wmaraci reklam

Sosyal Ağ Çılgınlığı Nereye gidiyor?

11 Mesajlar 2.453 Okunma
smmexpress

mekanweb mekanweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web master - grafiker
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Zaman geçtikçe artan internet kullanıcı sayısı ve artan beklenti sonucu ortaya her gün yeni bir fikir çıkıyor (Mirc, Msn, Yahoo, Facebook vs..) peki bugün içinde bulunulan durum internette gelinecek son nokta mı?
İnsanoğlu beynini ve düşüncesini her zaman daha iyiye ve daha kapsamlıya ulaşmak için kullanmaktadır ve her zaman daha iyi bir fikir ortaya koyar. Geçmişten günümüze gelinen nokta ve aşamalar göz önüne alınacak olursa insanların ihtiyacını karşılamak üzere nice fikirler çıkmıştır , nitekim başarılı da olmuşlardır. Ancak her yeni fikir yeni bir çağı , yeni ihtiyaçları ortaya çıkarmıştır.
Örneğin Mirc Chat kanalı yerini görüntülü konuşma yapılabilien MSN Messenger a bırakmıştır. Daha sonra MSN yerini kişilerin birbirleriyle iletişim kurabilecekleri, çevrim dışı da kullanılabilecek ve fotoğraf, durum paylaşılabilen ve çeşitli uygulamalarla desteklenen bir Platform olan Facebook’a ilgi arttı, ardından buna benzer Twitter, Friend Feed , İnstagram vs platformlar türedi.
İnanıyorum ki yakın zamanda artık kullanıcıları bunlar tatmin etmeyecek ve her kişi kendi bloğuna yada kendi özel web sitesine sahip olma ihtiyacı duyacak , websiteler arası iletişim, websitesi rehberi ve benzeri uygulamaların genişleyeceğine yürekten inanıyorum ve daha sonrasında insanların ne bulacağı ne kullanacağı gerçekten merak konusu benim açımdan..

Kaynak: MekanWEB

MekanWeb.net = Teknolojiye Dair..

http://mekanweb.net
wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanoğlu beynini ve düşüncesini her zaman daha iyiye ve daha kapsamlıya ulaşmak için kullanmaktadır ve her zaman daha iyi bir fikir ortaya koyar.

Bence insaoğlu zekasını, kendi zekasını yok edecek, tembelleştirecek şeyler için kullanıyor. Sosyal ağlar da bunun bir örneği.
KraL41 ErhanCelikk santor

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Bence insaoğlu zekasını, kendi zekasını yok edecek, tembelleştirecek şeyler için kullanıyor. Sosyal ağlar da bunun bir örneği.

Ama bu Gelişmelerin iyi yönde de kullanılabildiği gerçeğini de gölgelememeli bence.

nega nega Siz bilirsiniz.. Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 404 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal ağ. Adı üstünde arkadaş ağ ya :D insanlar bu ağa düşüyor sonra içinde dönüp duruyor. Tüm denizi bu ağ kadar zannediyor. Kurtulup kendi ağını kurması lazım insanların. Ne kadar uygulama yaparsınız yapın sosyal ağda sınır vardır. Yarın sabah kalkınca "Facebook şunu da yapmış" yerine "bugün şunu da yapayım" demeli insan ki ilerleme olsun ;)
mertcanermis mekanweb

kişi bu mesajı beğendi.

www.nebigarci.net (Link yok, eski usül kopyala-yapıştır)
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

nega adlı üyeden alıntı

Sosyal ağ. Adı üstünde arkadaş ağ ya :D insanlar bu ağa düşüyor sonra içinde dönüp duruyor. Tüm denizi bu ağ kadar zannediyor. Kurtulup kendi ağını kurması lazım insanların. Ne kadar uygulama yaparsınız yapın sosyal ağda sınır vardır. Yarın sabah kalkınca "Facebook şunu da yapmış" yerine "bugün şunu da yapayım" demeli insan ki ilerleme olsun ;)

Aynen hocam katılıyorum ve o şekilde olacağına inanıyorum , Çünkü gün Geçtikçe yetersiz kalıyor..
nega

kişi bu mesajı beğendi.

ahsullda ahsullda Web Tasarımcı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bir sürü ıvır zıvır çöpten işler sonu nereye varır bilmem. Hayr olsun inşallah.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
Zaten gün geçtikçe blog yazarları artıyor.Kimse bir yol çizip o yönde ilerlemiyor.Mesela ben sitemi android üzerine kuruyorum.Sadece ona yöneliyorum diyelim.Fakat kişisel sitesi olanlarda aynı şekilde bütün konuları paylaşıyor.Şuanda web aleminde kim ne yapıyor belli değil.
mekanweb

kişi bu mesajı beğendi.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

mekanweb adlı üyeden alıntı

Ama bu Gelişmelerin iyi yönde de kullanılabildiği gerçeğini de gölgelememeli bence.

Kenardaki scrollbar küçüldüğünde sayfayı kapatacaksın abi.

nega adlı üyeden alıntı

Çok iyi tespit hocam :)

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

Zaten gün geçtikçe blog yazarları artıyor.Kimse bir yol çizip o yönde ilerlemiyor.Mesela ben sitemi android üzerine kuruyorum.Sadece ona yöneliyorum diyelim.Fakat kişisel sitesi olanlarda aynı şekilde bütün konuları paylaşıyor.Şuanda web aleminde kim ne yapıyor belli değil.

Hocam kişinin yeteneği ve tecrübesine göre değişir. Ama tek konu üzerine yazan > birçok konu üzerine yazan şeklindedir hep. Bu bağlamı bozacak iki şey yetenek ve tecrübedir bence.
mertcanermis nega

kişi bu mesajı beğendi.

Are you alright?

toprakdus toprakdus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 29 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
kullanmak istemiyorum ama olmuyorki .

• Üyelik 23.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
o zaman şöyle diyebiliriz sanırım insanlar gittikçe internete bağlanacak :) ve herhangi bir internet kesintisinde hayat duracak?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al