wmaraci reklam
lidertakipci

Instagramdan gelen mail (Çeviri) Bakarmısınız Arkadaşlar

35 Mesajlar 7.748 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Merhaba arkadaşlar instagram üzerinden tarafıma mail geldi. Çat pat çevirdim ama anlamadım bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum..
Domaini benden istiyorlar mı? anlamadım..

Not: xxxx.com olan yerde benim domain adım var aramalarda çıkmasını istemediğim için yazmadım.

Resim olarak ekliyorum domaini:

Gelen mail

To Whom It May Concern,

We write regarding your registration and use of the domain name xxxxxxxx.com, which contains the Instagram trademark.

As we are sure you know, Instagram is a popular photo sharing and social networking mobile application and service, which is also available atwww.instagram.com. Instagram owns exclusive rights to the INSTAGRAM trademark, including rights secured through common law use and registration in the United States (Reg. Nos. 4,170,675 and 4,146,057) and elsewhere. Instagram’s fame and recognition entitles it to broad legal protection.

As we hope you can understand, protection of its trademarks is important to Instagram. In fact, Instagram has an obligation to protect the value of its trademarks by enforcing against use of domain names that may cause consumer confusion or dilute the distinctiveness of its trademark.

While we respect your right of expression and your desire to conduct business on the Internet, we are concerned that your domain is likely to cause people to think that you are affiliated with Instagram, or endorsed by us. As you can imagine, various third parties around the world have attempted to wrongfully capitalize on Instagram’s reputation by registering domain names that include or are derived from the INSTAGRAM brand.

We recognize that you may not have intended any harm, and you also may not be aware of the laws that apply to trademarks and domain names. Registration and use of domains can violate the Lanham Act (15 U.S.C. 1051 and the following sections) if they infringe or are likely to dilute a trademark. Infringement occurs when a third party’s use of a company’s trademark (or a confusingly similar variation thereof) is likely to confuse consumers as to the affiliation, sponsorship or endorsement of the third party’s services. Trademark dilution occurs when a third party’s use of a variation of a company’s trademark is likely to lessen the distinctiveness of the company’s famous trademark. Registration and use of a domain name containing another’s trademark can also violate the Anticybersquatting Consumer Protection Act, and may be subject to transfer under the Uniform Domain-Name Dispute-Resolution Policy.

To avoid confusion and harm to the Instagram brand, we must insist that you stop using xxxxxxxx.com and disable any site available at that address. You should not sell, offer to sell, or transfer the domain name to any third party.

To help you understand how to properly reference Instagram in connection with your activities, we have published brand guidelines in our help center, available at help.instagram.com. Please review them carefully to make sure that any future use of the Instagram brands follows those guidelines.

Please confirm in writing that you will agree to resolve this matter as requested. We appreciate your cooperation.

Sincerely,

Edith
Instagram, LLC

EDİT:

Arkadaşlar durum şudur, gelen maile şu şekilde cevap yazdım.. '' Ben türkçe dil kullanıyorum, yazdığınız dili bilmiyorum benim kullandığım dilde yazın'' dedim türkçe olarak geri dönüş yapmışlar. :) Aynı maili google translate ile çevirip yollamışlar :D

Türkçe Mail :D

İlgili Makama,

Biz kayıt ve Instagram marka içeren alan adı xxxxxxxweb.com, kullanımına ilişkin yazma.

Biz biliyoruz emin olarak, Instagram www.instagram.com de mevcuttur popüler fotoğraf paylaşım ve sosyal ağ mobil uygulama ve servis vardır. Instagram ortak hukuk kullanımı ve kayıt Amerika Birleşik Devletleri'nde (Reg. No.. 4.170.675 4.146.057 ve) ve başka yerlerde yoluyla güvence altına hakları dahil olmak üzere Instagram marka, özel haklara sahiptir. Instagram ünü ve tanıma geniş yasal koruma için hakkı.

Biz anlayabiliyorum umuyoruz gibi, kendi markaların korunması Instagram için önemlidir. Aslında, Instagram tüketici karışıklığa neden ya da markanın farklılığını sulandırmak olabilir alan adlarının kullanılmasına karşı uygulayarak kendi markalarının değerini korumak için bir yükümlülüğü vardır.

Biz ifade ve internette iş yapmak için arzu sizin hakkına saygı ederken, biz size etki Instagram ile bağlı, ya da bizim tarafımızdan kabul olduğunu düşünmek insanları neden olabilir endişe duyuyorlar. Tahmin edebileceğiniz gibi, dünya çapında çeşitli üçüncü tarafların haksız yere eklemek veya Instagram marka türetilen alan adları kaydederek Instagram itibarına yararlanmak için çalıştılar.

Biz herhangi bir zarar amaçlanan olmayabilir farkındayız, ve ayrıca ticari markalar ve alan adları için geçerli yasaların farkında olmayabilir. Onlar ihlal veya bir marka sulandırmak için olasılığı varsa kayıt ve etki kullanımı Lanham Kanunu (15 USC 1051 ve aşağıdaki bölümleri) ihlal edebilir. Bir şirketin marka (ya da bunun bir iltibas benzer varyasyon) bir üçüncü tarafın kullanımı üçüncü tarafın hizmetlerinin üyelik, sponsorluk veya ciro olarak tüketicileri şaşırtmak için muhtemel olduğunda İhlal oluşur. Bir şirketin marka bir varyasyon üçüncü bir tarafın kullanılması şirketin ünlü markanın farklılığını azaltmak için muhtemel olduğunda Marka seyreltme oluşur. Kayıt ve başka ticari marka içeren bir etki alanı adı kullanımı da Anticybersquatting Tüketiciyi Koruma Yasası ihlal edebilir ve Düzgün Alan Adı Uyuşmazlık-Çözünürlük Politikası altında aktarmak tabi olabilir.

Instagram marka karışıklığı ve zarar vermemek için, size xxxxxxxweb.com kullanarak durdurmak ısrar ve o adreste bulunan herhangi bir siteyi devre dışı bırakmanız gerekir. Sen satmak için, teklif satmak, ya da herhangi bir üçüncü tarafa etki alanı adı aktarmak gerekir.

Eğer düzgün faaliyetleri ile bağlantılı olarak Instagram başvuru nasıl anlamanıza yardımcı olmak için, biz help.instagram.com mevcut, yardım merkezinde marka kurallarına yayınlanmıştır. Instagram markaların gelecekteki kullanımı, bu kuralları takip emin olmak için dikkatlice gözden geçiriniz.

Istendiği gibi, bu meseleyi çözmek için kabul edeceğini yazılı olarak teyit edin. Biz işbirliği için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Edith

Instagram, LLC

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ
wmaraci
reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Kısacası diyor ki "Instagram tescilli bir markadır size hemen dava açmak istemiyoruz ve marka tescil işlemine saygı duyup domaini iade etmenizi bekliyoruz".
Bir de senden maile cevap vermeni istemişler.
Maili gönderen adresin gerçek olup olmadığından da ancak maili cevaplayarak emin olabilirsin.

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Sanırım ücret karşılığı alalım demiş ?
"To avoid confusion and harm to the Instagram brand, we must insist that you stop using xxxxxxxx.com and disable any site available at that address. You should not sell, offer to sell, or transfer the domain name to any third party."

Bence ücret almadan satma..

Markaya ait hiç bir logo barındırma yazı dahi barındırma.

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)

Arkadaşlar gelen mail adresi bu.. İnstagramın ta kendisi valla

Ne yapacağımı bilemedim, valla

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ
wmaraci
wmaraci

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)

Samusya adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar gelen mail adresi bu.. İnstagramın ta kendisi valla

Ne yapacağımı bilemedim, valla

Mesaj atınız domain size satabileceğimi zararımı karşıladıktan sonra domaini tarafınıza aktarabileceğini söyleyin..

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
İnstagram bizim, marka tescilli adımızı kullanma, satma ve devretme hakkın yok. Çünkü insanlar senin siteni biz sanabilir. Zaten sitemizden (help) bakarsan görürsün ne demek istediğimizi. İş birliği ile siteni kaldırdığından teşekkürler.

Kısaca barındırmayız demiş bence. Ama racaon(!) olarak farklı bir manası varsa bilemem.

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
eğer domain'in 3 yıl önce alınmış olsaydı satma hakkın vardı. ama mahkeme kararıyla elinden alma hakları var çünkü isim tescillenmesinden sonra almışsın alan adını.

in-sta ve gra-m kelimeleri birlikte aynı kelime olarak kullanılması onların elinde artık. yani dolaylı yoldan face-book'un elinde.

aratmada çıkmasın diye çizgi koydum.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
ya tamam da adamın domain'i instagram-web.com , eğer instagram.red gibi bir domain olsaydı o zaman hak ihlali olabilirdi. Ama arkadaşın domaininin sonunda web yazıyor.

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Al sana insta ile ilgili bir örnek neden almamışlar ellerinden ?

http://www.instagramtr.net

Kolay kolay bırakma derim diretirsen parayla satabilirsin. Hukukcular forumunda bir sor bence içerik paylaşmadığın sürece bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

ya tamam da adamın domain'i instagramweb.com , eğer instagram.red gibi bir domain olsaydı o zaman hak ihlali olabilirdi. Ama arkadaşın domaininin sonunda web yazıyor.

Yapma etme kardeşim, hepimiz bu tarz domainlerin ne amaçla alındığını biliyoruz :)

Arkadaşım tavsiye olarak onaylamanı ve domaini kapatmanı öneririm. Büyük bir firma olduğu malum dert almanı istemeyiz :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al