wmaraci reklam

Periscope Nedir ?

8 Mesajlar 818 Okunma
smmexpress

KaganUslu KaganUslu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 22, (%100)

Merhaba arkadaşlar bu yazımda son günlerde ismini oldukça fazla duyduğumuz uygulamalardan birisi olan Periscope hakkında bahsetmek istiyorum.Periscope twitter sosyal medya sitesi tarafından oluşturulan bir uygulamadır.Periscope uygulamasının genel amaçlarından biri ise kullanıcılar arası canlı yayın desteği sağlamaktır.

Uygulama ilk olarak ios uygulama marketlerinde daha sonra ise androis uygulama marketlerinde indirilmeye aktif edilmişti.Uygulamayı denemiş biri olarak uygulama çok sade ve güzel bir şekilde tasarlanmış.Kullanımı oldukça basit ve hızlıdır twitter gerçekten güzel bir uygulama tasarlamış.

Periscope uygulamasını kullanabilmek için aktif olan bir twitter hesabınızın bulunması gerekmektedir.Periscope uygulaması diğer uygulamalarda olduğu gibi örneğin : instagram , twitter ve benzeri siteler gibi takipçi sistemiyle çalışmaktadır.Yani takipçi sisteminden bahsetmem aslında bu uygulamada istediğiniz kişiyi takip edebilir ve canlı yayınlarını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.Her sistemde olduğu gibi istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilir ve yayınızı izlememesini sağlayabilirsiniz.Uygulamada en beğendiğim özellikler ise takip ettiğiniz kişi canlı yayına başladığı takdirde size bildirim geliyor bunun sayesinde yani gerçekten o yayının sizin için bir anlamı ve önemi var ise yayını kaçırma gibi bir durumunuz söz konusu olmuyor.Bir çok oyun canlı yayın sitesinde olduğu gibi takip ettiğiniz yayın yaparken canlı olarak diğer izleyicilerle konuşabilir ve yayıncı hakkında eleştiri , yorumlar yapabilirsiniz.Diğer özellikleri ise yayını sadece istediğiniz kişilere izletebilir yada yayınınızın tekrarını video şeklinde sadece istediğiniz kişilerin tekrardan izlemesini sağlayabilirsiniz.Uygulama çok başarılı telefonda yer alan bir uygulama olduğu için yayın için kamera , mikrofon gibi ekipmanları gerekmiyor. Periscope uygulamasını Google Play Store ve Apple Store aracılığıyla indirebilirsiniz.
mehmeter46

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Teşekkürler.

Bir sorum olacak. Beni twitter da takip edenler, otomatik olarak periscope ta da mı takip ediyorlar ?

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 22, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Teşekkürler.

Bir sorum olacak. Beni twitter da takip edenler, otomatik olarak periscope ta da mı takip ediyorlar ?

Hocam bildiğim kadarıyla ek işlem gerekiyor sanırım periscopeda'da takip için

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

nicktr adlı üyeden alıntı

Hocam bildiğim kadarıyla ek işlem gerekiyor sanırım periscopeda'da takip için

Bu sorunun cevabını bulmak kolay, biliyorum da, ben de canlı yayın için periscope u araştırmak üzreydim, şans eserin yazını görünce kolaycılık yapıp sorayım dedim :)

Teşekkürler.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 22, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Bu sorunun cevabını bulmak kolay, biliyorum da, ben de canlı yayın için periscope u araştırmak üzreydim, şans eserin yazını görünce kolaycılık yapıp sorayım dedim :)

Teşekkürler.

rica ederim hocam iyi günler dilerim :D
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Güzel yazı, teşekkürler.

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 22, (%100)
Rica ederim arkadaşlar imzamda yer alan site için yazmıştım sistem henüz yeni olduğu için bilmeyenler vardır diye burdada paylaşıyım dedim

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
Guzel bir yazi olmuş elinize sağlık. Yayınları online olarak izleyip profil bilgilerini gormek icin perisearch.tk sitesine de bakabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al