wmaraci reklam

Cyberpanel Sevdalısı Kaç Kişi Var ?

13 Mesajlar 2.630 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2019
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Wordpress & SEO
    • Konum Adana
    • Ad Soyad H** B**
    • Mesajlar 333
    • Beğeniler 25 / 157
    • Ticaret 26, (%92)
    Belli bir süre Cyberpanel kullanıyorum. Cpanel'den geçiş yaptım ve çok başarılı buluyorum. En cezbedici yönü ücretsiz olması ancak ücretsiz olması size kısıtlı imkan sağladığı anlamına gelmiyor. Cyberpanel ile Cpanel'de bulunan pek çok işlem var ve kullanışlı. Openlitespeed kullanılıyor ancak isterseniz Litespeed lisansı alıp tam anlamıyla verim alabilirsiniz. Wordpress kullanan arkadaş az bir optimizasyon ile çok iyi verim alabilir. Merak ettiğim nokta kaç kişi Cyberpanel kullanıyor ve seviyor ?

Ek olarak Cpanel'e zam geldi Cyberpanel yaygınlaşır mı ?
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
    • Üyelik 05.07.2019
    • Yaş/Cinsiyet 21 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad S** A**
    • Mesajlar 259
    • Beğeniler 186 / 117
    • Ticaret 0, (%0)
    Müşteriler kolay kolay değiştirmez açıkçası çünkü kullanıcılar alışmış diyebilirim. Ama yavaş yavaş oynamalar başlar
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

>_<

sworks sworks WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 28.02.2018
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Freelancer
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 3292
    • Beğeniler 1797 / 1799
    • Ticaret 20, (%100)
    Güzel bir konu olmuş, ellerinize sağlık. Ben de çoğu kişinin görüşlerini merak ediyordum açıkcası. :)

Cyberpanel belki de en güzel arayüzü ve hızlı geçişleri sunan panellerden birisi ama henüz ne yazıkki yeterli değil. Şu an için en basitinden Plesk'in çok gerisinde görünüyor mesela.

Tam olarak oturması biraz sürebilir belki ama her şeyiyle tam bir panele dönüştüğü an tekrar değerlendirmek gerekir. Şu an hosting firmaları için kesinlikle uygun değil. Sadece kendi sitelerini idare eden webmasterlar için denenebilir.
    LiDYASIZ WMSupport Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2019
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Wordpress &amp; SEO
    • Konum Adana
    • Ad Soyad H** B**
    • Mesajlar 333
    • Beğeniler 25 / 157
    • Ticaret 26, (%92)

sworks adlı üyeden alıntı

Güzel bir konu olmuş, ellerinize sağlık. Ben de çoğu kişinin görüşlerini merak ediyordum açıkcası. :)

Cyberpanel belki de en güzel arayüzü ve hızlı geçişleri sunan panellerden birisi ama henüz ne yazıkki yeterli değil. Şu an için en basitinden Plesk'in çok gerisinde görünüyor mesela.

Tam olarak oturması biraz sürebilir belki ama her şeyiyle tam bir panele dönüştüğü an tekrar değerlendirmek gerekir. Şu an hosting firmaları için kesinlikle uygun değil. Sadece kendi sitelerini idare eden webmasterlar için denenebilir.

Eksikler tabi ki var ancak güncellemeler de gelişimi görüyorum.

Philosopher adlı üyeden alıntı

Müşteriler kolay kolay değiştirmez açıkçası çünkü kullanıcılar alışmış diyebilirim. Ama yavaş yavaş oynamalar başlar

Zamanla yükseleceğine eminim.
    Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

EfeCetin EfeCetin Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 14.07.2019
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Developer
    • Konum Karabük
    • Ad Soyad E** Ç**
    • Mesajlar 230
    • Beğeniler 17 / 53
    • Ticaret 0, (%0)
    Ben raspberrymi sunucu olarak kullanıyorum eğer arm uyumlu olsaydı kullanırdım .

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
    • Üyelik 05.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Hosting Sağlayıcısı
    • Konum Muğla
    • Ad Soyad R** Y**
    • Mesajlar 1020
    • Beğeniler 356 / 356
    • Ticaret 8, (%100)
    Merhabalar,

Cyberpanel çoklu sitelerin barındırılmasında tamamen performans sağlamaz. Cyberpanel ile gelen web server olan Openlitespeed çoklu sitelerin barındırılması açısından tarafımızın gerçekleştirdiği bir çok testte sınıfta kalmıştır. 1 - 3 adet web site barındırmasında Openlitespeed vs NGINX test edildiğinde openlitespeed den verim alınırken, 5 ve üzeri site barındırılması test edildiğinde bu yarışı NGINX kazanmıştır.

Peki neden?

Cyberpanel ile gelen Openlitespeed web server litespeed enterprise den farklı olarak suexec modda çalışmaz. Doğal olarak da bir kullanıcının php tarafında (lsphp) yürüteceği çoklu process leri limitleyemezsiniz. Bu neye sebep olur? Elbette sonlanmayan process ler meydana geleceğinden sunucunun kaynak hatası vermesine neden olur.

İlgili nedenlerle biz 1 - 3 adet web site barındırma için cyberpaneli, 5 ve üzeri web site barındırma için NGINX öneririz.

İyi çalışmalar dileriz.
    melankolia rws yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

NYC NYC Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 21.07.2019
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Web Site Tasarımcı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** Y**
    • Mesajlar 18
    • Beğeniler 5 / 21
    • Ticaret 0, (%0)
    Evet ben yaklaşık 2 ay boyunca CyberPanel kullandım fakat eksikleri ve bazı ufak arayüzsel hataları var. Bu yüzden Plesk'e geçiş yaptım şuan Plesk çok çok daha iyi diyebilirim. Fakat bende CyberPanel'in kendisini geliştirmesini bekliyorum ve temenni ediyorum. Geliştirilirse çok başarılı bir panel olabileceği kanaatindeyim.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
    • Üyelik 03.02.2017
    • Yaş/Cinsiyet 53 / E
    • Meslek Web Tasarım
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad D** K**
    • Mesajlar 4766
    • Beğeniler 3155 / 3156
    • Ticaret 12, (%100)
    Cyberpanel tam anlamı ile test etme fırsatım olmadı açıkçası.

Ancak unutmadan şunu belirtmek isterim ki, tek site için Litespeed ücretsiz diye biliyorum.

https://cyberpanel.net/cyberpanel-enterprise/ burada dikkat ederseniz Free Starter paketinde LSCache Included mevcut, yani openlitespeed değil.

https://www.litespeedtech.com/products/litespeed-web-server/lsws-pricing aynı şekilde Litespeed sitesinde Free Starter paketi mevcut.

Açıkçası denemedim ama Trial tarzı bir şey yazmadığı için doğrudur diye düşünüyorum. Deneyen biri olup bizi de bilgilendirirse iyi olacaktır tek site kullanan kişiler için.

Son dönemlerde Nginx alt yapısında yayınlıyorum siteleri; istediğim şekilde ayar yapabiliyorum bu yüzden Litespeed kullanmıyorum.

Ama yüklü bir site, aynı zamanda yüksek hit var ise Litespeed her zaman avantajdır. Tavsiye ederim. cPanelin son marifetinden sonra maalesef alternatif panellere yöneliyoruz. Tek site için Cyberpanel kullanılabilir derim.

İyi forumlar herkese.
    sworks

kişi bu mesajı beğendi.

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 05.05.2018
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 389
    • Beğeniler 84 / 201
    • Ticaret 0, (%0)
    CyberPanel candır can, yormaz , üzmez , kafa karıştırmaz. Zam gelmez , para istemez. Naz yapmaz. Bu arada yilmaz70 Tüm siteler için LiteSpeed desteği veriyor hocam.

BerkayYerbasan BerkayYerbasan SunucuOptimizasyonu.com Kullanıcı
    • Üyelik 20.08.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Computer Engineer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** Y**
    • Mesajlar 294
    • Beğeniler 127 / 54
    • Ticaret 4, (%100)
    Openlitespeed desteği olduğu için hoşuma giden bir panel ancak ek ip ekleme ölüm gibi.

Profesyonel Sunucu Optimizasyonu ve Fazlası

https://sunucuoptimizasyonu.com
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al