Merhaba arkadaşlar, sağlam bir sorun ile geldim. Gerçekten tecrübeli birisine ihtiyacım var.

Sunucuda 5 adet domain var.
4 tanesi ".com"; Sadece biri ".com.tr".
4 domain kusursuz çalışır.
"com.tr" her zaman ki gibi baş belası.

Sitelerin hepsi çalışır fakat;
com.tr'ın ne MX kaydını görüyor ne SOA kaydını görüyor ne de CNAME lerini görüyor.
Ayarların üzerinden tekrar tekrar geçtim. Abi .com domainler dns anında görüyor mx soa güncellemelerini. Ben 2 gündür güncelleme bekliyorum. ".com.tr" ne sıkıntısı var anlamıyorum.

Normal mantıkta nic.tr sadece isim sunucusunu günceller. mx ve diğer kayıtları sunucu paylaşır.

Sunucum 4 domaini paylaşıyor da bir com.tr yimi paylaşmıyor yani ?
".com" domainler intodns de hiçbir hata uyarı vermezken ".com.tr" ns'lere a kaydı yok diyor. A kaydı olmasa diğer domainlerde de aynı hatayı verir. Aynı nameserverlar.

Hatta A kaydı olmasa com.tr nasıl çalışacak. DNSChecker kontrol ediyorum. Orası mx'i felan görüyor ama intodns kayıtları doğru. Çünkü maili test ettim. Diğer domainlerde mail alıyorum. com.tr de mail alamıyorum.

Bir yerde sıkıntı var ama bulamadım 2 gündür. Keşke sorun yapılandırma ayarı olmuş olsaydı yanlış bilgiyi düzenlerdik. Diğer taraftan domainler kusursuz çalışınca hatanın nerede olduğunu bulmak zorlaşıyor. Belki de hata yok dns uyuyor. Böyle birşey başına gelen olduysa çözüm bulan yazabilir mi ? Teşekkürler...