wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook Reklam Hesabı

4 Mesajlar 1.098 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RandomPlay RandomPlay Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Facebook Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba

Facebook daki normal hesabımı Reklam Hesabına nasıl çevirebiliriz yada 0dan reklam hesabı nasıl açılır ?

wmaraci
reklam

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
"Reklam Hesabı"ndan kastın tam olarak nedir? Eğer herhangi bir kısıtlaman yoksa https://www.facebook.com/ads/manage bağlantısından reklam oluşturup yönetebilirsin.

Farklı bir sorun mu yaşıyorsun?

RandomPlay RandomPlay Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Facebook Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

polloshermanos adlı üyeden alıntı

"Reklam Hesabı"ndan kastın tam olarak nedir? Eğer herhangi bir kısıtlaman yoksa https://www.facebook.com/ads/manage bağlantısından reklam oluşturup yönetebilirsin.

Farklı bir sorun mu yaşıyorsun?

Ticari hesap hocam yani Profil hesabından reklam oluşturma değil. Profil hesabından oluşturunca hesabı kapatıyorlar.

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

RandomPlay adlı üyeden alıntı

Ticari hesap hocam yani Profil hesabından reklam oluşturma değil. Profil hesabından oluşturunca hesabı kapatıyorlar.

Yanlış anlaşılan bir konu var sanırım. Ben şimdiye kadar bir çok markaya sosyal medya danışmanlığı yaptım ve çok fazla kurumsal hesap yönettim. Şirketlerin bana verdiği bütçeyle onlarca bin lira şahsi hesabımdan şirketin sayfalarına tanıtım vb yaptım. Şimdi hal böyleyken bana kişisel hesap ve şahsi hesapların olduğunu ve şahsi hesaplardan tanıtım yapılırsa kapatıldığından bahsediyorsun?

Bu bilgi facebook'un hangi kurallarında var? Bilen varsa ben de öğreneyim.

Ticari hesap dediğiniz şey en fazla facebook sayfaları olabilir. Onun adıda ticari sayfa değil profesyonel sayfadır. Uygunsuz içerikli ürünlerin satışlarının yapılması durumunda hesap bloke edilebilir. Dolayısıyla yapmak istediğinizi önce çözümlemenizi öneririm.

Facebook reklam ayarlarına giriş yaptığınızda tanımlı hesabınızda 1-2 farklı bölüm var. Reklam verirken sizin konumunuzu (ülkelerin vergilerinin hesaplanabilmesi için) ve titrinizi soruyor. Ayrıca oluşturduğunuz sayfayı da gerçek bir kurum/kuruluş mu, siz resmi temsilcisi misiniz ve lisanslı görsel kullanıyor musunuz. Bu bilgiler de önemlidir. Ben klima kombi servisi yapıyorsam çat diye arçelik'in logosunu kullanırsam "hop birader hayırdır" derler tabi adama.

Sevgiler.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al