wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook size kendi kendine hesap açıyor

4 Mesajlar 1.153 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DanceExclusive DanceExclusive Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Facebook, sizin haberiniz bile olmadan, sizinle ilgili çok önemli bir değişiklik yaptı!

Facebook, duyuru yapmadan hizmete sunduğu değişiklikle yine kullanıcılarını şaşırttı. Kendi profil sayfalarına giren kullanıcılar, @facebook.com ile biten bir e-posta adresine sahip olduklarını gördüler.

Bu gelişme, Facebook'un "yakındaki arkadaşlarımı bul" özelliğini test etmeyi durdurması (en azından geçici olarak) ile aynı zamana denk geldi. Benzer bir uygulama geliştiren Friendthem ise Facebook'u fikirlerini çalmakla suçluyor.

Facebook'daki son değişikliklerin gizlilikle ilgili sorunlar ortaya çıkarıp çıkarmayacağı açıklık kazanmış değil. Facebook, kullanıcılarına yeni bir e-posta adresi atandığını sayfanın üst kısmında gösterilen bir uyarı yoluyla bildirdiğini söylüyor. Ancak profildeki diğer tüm e-posta adreslerinin gizlenerek neden @facebook.com adresi ile değiştirildiği konusunda bir açıklama yapılmıyor.

Facebook'a göre varsayılan @facebook.com adresi, kullanıcıların diğer adreslerini gizli tutmasını sağlayacak. Bununla birlikte isteyen kullanıcılar, diğer eposta adreslerini gösterebilecekler. Yine de kullanıcılar, Facebook'un kimseye haber vermeden yaptığı bu uygulamaya son derece kızgın. İnternet sitelerinde, Facebook'a öfke kusan çok sayıda yorum ve yazı görmek mümkün...'

Kaynak

wmaraci
reklam

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)
ama ben bunu yaklaık 2 ay önce belki daha öncede görmüştüm. yani facebook.com adlı e-mailleri

Ek Olarak: ama ben bunu yaklaık 2 ay önce belki daha öncede görmüştüm. yani facebook.com adlı e-mailleri
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

DostAjans DostAjans Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2023 / E
  • Meslek internet
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 21 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
Bende aylardar beri kullanıyorum @facebook.com mail adresini. Ve profilde kendi mail adresini göstermesi gayet mantıklı. Diğer mail adresleri profillerde gösterilecekse, facebook niye mail adresi dağıtsın ki? "Ben size mail adresi veriyorum. Benim sitemde bu mail adresini kullanın" diyor işte ne güzel..

Bu haberi yazan şahsın kişisel sorunları var sanırım :)

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
benimle iletişim kuracaklar nasıl yapacak.Eğer ben facebook a girmiyorsam ve gmail i sıklıkla kullanıyorsam bilgiler de facebook mail görüneceği için gmail e mail gelmeyecek o zaman

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al