Evet bugün de Facebook sayfa sahiplerine yönelik bir yazıyla birlikteyiz. Facebook Sayfalarıyla uğraşan oldukça fazla miktarda arkadaşım var. Bu arkadaşlarım bu işe yıllarını vermiş, bu konuda oldukça tecrübeli ve bu kapıdan para kazanmaktalar. Ben de bu işe yeni girenlere ve ya bu işte daha iyi bilgiler edinmek isteyenler için bu arkadaşlarıma bir soru yönelterek “Sayfanda neye dikkat edersin?” dedim. Sonucunda ise aşağıdaki yanıtları aldım. Bu yanıtların birçok kişiye yararlı olacağını düşünüyorum.

Cevaplar;
- Karşılıklı (sayılı) reklam yapan kişi sağlam olsun yeter.
- Kaliteli paylaşımlar yaparak ve düzenli tutmaya özen gösteririm.
- Sayfanın aktif olması şart tabii ki. Bunun için de sayılı reklam ile günde en az 1500 kişi beğendirtip en az 100 paylaşım atılmasını sağlarım. Bunu da sadece tek başıma yapamam tabi, güvenilir içerik editörleri de gerekmekte. Ayrıca kız üye sayısına da dikkat ederim çünkü kız üye sayısı ne kadar fazlaysa, satılma ihtimali de o kadar fazla demektir.
- Karşılıklı reklamda sayfanın iyi ve seri bir şekilde kasıp kasmadığına dikkat ederim.
- Panel, hile, hurda olmamasına ve sayfa hitinin iyi olmasına.
- Sayfa düzenli olmasına dikkat ederim. Yani dini, küfürlü paylaşım yaptırmam ve link reklamı aldırtmam.
- Sayfaya günde kaç üye kasıldığına.
- Paylaşımların beğeni almasına.
- Hakkında konuşan sayısının fazla olmasına.
- Yapılan paylaşım sayısına. Ne kadar çok paylaşım yapılırsa o kadar iyidir.
- Düzen olmalı. Dini paylaşım olmayacak. Boş paylaşımlar da yapılmayacak.
- Erişimin fazla olmasına.
- Karşılıklı reklamda sayfanın ne kadar iyi olduğuna.
- İyi ve eski olmayan paylaşımların yapılmasına.

İşte aldığım cevapların önemli olduğunu düşündüklerim bunlar. Bazı cevaplar birkaç kez söylendi. Demek ki o cevaplar daha da önemli. Facebook sayfa işlerinizde bu verilen cevaplara dikkat etmenizi öneririm. Emin olun ki bu cevaplar doğrultusunda ilerlediğiniz takdirde daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

KAYNAK