme kanallı internet sitesi söyler misin ? Elektrik, Su, Doğalgaz vs. Örneğin BUSKİ'de ayda 55-60 Trilyon hasılat toplanıyor, bu kadar paranın döndüğü bir yerin sizce hacklenilmesi müsade edilmesi ne kadar mantıklı geliyor size ?

Ek Olarak:

davutkara adlı üyeden alıntı

Siber Olaylara Müdahale Ekibi (SOME) kuruluş, görev ve çalışmalarına dair tebliğ Resmi Gazete’de bugün yayınlandı. http://ow.ly/qGHoP

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

Ahmet Tokyüz adlı üyeden alıntı

Siber kordu kuruldu zaten; Bursa'da kurulması planlanan Bilişim Vadisi hâlen hangi akla hizmet olarak, İzmir'e kurulacak anlam verebilmiş değilim. Bu dengesiz hareketten sonra, Bursa'ya Yazılım Vadisi kurulması ön görüldü. Artık Bilişim'in her an, her yerde inanılmaz güç olduğunu kavranmaya başlandı.

Ek Olarak:

Bana hacklenen herhangi bir ödeme kanallı internet sitesi söyler misin ? Elektrik, Su, Doğalgaz vs. Örneğin BUSKİ'de ayda 55-60 Trilyon hasılat toplanıyor, bu kadar paranın döndüğü bir yerin sizce hacklenilmesi müsade edilmesi ne kadar mantıklı geliyor size ?

Ankarayada bir şeyler kuruluyordu en son valla ben takip edemiyorum. O değil bu işte bizim mevkimiz ne olcak onu merak ediyorum. Bundan 5-10 sene sonra artık satışa sunulan yazılımlar. Yazılım mühendisi imzalı olmak zorundadır vs gibi bir yasa çıksa ortada kalır herkes :D

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Ek Olarak:

Tamam, ödeme kanallı sitelerde sıkıntı yok ama sonuçta diğer sitelere müsade edilmesi mi gerekiyor?

• Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Tamam, ödeme kanallı sitelerde sıkıntı yok ama sonuçta diğer sitelere müsade edilmesi mi gerekiyor?

Şimdi kardeşim bazı şeyleri bulabilmek için, bazı şeylere müsade etmek gerekiyor. Buradan şunu anlaman gerekiyordu; demek ki istenildiği zaman hacklenmeyebiliyormuş.

Ben her zaman bunu bilir, bunu söylerim. Karşı taraf müsade ettiği sadece HACKleyebilirsin. Karşı taraf müsade etmezse, kıpırdama şansın bile yok. Çünkü hiç bir devlet, kamu ve kuruluş böyle bir şeye izin vermez, eğer sisteme sızdırılıyorsa bir şeyler var demektir. Eğer sen arka kapıyı açık bırakırsan giren olur. Kapıyı kapatırsan, giremezler. :rolleyes:

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Sadece öğrenmek için soruyorum;
Bursa ya da İzmir ne fark eder?
Yani Bursa'nın İzmir'e göre ne artısı var?

Ek Olarak:

Şimdi kardeşim bazı şeyleri bulabilmek için, bazı şeylere müsade etmek gerekiyor. Buradan şunu anlaman gerekiyordu; demek ki istenildiği zaman hacklenmeyebiliyormuş.

Ben her zaman bunu bilir, bunu söylerim. Karşı taraf müsade ettiği sadece HACKleyebilirsin. Karşı taraf müsade etmezse, kıpırdama şansın bile yok. Çünkü hiç bir devlet, kamu ve kuruluş böyle bir şeye izin vermez, eğer sisteme sızdırılıyorsa bir şeyler var demektir. Eğer sen arka kapıyı açık bırakırsan giren olur. Kapıyı kapatırsan, giremezler. :rolleyes:

İyi de amaç ne? Anlayamadığım bu.

EpicZ EpicZ Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 2 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
helal olsun devlete

• Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Sadece öğrenmek için soruyorum;
Bursa ya da İzmir ne fark eder?
Yani Bursa'nın İzmir'e göre ne artısı var?

Bursa'nın İzmir'e göre artılarını hemen söylüyeyim sana;

Türkiye'de 2 firmanın sahip olabildiği sertifikalardan 1'si Bursa'da DGN Teknoloji Datacenter, Servis Sağlayıcı, ISP, Türkiye Bursa Datacenter
Bu firma Türk ******* bile birlikte Türkiye'de 2. bir firma. İstedikleri takdirde ağ döşeyip, internet hizmeti verebilirler. Böyle bir firma henüz yok. Yaptıkları işlere bakarsan zaten anlayacaksın.

2.si ise Litera Grup firması. Bu firmanın çok artısı var DGN Network olduğu gibi, hem Üniversite'ye destek sağlıyor, kampüs içerisinde ofisleri mevcut, hem de yazılımlarını dünya ya pazarlıyorlar. Sahibi ise Osman Akın Bisiad ve BTSO Bilişim Konseyi Başkanıdır. Yakın bir zaman da Uludağ Üniversitesinde Bilgilendirme ve Ar-Ge günleri etkinlikleri düzenleyerek, genç beyinlere faydalı bilgiler aşılıyorlar. Potansiyel olarak Bursa çoğu yerden önde gelir. Büyük ve dünya pazarında ki çoğu firma Bursa'dadır, sanayi kenti olmasıda büyük bir pay sahibidir.

kerimg kerimg Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** N**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
gelecekte siber savaşlar başlıycak bunun göstergeleri bunlar ayyıldız tim yanımızdadır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al