wmaraci reklam
lidertakipci

Centos Web Panel'de dns ayarı nasıl olacak?

26 Mesajlar 8.074 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım şu size yardımcı olacaktır. Centos Kurulumu

wmaraci
reklam

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)

ziyakgul adlı üyeden alıntı

Sanırım şu size yardımcı olacaktır. Centos Kurulumu

verdiğiniz linkte bind dns sorununun çözümü yok maalesef.

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

mondschein adlı üyeden alıntı

simdi vestacp kullanıyorum. panilux te tamamen nginnx kullanabiliyor muyuz.

Elbette paneli kurulumunda seçebildiğiniz gibi kurulumdan sonra panel ayarlarından isterseniz tekrar apache ye de geçebiliyorsunuz. Genel olarak problem görmedim panelde. Sitelerimde kullanıyorum. Yapımcılarının Türk olması nedeniyle kullanıyorum acıkcası. Gelişmesi açısından. Ama ben o kadar ram tüketen panel istemem diyorsanız sanırım Directadmin az tüketir. Ona geçebilirsiniz

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

Elbette paneli kurulumunda seçebildiğiniz gibi kurulumdan sonra panel ayarlarından isterseniz tekrar apache ye de geçebiliyorsunuz. Genel olarak problem görmedim panelde. Sitelerimde kullanıyorum. Yapımcılarının Türk olması nedeniyle kullanıyorum acıkcası. Gelişmesi açısından. Ama ben o kadar ram tüketen panel istemem diyorsanız sanırım Directadmin az tüketir. Ona geçebilirsiniz

hocam directadmin uctretli dye biliyorum. ucretsiz onerebileceğiniz kullanımı kolay, hatası az panel var mı ? 2 tane sitem var, panelle de cok işim yok ilk kurulum sonrasında.

wmaraci
wmaraci

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

mondschein adlı üyeden alıntı

hocam directadmin uctretli dye biliyorum. ucretsiz onerebileceğiniz kullanımı kolay, hatası az panel var mı ? 2 tane sitem var, panelle de cok işim yok ilk kurulum sonrasında.

Kurulum sonrasında hiç işiniz yoksa lxadmin önerebilirim. Dah önce kullanmadım fakat sunucunuzda varla yok arası gibidir. Max 50 mb tüketim yapar. He kullanımı kolay derseniz ben yine Panilux derim. 5 domaine kadar ücretsiz sağlanıyor. Plesk panel kullanımı da kolaydır ama 15 günde bir girip deneme lisansı yenilemek gerekiyor ücretsiz kullanmak için. Buda sizin gibi panelle fazla işi olmayan biri için eziyet olur.

İşin aslı bana sorarsanız panelsiz kullanabilirsiniz. Temel bilginiz var ise linux komutları ile ilgili sizin için çok zor olmayacaktır. Bir kere kurduktan sonra daha işiniz olmayacaksa panelde en güzeli budur bence.

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

Kurulum sonrasında hiç işiniz yoksa lxadmin önerebilirim. Dah önce kullanmadım fakat sunucunuzda varla yok arası gibidir. Max 50 mb tüketim yapar. He kullanımı kolay derseniz ben yine Panilux derim. 5 domaine kadar ücretsiz sağlanıyor. Plesk panel kullanımı da kolaydır ama 15 günde bir girip deneme lisansı yenilemek gerekiyor ücretsiz kullanmak için. Buda sizin gibi panelle fazla işi olmayan biri için eziyet olur.

İşin aslı bana sorarsanız panelsiz kullanabilirsiniz. Temel bilginiz var ise linux komutları ile ilgili sizin için çok zor olmayacaktır. Bir kere kurduktan sonra daha işiniz olmayacaksa panelde en güzeli budur bence.

panelsiz kurulum için ayrıntılı bilgi lazım hocam. kutuphanelerin kurulması vs de lazım. panel olunca yanında geliyor kutuphaneler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al